PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : همه چیز راجع به ویستا vista

hesamjm
Friday 27 June 2008, 04:05 PM
دوستان هر نکته ای ، مشکلی و یا سئوالی که مربوط به سیستم عامل ویستا بشه رو اینجا مطرح کنید

hesamjm
Friday 27 June 2008, 04:09 PM
در وینوز ویستا بیل گتس رویای روشن بودن دائمی کامپیوتر ها بمنظور سرعت بیشتر و خراب نشدن زودتر سیستم عامل رو اجرا کرده ..در ابتدا براتون تفاوت shut down و stand by و hibernate و sleep mode رو میگم:
شات داون: تمام برنامه ها خارج شده و از سیستم عامل نیز همین طور و برقی مصرف نمیشود ولی در هنگام استارت ویندوز مدت بیشتری باید منتظر بمانیم ضمن اینکه بوت شدن چندان جالب نیست

استند بای: در این روش برنامه باز میمانند و سیستم عملا روشن است فایده ان کار آسیب نرسیدن به مونیترتون و سرعت بالا اومدن ولی برق زیادی مصرف میکنه و اصلا برای زمان طولانی کارایی نداره

هایبرنیت: در این روش برنامه های بازتان تو هارد یه جایی تو درایو ویندوز ذخیره میشه بعد سیستم بطور کامل خاموش میشه فایده اینکار اینه که برق مصرف نمیکنه و میتونید برنامه ذخیره نشده اتان را ادامه بدید

اسلیپ مد: که به ویستا اضافه شده و برنامه های شما را تو ram ذخیره میکنه و بعد سیستمتون رو خاموش میکنه پس از استارت ویندوز شما هیچ معطلی ندارید و پس از تنها چند ثانیه سیستمتون بالا میاد در واقع سخت افزار های شما خاموش میشوند ولی چند درصدی برق برای ذخیره رم استفاده میشه

اسلیپ مد بهترینه و شما لازم نیست هیچ موقع سیستمتون را شات داون کنید ویستا بطور اتوماتیک گزینه turn off ویندوز رو به اسلیپ تغییر داده که شناسه اون تغییر رنگ این کلید از قرمز به تقریبا زرده
سئوال:
چرا موقع اسلیپ فن های سیستمم روشنه و سیستم خاموش نمیشه؟

پاسخ:
1-برای استفاده از اسلیپ مد شما باید وارو BIOS سیستمتون بشید . به قسمت power management برید و در گزینه ACPI suspend type گزینه S3 STR را انتخاب کنید

2-سپس وارد کنترل پنل شده گزینه power option را بزنید در این صفحه گزینه change plane setting و بعد گزینه chane advanced power setting در صفحه باز شده در گزینه sleep شما باید hybrid sleep را که واسط بین استندبای و هابرنت است انتخاب کنید

حالا راحتی استفاده از ویستا را لمس کنید

PesarIran
Friday 27 June 2008, 04:23 PM
ممنون از تایپیک خیلی خوبتون اما چون تایپیک جنبه اموزشی داره اونو به انجمن مقالات منتقل کردیم.

موفق باشید

kasparov
Friday 27 June 2008, 04:44 PM
میخواستم بدونم با این ایمل ویستا E_mail
چطور میشه کار کرد
یعنی وقتی میخوام ایمیل یاهوم را بدم تا هر دفعه میلم را چک کنه باید چیکار کنم اگر امکان دارد مراحلش را تک تک توضیح دهید

hesamjm
Friday 27 June 2008, 05:03 PM
ویندوز میل تون رو باز کنید وارد منوی tools شوید
گزینه accounts رو بزنید بعد هم گزینه add رو انتخاب کنید فرمها رو پر کنید : اسمتون آدرس ایمیلتون و نوع سرور میلتون و اطلاعات دیگه رو کامل کنید...

hesamjm
Friday 27 June 2008, 05:20 PM
ایکون ها به سایز دلخواهتون
با وجود اینکه ویستا چند سایز استاندارد و جالب برای ایکونها در نظر گرفته ولی شما میتوانید براحتی آیکونهایتان را به اندازه دلخواهتان در آورید فقط کافیست:
دکمه کنترل را نگه دارید و دکمه غلطان موش را بالا یا پایین بگردانید!!!!

hesamjm
Sunday 29 June 2008, 01:32 PM
یکی از امکانات جالب ویستا مربوط به رایت کردن cd است در ویستا چندین فرمت رایت به شما داده میشه که میتونید انتخاب کنید
در ویستا این امکان وجود داره که cd های معمولی رو format کرده و دوباره رایت کنید مثل cd های ری رایت

krypton
Sunday 29 June 2008, 07:01 PM
آیا ویستا در نرم افزار های ویرایش متنی خود با اعداد فارسی مشکل داره و اونها رو به صورت انگلیسی نمایش میده
مصلا من در word 2007 که تویه ویستا نصب شده نمیتونم اعداد رو به صورت فارسی بنویسم
با اینکه زبان من persian است و کیبرد من هم persian انتخاب شده ؟؟!!

r.b3hzad
Sunday 29 June 2008, 09:34 PM
یه راه سادش استفاده از Character Map هستش که همه جا جواب میده !

٠١٢٣٤٥٦٧٨٩

hesamjm
Tuesday 1 July 2008, 02:04 AM
این مشکل یه را خیلی ساده داره:
1-word 2007 خود را باز کنید
2- بر روی آیکون office در بالا سمت چپ کلیک کنید
3- گزینه word option در پایین صفحه باز شده را انتخاب کنید
4- از توی لیست گزینه advanced را انتخاب کنید
5- گزینه Numeral را پیدا کنید و برای آن گزینه context را از لیست انتخاب کنید

************************حالا مشکل اعداد فارسی در word 2007 حل شده********************************

تصویر راهنما:

[فقط کاربران عضو می توانند محتویات این قسمت را مشاهده کنند، در صورتی که عضو هستید وارد شوید و در غیر این صورت ثبت نام کنید.]

لینک مستقیم ! ویرایش شد !

PesarIran
Tuesday 1 July 2008, 03:00 AM
تایپک مهم شد

تمام لينک ها در لينک باکس [Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register] به صورت غير فعال در سمت چپ [Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register] تاپيک قرار بگيرند.

krypton
Tuesday 1 July 2008, 02:53 PM
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]

خدا عمرت بده
حل شد

asadi_keyhan
Tuesday 1 July 2008, 03:11 PM
سلام,
من می خواستم یک کامپیوتر بگیرم و روی اون ویندوز ویستا التیمیت نصب کنم. من برنامه نویسی می کنم و با برنامه های سنگینی مثل Microsoft Visual Studio 2008 کار می کنم.

سوالات من:

1- ویستا کلا چه ایراداتی داره؟
2- ایا ویستا با نرم افزار های برنامه نویسی مثل همین که نام بردم مشکل داره؟
3- من باید چه سیستمی رو انتخاب کنم منظورم این هست که چه سی پی یو, رم, کارت گرافیک و....... با ویستا مشکل نداره که من بخرم؟

ممنون.

hesamjm
Tuesday 1 July 2008, 04:16 PM
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]

در مورد سوال اولتون باید بگم ویستا سرویس پک 1 نسبت به xp مشکلی که نداره سرعت بالاتر و امکانات بهتری هم داره، که چند تایی رو براتون ذکر کردم ولی هنوز خیلی چیزها مونده از گرافیک فوق العاده بگیر تا امکان indexing برای search که حرف ناره

2- با این نرم افزاری که شما استفاده میکنید باید بگم خیر مشلی نداره و شما میتوانید براحتی ازش استفاده کنید

3-بستگی داره شما برای کامپیوترتون چقر میخواهید خرج کنید:
اگه مسئله مالی ندارید: پیشنهاد من واسه cpu : یه cpu انتخاب کنید که 64 بیت ساپورت کنه و شما بتوانید ویستا 64 بیت که سرعتش قابل قیاس با ویستا 32 بیت(x86) نیست رو نصب کنید من خودم از amd phenom 9750 (4) cores استفاده میکنم که عالیه قیمتش هم تو بازار 230 هزار تومان باید باشه مدل بهتر از این amd phenom 9850 (4) cores black edition که البته تفاوت چندانی ندارند

گرافیک هم مسئله مهمیه: geforce 8600 gts, 512mb, 128 bit, 32pipeline این گرافیک منه ولی بهتر از این شما میتوانید
geforce 8800 gtx ,512mb ,256bit ,128pipeline و یا بهتر از همه که خیلی جدید و خیلی هم گرونه : geforce 9600 gt 512mb 256bit استفاده کنید البته بهتره مارک gigabyte رو بخرید

مادر بورد هم بهتره gigabyte استفاده کنید:
*-GA-ma 770 ds3 من ازین مدل استفاده میکنم قیمتش 130 تا 140 باید باشه ولی این مدل cpu amd phenom 9850 black رو ساپورت نمیکنه
*-بهتر از مدل بالا: GA-MA 790x ds4 که بین 200 و 240 قیمتشه cpu بالا رو هم ساپورت میکنه
*-بهتر از مدل بالا: GA-ma 790fx- dq6

2gb یا 4gb رم هم داشته باشید
.......اینها بهترین ها بود...........

hesamjm
Tuesday 1 July 2008, 04:29 PM
*-ویستا با این همه امکانات گرافیکی و کاربردی جای بیشتری نسبت به xp اشغال میکنه ، حداقل 15 گیگابایت
که با نصب نرم افزارهاتون(البته تو یه درایو دیگه) و اضفه تر شدن حجم registery و ... این حجم بیشتر هم میشه، علاوه بر اون شما باید همیشه تو درایو ویندوزتون چند گیگابایت فضای خالی داشته باشید:

من 30 گیگابایت برای درایو c در نظر گرفته ام که تقریبا 16.5 گیگ اشغال شده و 13 گیگ هم فضای خالی دارم

*- همیشه چند گیگابایت از فضای هارتون رو بصورت unallocated در انتهای هارد داشته باشید: 8 تا 10 گیگ پیشنهاد میشه

*-ویستا رم زیادی استفاده میکنه من 2gb رم دارم ولی چون کارهای گرافیکی انجام میدم ، قصد دارم رم رو افزایش بدم

*-برای ارتقای سرعت هاردتون(ساتا) شما باید jumper پشت اون رو بردارید این کار سرعت هارد رو دو برابر میکنه هاردی که با jumper حدود 1.5gb/s سرعت داره با برداشتن jumper سرعتش تا افزایش پیدا میکنه3gb/s

hesamjm
Tuesday 1 July 2008, 04:32 PM
امیدوارم مفید واقع بشه

kasparov
Tuesday 1 July 2008, 04:53 PM
سلام

من یه سوال پرسیده بودم شما جواب داید

سوالم درباره میل ویستا بود

شما گفتی چیکار کنم این را خودم میدونستم من میخوام بدونم هر کاری میکنم ساخته نمیشه باید چیکار کنم

یه موس گرفتم با پورت یو اس پی بعد وین ویستا اون را نمیشناسه هر کاری هم که بگید کردم ولی نشناختش

دوست عزیز درباره سوال من اگر میشه مبتدی جواب نده چون اون کارهایی را که اسونه را خودم بلدم:p

hesamjm
Tuesday 1 July 2008, 09:23 PM

اولا ازتون معذرت میخوام ثانیا بذارید بطور کامل توضیح بدم:

برای استفاده از Outlook express یا windows mail - پرووایدر میل شما (یاهو و جی میل و..) باید به شما Pop3 یا imap رایگان بده که yahoo پولیه پس شما نمیتوانید از آن برای windows mail استفاده کنید ولی این پروتکل ها (pop3 و imap) در جی میل رایگانند و شما میتوانید براحتی از آنها استفاده کنید

1-gmail خودتون را باز کنید ([gmail استاندارد نه بیسیک) در بالا سمت راست گزینه setting را انتخاب کنید
2-منوی forwarding pop3/imap را انتخاب کنید
3-در قسمت pop download شما باید گزینه اول را یعنی enable pop for all email... رو انتخاب کنید و ذر پایین صفحه save changes رو بزنید
***********کار ما با gmail تون تمومه و باید windows mail تون رو باز کنید تا تنظیمات لازم را انجام بدیم:

1-منوی tools -وبعد گزینه accounts رو انتخاب گرده و گزینه add را بزنید
2-گزینه اول new mail رو بزنید
3-اسم و فامیلتون رو در فرم مربوطه وارد کنید
4-آدرس gmail خود را وارد کنید
5-گزینه pop3 را انتخاب کنید
6-در زیر عبارت incoming mail(pop, imap)servar آدرس زیر را وارد کنید:
pop.gmail.com
7-در زیر عبارت outgoing email server smpt name آدرس زیر را وارد کنید:
smpt.gmail.com
8-تیک مربوط به outgiong server required authentication را فعال کنید و next را بزنید
9-username و password خود را وارد کنید(فقط username و ادامه آدرس میلتون لازم نیست)
Next را بزنید و تیک مربوط به do not download my e-mail at this time را فعال کنید و finish را بزنید
10-دوباره به منوی tools- و بعد accounts بروید
11-روی accout که ساختید یک کلیک چپ بکنید و گزینه properties را انتخاب کنید
12-به منوی advanced بروید و اعداد 465 و 995 را بترتیب در جاهای خالی وارد کنید و تیک مربوط به this requires a secure connection ssl را فعال کنید و ok را بزنید
13-گزینه send/recieve را انتخاب کنید و منتظر باشید تا download تمام شود

[Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register]

حالا براحتی از windows mail استفاده کنید

hesamjm
Tuesday 1 July 2008, 09:26 PM
گزینه this server requires a secure connection ssl اولی رو هم فعال کنید من یادم رفته بود در بالا فعال کنم بعد آپلود کنم ...

hesamjm
Wednesday 2 July 2008, 02:10 AM
این یه امکان خیلی جالب تو ویستاست که به شما اجازه میده تا از فلش یو اس پی ها برای ارتقا رم خو استفاده کنید:
که باعث افزایش سرعت سیستم میشود
1-روی درایو usb خود راست کلیک کنید و گزینه properties را انتخاب کنید
2-در نوار readyboost گزینه use this device رو انتخاب کنید
3-مقدار فضایی رو که میخواهید برای readyboost استفاده کنید بنویسید
apply را بزنید و ok کنید

****نکته*****
1-usb flash شما باید حداقل 256 مگابایت باشه
2-پیشنهاد میشه مقدار مموری که برای readyboost استفاده میکنید یک تا سه برابر مقدار ram باشه که در سیستمتون نصب کردید مثلا اگه مقدار رم سیستمتون 1 گیگابایته میتونید بین 1 تا 3 گیگابایت فلش مموری رو برای readyboost استفاده کنید
3-فلش مموریتون باید سرعت بالایی داشته باشه اگه سرعت کافی نداشته باشه سیستمتون بالا نمی آد ولی نگران نباشید در اینصورت کافیه فلش مموریتون رو از درگاه جدا کنید

داود
Wednesday 2 July 2008, 10:10 AM

سلام
تنها شرکتی که سرویس pop3 رو رایگان میده gmail هستش.
برای چک کردن حساب یاهو با برنامه windows mail شما باید حساب ایمیل رو خریداری کرده باشید.
بهترین راه همون برنامه yahoo messenger هستش.
ممنون

hesamjm
Wednesday 2 July 2008, 01:32 PM
کاملا درسته ولی توضیحات کامل رو صفحه دوم داده بودم....کسی در مورد این ارور موقع چک کردن آپدیت ویستا جیزی میدونه؟
code : 80240038

داود
Wednesday 2 July 2008, 02:41 PM
سلام
تا اونجا که یادم میاد این ارور برای تنظیمات اشتباه برنامه های آنتی ویروس(spy) هستش که نمیگذارند فایلهلی temp ایجاد بشن.
یکبار auto update رو غیر فعال و دباره فعال میکردیم مشکل حل میشد.

hesamjm
Thursday 3 July 2008, 11:46 AM
اگه ویستا داشته باشید متوجه میشوید گه دیگه از اون سگ زرد رنگ و بیحال اکس پی خبری نیست در عوض ماکروسافت امکان جدیدی برای جستجو در ویستا در نظر گرفته که قابل قیاس با کس پی نیست و اون indexing نام دارد
جستجو به نحوی غیر قابل باور سریع است زیرا آن از indexing استفاده می*نماید. جستجوهای کند ویندوز XP را فراموش کنید؛
شما همواره از جستجو در مایکروسافت ویستا استفاده خواهید کرد، به دلیل سرعت بالایی که دارد. آن همچنان که شما تایپ می*کنید به صورت لفظ به لفظ جستجو می*کند، به گونه*ای که هر حرف جدید تایپ شده از سوی شما باعث محدودتر شدن نتایج جستجو می*شود.
اما سرعت فقط بخشی از چیزی است که جستجو را در ویندوز ویستا عالی می*سازد. ابزار جستجوی پیشرفته بسیار عالی عمل می*کند. شما می*توانید جستجوی خود را بر اساس تاریخ، اندازه فایل، مالک، برچسب*ها، مکان و غیره محدود نمایید. شما می*توانید جستجوهای Boolean را انجام دهید. شما می*توانید سایر کامپیوترهای موجود بر روی شبکه*تان را نیز جستجو کنید. اساسا، تا آنجا که من دیده*ام جستجوی پیشرفته بهترین روش گرافیکی برای استفاده از جستجوهای Boolean است.

علاوه بر این، شما می*توانید جستجوهای خود را ذخیره کنید تا ناچار نباشید هر بار آنها را انجام دهید. اساسا، آن به شما امکان ایجاد فولدرهای ویژوال با دیدهای متفاوت به درون داده*تان را می*دهد.

اما یک سری مشکلات و ناسازگاری*ها در جستجو وجود دارد. اول این که نتایج جستجویی که شما دریافت خواهید کرد بر اساس جایی که آن را انجام می*دهید متفاوت است. شما یک نوع از نتایج را از جعبه جستجوی موجود بر روی منوی Start دریافت می*کنید، و نوع دیگری از نتایج را با استفاده از جستجوی پیشرفته.

به علاوه، کل هارد دیسک شما index نشده است، و از این رو برای شما مجهول می*باشد، جستجو ممکن است بخش*های وسیعی از داده*تان را نادیده بگیرد. به صورت پیش*فرض، آن اساسا فولدر \Users را index می*کند، اما بسیاری از فولدرهای دیگر موجود بر روی هارد دیسک شما را نادیده می*گیرد. چرا این کار را می*کند؟ مایکروسافت در حال تلاش برای وادار ساختن مردم برای ذخیره*سازی تمامی داده*هایشان تحت فولدر \Users خودشان است. اما افراد بسیار کمی واقعا این کار را انجام می*دهند، و اگر شما یکی از افرادی باشید که این کار را انجام نمی*دهند، از جستجو راضی نخواهید بود.

hesamjm
Thursday 3 July 2008, 11:52 AM
- مطلب گفته شده جالب به نظر می*رسد ولی چرا سندی كه ديشب درست كرده*ام را پيدا نمی*كند ؟
اين جستجو از يك Index استفاده می*كند تا به جستجو سرعت بخشد. ويستا در اين حالت به صورت معمولی تنها تعداد كمی از پوشه*های داده شده را index می*كند. برای اينكه همه پوشه*ها مورد نظر قرار گيرند بايد پوشه را با دكمه راست موش كليك كرده Properties را انتخاب كنيد و سپس پوشه را برگزينيد.
اگر بخواهيد ويستا پوشه*های Index نشده را هم جستجو می*كند .

- آيا راه آسانتری برای انتخاب پوشه*هايی كه می*خواهيم Index شوند، نيز وجود دارد؟
بله، به Control Panel رفته و در آنجا گزينه مربوط به Index كردن را برگزينيد. اكنون تمامی پوشه*هايی كه در هنگام index كردن مورد نظر قرار می*گيرند را می*توانيد مشاهده كنيد. شما می*توانيد در اينجا اگر می*خواهيد پوشه*ای كم يا زياد كنيد.

- چرا عملكردی وجود دارد كه می*توان مورد داده شده برای جستجو را ثبت كرد ؟
هنگامی كه به دفعات زيادی به دنبال يك لغت می*گرديد می*توانيد، مورد جستجو و نتايج آن را توسط Save Search در تول*بار به عنوان يك پوشه مجازی ثبت كنيد. در اين پوشه مجازی جواب جستجو هر بار بدون احتياج به جستجوی كامپيوتر به صورت اتوماتيك نشان داده می*شوند.

داود
Friday 4 July 2008, 07:32 PM

سلام
شما سوال پرسیدید، ولی خبری از اون نمیگیرید.
ممنون

*onO*
Saturday 5 July 2008, 03:02 AM
من یه مشکل خیلی بزرگ با ویستا دارم این تنها مشکلی که تو این چند ماهی که با ویستا کار کردم باهاش دارم مشکلم اینه برای بعضی از نرم افزار ها موقع اجرا این پقام ها را میده اول این

snagIt Editor 9 has stopped working

windows is checking for sohution to the problem

و بعد این

snagIt Editor 9 has stopped working

A problem caused the program to stop working correctly.
Wnddows will close the program and nitify you if a solution is available.

با این نرم افزار مشکل دارم

TechSmith SnagIt 9.0.0

[فقط کاربران عضو می توانند محتویات این قسمت را مشاهده کنند، در صورتی که عضو هستید وارد شوید و در غیر این صورت ثبت نام کنید.]

و با این نرم افزار
Box_Shot_3D
با نسخه قدیمیش مشکل داشتم اما جدیدش نه کاملا سالم بود اما همون قدیمیش را هم دوستم رو ویستا کار میکرد اما برای من این پیقام را میداد

من ویندوز ویستا را از پی یس دانلود خریدم

اما دوستم دانلود کرد

میشه بگید مشکل چی تا شاید بتونم راه حلی براش پیدا کنم.

داود
Saturday 5 July 2008, 09:58 AM
سلام
شاید مشکلت با user accout control هستش.
غیر فعالش کن. انشاالله که درست بشه.
ممنون

*onO*
Saturday 5 July 2008, 02:57 PM

اگه منظورتون در کنترل پنل user accout من رفتم هر کاری کردم حتی user accout control را هم غیر فعال کردم اما باز درست نشد

از دیشب هم یاهو منسجرم جواب نمیده همش پیقام ارور برای یوزر و پسورد میده تمام فایروال ها را حذف کردم اما بازم وارد نمیشه.!!!

داود
Saturday 5 July 2008, 04:45 PM
سلام
البته بهتر سوالتون رو در بخش سوال و جواب مطرح کنید.
نمی خواهم این قسمت رو شلوغ کنیم.
ممنون
------
اما با توجه به توضیحات شما در این پست و چند پست دیگه، احساس میکنم که برنامه های زیاد و جور واجوری روی سیستم شما نصب شده.
درسته.؟

*onO*
Saturday 5 July 2008, 06:00 PM

زیاد که نه اما چیزایی که همیشه نصب میکنم و باهاشون کار میکنم مثل فتوشاپ و نرم افزارهای اضافه اش و تری دی مکس و ورد و و...

بتظرتون مشکل از اینا است.؟

این مشکل برای ویستا است و سوالات هم به پرمحتوا شدن تایپپک بنظرم کمک میکنه

hesamjm
Saturday 5 July 2008, 07:01 PM
نرم افزار های دیگه شما ربطی به این مشکل ندارند بعضی نرم افزار ها رو ویستا نصب میشوند و کار هم میکنند ولی سازگاری کاملی ندارند مثل nero7 ول نسخه 8 سازگاری کامل با ویستا داره از اینرو بهتره آخرین نسخه نرم افزار رو نصب کنید
تا اونجایی که میدونم snagit editor 9 با ویستا سازگاره ...ممکنه نرم افزارت خراب شده باشه دوباره نصبش کردی؟؟؟

hesamjm
Saturday 5 July 2008, 07:03 PM
دوستان خواهشا هر سوال و یا نکته ای راجع به ویستا دارید تو این تاپیک بیان کنید ... احتمالا بزودی یه زیر مجموعه بنام ویندوز ویستا تو قسمت پرسش و پاسخ خواهیم داشت...

*onO*
Saturday 5 July 2008, 07:55 PM

بله چندین بار امتحان کردم اما موقع سیو کردن عکس این ارور را میده:confused:

aQaz
Sunday 6 July 2008, 05:51 AM
برای کسانی که از ویندوز ویستا استفاده میکنند پیشنهاد میکنم از این نرم افزار Advanced Vista Optimizer 2008 هم استفاده کنند.

من تست کردم نرم افزار واقعا کاملی برای ویندوز ویستا هست.

hesamjm
Sunday 6 July 2008, 11:50 AM
advanced vista optimizer 2008 چه امکاناتی داره من از tune up utility 2008 استفاده میکنم که قابلیت آپدیت هم داره و امکانات بی نظیری چون:
registery cleaner
registery optimizer
disk defragment
internet speed optimizer برای مرورگر های اینتر اکسپلورر و فایر فاکس
free up disk
improve system performan
rescue center
one click meintence
process manager
uninstaller
ram optimizer
customize windows(style , font , icon , ...)l
و امکانات بی نظیر دیگه
اگه ممکنه در مورد vista optimizer 2008 و امکاناتش توضیح بدهید

aQaz
Sunday 6 July 2008, 01:37 PM

این نرم افزار مجموعه ای از نرم افزار های کوچک اما قدرتمند است که برای افزایش سرعت و امنیت سیستم کاربرد دارند Advanced Vista Optimizer. محصولي از شرکت Systweak می باشد که شامل ابزار هایی جالب و کم نظیر جهت بهبود و بالابردن کارایی کامپیوتر، افزایش سرعت و از بین بردن خطاهای سيستم و ويندوز و.. … می باشد.

ابزار های این برنامه در حقیقت به شما و ویندوز کمک می کند تا از نصب مجدد ویندوز خودداری کنید و در واقع به شکل مناسب تر و قابل اعتمادتری عمل کند .از ویژگی های این نرم افزار می توان به بهینه سازی RAM کامپیوتر، بهینه سازی ویندوز ، نظارت پیشرفته بر روی Email ها ، بهینه سازی و یکپارچه سازی رجيستري ، نمایش اطلاعات و جزئیات سیستم ، نمایش اطلاعات و جزئیات سیستم و ابزاری برای پاک کردن کامل نرم افزارهای نصب شده در سیستم..... اشاره کرد.

با استفاده از این نرم افزار به راحتی می توانید منوهای ویندوز ویستای خود را تغییر دهید و نرم افزارهای امنیتی آن را فعال و یا غیر فعال کنید.

این نرم افزار قادر است تا cpu را بهینه کند و همچنین قادر است تا کارایی مدیریت فایل ها و قطعات سخت افزاری و سایر ویژگی های ویندوز ویستا را بهبود بخشد.

یکی دیگر از قابلیت های این نرم افزار افزاریش امنیت ویندوز می باشد که می تواند سیستم شما را بهتر از قبل کند.

یه نگاه به اینجا هم بندازید

hesamjm
Sunday 6 July 2008, 07:33 PM
دوستان همانطور که در قسمت پرسش و پاسخ گفتم اگه ویستا سرویس پک 1 دارید به هیچ وجه vistaglazz رو نصب نکنید چون به محض استفاده از patch های این برنامه سیستمتون دچار مشکل میشه(از نصب vistaglazz جدید که برای ویستا سرویس پک 1 هم که بتازگی ارائه شده و نسخه آزمایشی هست خودداری کنید چون اون هم سیستمتون رو خراب میکنه)
فقط رو ویست بدون سرویس پک کار میکنه

hesamjm
Sunday 6 July 2008, 07:36 PM
برای نصب style هاتون میتونید بجای و vistaglazz از همین tune up utility 2008 استفاده کنید که براحتی این کار رو میکنه و موقع uninstall هم براحتی theme رو remove میکنه

amir_rafie
Monday 7 July 2008, 01:23 AM
سلام.

من یه نوت بوک VAIO FZ290N5 دارم. 6ماهه پیش از ویندوزش back up گرفتم و XP نصب کردم.. هاردشم پارتیشن بندی کردم...

حالا میخوام XP رو پاک کنم و ویستا رو دوباره نصب کنم ولی شنیدم موقع نصب ویستا, Reset Factory میشه و مثل روز اول یک پارتیشن دارم و تمام دیتایی که دارم پاک میشه... چه کار کنم؟

PesarIran
Monday 7 July 2008, 03:36 PM

من تونستم این مشکل را حل کنم اما اینقدر که پیچیده شد که نفهمیدم چی شد فقط میدونم که حل میشه اگه راهش را پیدا کردم دوباره مبزارم

PesarIran
Monday 7 July 2008, 03:50 PM
خوب دوستان عزیز اینم روشش

وارد Start بشید گزینه Help And Support را بزنید Report problems and check for solutions automatically را سرچ کنید در یافته ها گزینه 1. را کلیک کنید در صفحه باز شده Click to open Problem Reports and Solutions .1 را کلیک کنید و بعد در اون صفحه Check For New Solution را بزنید و بعد در همون صفحه گزینه Chenge Setting را بزنید در صفحه جدید گزینه دم Ask me to check if e prblem occurs را تیک بزنید و Ok کنید و بعد به صفحه قبلی برگشته Clear Solutions And Problem history را بزنید تا History شما کاملا از نرم افزار هایی که ازشون این ارور را میگرفته خالی بشه . و بعد این نرم افزار را گرفته و نصب کنید

موقعی که ارور را میده تونستم این آدرس را ازش پیدا کنم شاید بدردتون بخوره

hesamjm
Wednesday 9 July 2008, 04:32 PM
یه مقاله میخوندم که سرعت فلش مموری مناسب برای استفاده readyboost رو 3.5gbps معرفی کرده بود....

hesamjm
Sunday 20 July 2008, 06:01 PM
1- اولا به دوستان توصیه میشه از دو تا ویندوز رو سیستمشون نصب نکنند
2-اگر میخواهید هم ویستا و هم اکس پی داشته باشید شما باید اول اکس پی نصب کنید و بعد ویستا را روی اون نصب کنید نه اینکه اکس پی رو روی ویستا نصب کنید
3-اگر ویستا دارید و روی اون اکس پی نصب کردید و احتمالا با مشکل نبودن اسم ویستا در بوت مواجه هستید میتوانید نرم افزار vista boot pro رو نصب کنید

لینک دانلود:
[Only the registered members can see the HTML Codes. Please Login OR Register]

hesamjm
Friday 25 July 2008, 04:10 PM
شاید شما تا به حال چیزی به اسم Easy Write رو شنیده باشید. برنامه نویسان و سازندگان ویندزو سال ها است که به دنبال این بوده اند که تحولی در تکنولوژی دیسک های نوری ایجاد کنند. هدف آنها این بوده است که کاری کنند که استفاده از دیسک های نوری ساده تر شوند و تنها با Drag & Drap بتوان اطلاعات را روی سی دی منتقل کرد(یا سایر دیسک های نوری)

این ایده با وارد شدن فلش مموری ها کم رنگ شد. تا بالاخره با آمدن ویندوز ویستا این ایده عملی شد.
این تکنولوژی مستلزم نوع خاصی از سخت افزار و نرم افزار است که باید رد کنار یکدیگر کار کنند تا بتوان این ایده را عملی کرد.
سخت افزار های ساپورت کننده این ابزار را مارک Esay Write مشخص می شوند و تا اونجا که من می دونم ویندوز ویستا فعلا اولین و تنها ساپ.رت کننده این ابزار است.

hesamjm
Monday 28 July 2008, 08:08 PM
فکر کنم عکس زیر گویای تفاوت های نسخه های مختلف ویستا باشه:

[Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register]

hesamjm
Wednesday 6 August 2008, 04:09 PM
در حالت عادی بالاترین نمره ویستا که به سخت افزارها میده 5.9 هست ولی:

یه جادوگری کنیم و کامپیوترهایی که حداقل سخت افزار ممکن را برای اجرای ویستا دارند رو به یک سوپر کامپیوتر تبدیل کنیم! کاری نداره به اون صورت، این از قدرت های عجیب و غریب ویندوزه به درایو ویندوز خودتو برید و مسیر زیر رو دنبال کنید
\Windows\Performance\WinSAT\DataStore
حالا فایل XML داخل این فولدر را با یک ویرایشگر متن مثل Notepad باز کنید، میتونید مستقیم روی گزینه ی Edit هم کلیک کنید. الان یک سری کد XML جلوی شماست، توی همون خطهای اولیه باید امتیازهای ویستا به سخت افزارهایتان را ببینید که معمولا زیر 6 هستند
حالا هر عددی را که میخواهید به جای اونها وارد کنید البته عددی تا 9.9 چون بالاترین سطح امتیاز این عدده، فایل ویرایش شده رو ذخیره کنید و به صفحه ی رنکینگ ویستای خودتون برید و لذت ببرید از سخت افزارهای قوی و استثنایی که ویستا برایتان به ارمغان آورده.

البته این روش هیچ نفعی براتون نداره تنها جهت کلاس گذاشتن و سرکار گذاشتن دیگرانه ولی دونستنش هم جالبه

alireza121
Sunday 10 August 2008, 04:00 AM
برای اونایی که هم با ایکس پی کار میکنند هم با ویستا:cool:

طریقه تعویض ایکس پی بدون اینکه ویستا رو هم عوض کنید.

من با برنامه ویستا منیجر کار میکنم .ابتدا با شاخه بوت منیجر این برنامه یک بک اپ از بوت ویستا میگیریم.

بعد اگر به هر دلیلی ویندوز ایکس پی خراب شد و خواستیم این ویندوز را عوض کنیم از این بک اپ برای برگردوندن بوت ویستا میشه استفاده کرد.

بعداز نصب مجدد ویندوز ایکس پی کافیه که با ترمیم استارت اپ ویستا سیستم را دوباره با ویستا بوت کرده وبا برگرداندن بک اپ بوت از ویستا منیجر دوباره هر دو سیستم عامل را در کنار هم داشته باشیم.

hesamjm
Wednesday 13 August 2008, 04:28 PM
برای اینکار کلید Alt رو نگه دارید تا منوی قدیمی نشان داده شود
وارد منوی tools وبعد folder option شدو و وارد سر برگ view شوید
و در کنار گزینه use check boxes to select items تیک مربوطه را فعال کنید
اینکار انتخاب چند فایل یا شاخه بطور همزمان را برایتان ساده تر میکند

saeed.fard
Wednesday 13 August 2008, 05:20 PM
من یه مدت ویندوز ویستا (Windows vista ultimate sp1) نصب کرده بودم و دو مشکل داشتم :

1. اول این که ویندوز اکتیو نشده بود
2.بعد از اینکه چند دقیقه با ویستا کار می کردم یه صفحه ی آبی پر رنگ میومد و سیستم ریست می شد!

آیا سیستمم مشکل داره ..............یا سیستم مورد نیاز و ندارم؟

سیستم من هم اینه:

CUP:3.00ghz full
VGA:geforce 7300 LE
RAM:1 GIG

hesamjm
Wednesday 13 August 2008, 05:52 PM
نه سیستمت قابلیت نصب ویستا رو داره...
در مورد اکتیو نشدن شما احتمالا از کرک خوبی استفاده نکردید ، فعلا بهترین کرک تو بازار که خیلی عالی و بی دردسره و از طریق بایوس عمل میکنه اینه:

البته باید موقع نصب ویستا سریالی را وارد نکرد و سپس در دیالوگ باکس بعدی که نشون میده گزینه no رو بزنید. با این کرک کم حجم میتونید همیشه updateباشید
در مرد صفحه آبی باید بگم هزار تا دلبل میتونه داشته باشه از سخت افزاری بگیر تا نرم افزاری..

saeed.fard
Wednesday 13 August 2008, 06:18 PM
چه طوری باید بفهمم که مشکل صفحه آبیه و ریست شدن اون چیه؟
.
.
.
.
.
.
:mad:

saeed.fard
Wednesday 13 August 2008, 06:20 PM
ممکنه از Vga باشه چون تو Xp هم وقتی داخل بازی هستم ......ریست می شه! :(

hesamjm
Wednesday 13 August 2008, 07:32 PM
بطور کل ریست شدن مربوط میشه به:
1-پاور
2-رم
3- ودر نهایت کارت گرافیک

بله ممکنه ولی بیشتر احتمال میدم از پاور یا رم شما باشه

PesarIran
Thursday 14 August 2008, 07:12 PM

تست کنید قطعات را و شایدم مشکل از بازی شما باشه ببینید در همه بازی ها این مشکل را داره امکان داره از کارت گرافیک باشه اگه نه مشکل از قطعه هایی که دوستمون گفت باشه و ممکنه که از شل شدن فن روی Cpu هم باشه.

راحترین راحش تست کردن قطعات که شما هر قطعه را به صورت جداگانه رو یه سیستم دیگه چک کن تا مشکلت پیدا بشه یا ببر بده به یه متخصص تا سریع بهت جواب بده.

hesamjm
Tuesday 26 August 2008, 02:10 AM
اینکار رو پیشنهاد نمیکنم ولی میتونید سرعت خاموش شدن سیستمتون را افزایش دهید:
رجیستری خود را باز کرده و به ادرس زیر برید :
HKEY_LOCAL_MASHINE\SYSTEM\Current contorol Set\Control
در پنجره سمت راست شما باید مقداری با نام WaitToKiilServiceTimeout با مقدار 20000 را مشاهده خواهید کرد شما این مقدار را به 5000 تغییر دهید که نشانگر زمان انتظار 5 ثانیه است دقت داشته باشی که مقدار کمتری را وارد نکنید که ممکن است به عملکرد برنامخ های شما اسیب برساند

hesamjm
Tuesday 26 August 2008, 02:29 AM
میخوام چند تا از کارهایی رو بگم که بوسیله کلیدهای ترکیبی انجام میشه، شما هم اگه چیز دیگه ای میدونید پست بدید، ممنون
1-جابجایی بین پنجره های باز:

alt + tab رو نگه دارید و در همین حالت کلید tab رو چند بار فشار دهید و بردارید

alt + tab + ctrl رو همزمان فشار دهید همان جابجایی بین پنجره هاست با این تفاوت که با برداشتن دستتان از صفحه کلید پنل مربوط به لیست پنجره های باز بسته نمیشه

کلید ویندوز + tab رو نگه دارید این هم جابجایی بین پنجره هاست ولی در یه حالت گرافیکی زیبا(برای کسانی که امکانات aero در ویستاشون فعاله)

2-کپی کردن مسیر فایل:
شاید شده باشه که به یه فایل تو در توی چندین شاخه رفته باشید و بخواهید آدرس فایل رو جایی تایپ کنی و.. میتوانید کلید shift را نگه داشته و یه راست کلیک بر روی فایل مور نظر بکنید و گزینه copy as path رو انتخاب کنید، اینجوری آدرس فایل مورد نظر در clipboard کپی میشود،

باز کردن command line:
کلید shift رو نگه داشته و در یه جای خالی راست کلیک کنید ، گزینه open command windows here را بزنید

saeed.fard
Tuesday 26 August 2008, 03:44 PM
سلام ......

مشکل من حل شد.........

مشکل از رم بود ..........

:)

shahram t
Thursday 4 December 2008, 11:15 PM

با سلام وخسته نباشيد.دوست عزيز اگه امکان داره طرز انجام دادن اونو رو هم توضيح بده.
ممنون

shahram t
Saturday 3 January 2009, 10:13 PM
با سلام و خسته نباشید من خیلی وقته از این سایت استفاده میکنم و راضی بودم اما متاسفانه در قسمت فروم خیلی ضعفیه و اصلا کسی نیست که جواب سوالات رو بده لطفا این نقیصه رو بر طرف کنید تا سایت پر بار تر بشه.
ممنون

isf68
Monday 5 January 2009, 02:01 AM
موقع نصب وقتی با بوت برای نصب میام هارد رو نمی تونه شناسایی کنه، اگه هم با ویندوز برم وقتی ریست کرد بازم همون مشکل رو داره.
کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم

hesamjm
Friday 9 January 2009, 09:53 PM

سلام
به احتمال زیاد فرمت درایوهای شما fat32 هستند و این در حالیست که ویستا فقط درایوهای NTFS رو میشناسه پس شما قبل از نصب حداقل باید درایوی که میخواهید ویستا نصب کنید فرمت ntfs کنید

hesamjm
Friday 9 January 2009, 10:11 PM

سلام
یه cd خام که درون درایو قرار میدهید منوی رایت ظاهر میشود که شما رایت ویندوز رو انتخاب میکنید-پنجره جدیدی باز میشود شما باید گزینه show formatting optionرو انتخاب کنید -که دارای دو گزینه است:
1-live file system
که به شما اجازه میده تا فایل رو مثل یک usb flash کم و یا زیاد کنید که رو سیستم عاملهای قبل از اکس پی قابل خواندن نیست --این خودش چند نوع داره:
ورژن 1.50
2.00
2.01
2.50 که این ورژن فقط مخصوص ویستاست

2-mastered
که شما میتوانید فایلها رو در یک بار اضافه کنید و روی همه سیستم عامل ها قابل اجراست

-----------------------
Be able to add and erase files over and over, as if the disc were a floppy disk or USB flash drive
Live File System
------------------------

hesamjm
Friday 9 January 2009, 10:14 PM

بله در فروم متاسفانه خیلی ضعیفه----اگه من جواب شما رو دیر دادم معذرت میخوام--بدلایلی خیلی کم تو این فروم On میشم

hesamjm
Friday 9 January 2009, 10:34 PM
که در بعضی موارد واقعا اعصاب خوردکن می شود ، و هرگاه بخواهید کاری انجام دهید که نیاز به دسترسی سطح مدیر داشته باشه صفحه تاریک میشه و این پنجره باز میشه ، اگر مایلید که دیگر با این پنجره رو به رو نشوید به قسمت CONTROL PANEL رفته و پس از ورود به بخش user accounts زیر گزینه make changes to your user account گزینه turn user account control on or off رو بزنید ...

حالا اگر می خواهید این قابلیت پا برجا باشه ولی دیگه اون کادر از بین بره و صفحه تیره نشه و دسترسی شما به بقیه قسمت ها در هنگام اومدن این پیغام قطع نشه ، uac رو فعال نگه دارید اگر از نسخه ultimate و business در اختیار دارید کافیه برید تو قسمت run ، دستور secpol.msc رو اجرا کنید بعد به local policies بروید و security options رو انتخاب کنید ، به اینجا که رسیدید اونقدر پایین برید تا به این گزینه برسید
user accounts control : switch to the secure desktop when prompting for elevation
روی اون دوبار کلیک کنید disabled رو انتخاب کنید .

اگر حالا ویستا شما نسخه home هست که فکر نکنم باشه مجدد به قسمت run برید و به دستورات رجیستری وارد شوید با تایپ regedit در قسمت run ، بعد به قسمت زیر مراجعه کنید :
HEKY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Policies\System
بعد با کلیک راست روی پنل سمت راست یک
DWORD VALUE (32-BIT بسازید و اسمش رو PROMPTONSECUREDESKTOP بذارید و مقدارش رو صفر کنید.

hesamjm
Friday 9 January 2009, 10:37 PM
سلام دوستان....
ایندفعه در مورد یک قابلیت ویستا بحث میکنیم که شاید تا حالا کسی ازش چیزی نشنیده باشه....
ویستا قابلیتی داره که میتونه فایل ها رو تنها با icon و بدون Label یا اسم نشون بده ...این قابلیت بخصوص در فولدرهایی محتوی عکس یا فیلم مفید هست....

روش:
به پوشه ی مورد نظر برید. view رو در حالت Details بزارید...سپس کلید Shift رو نگه دارید و view رو به Mediium Icon تغییر بدید...از پوشه خارج شده و دوباره برگردید...
چی میبینید!!!!!

غیر فعال کردن:
دقیقا مثل فعال کردنش عمل کنید.....

موفق باشید.

shahram t
Monday 12 January 2009, 12:01 AM

خواهش می کنم دوست عزیز ممنون از زحمات شما.

hesamjm
Tuesday 13 January 2009, 03:11 PM
برای Log in شدن از طریق Administrator باید به شیوه ی زیر عمل کنید :

از Start و بخش Search اش تایپ کنید CMD و بعد Ctrl + Enter رو بزنید تا CMD باز بشه ( میتونید از طریق Run یا هر روش دیگه ای هم که خواستید CMD رو باز کنید

عبارت زیر رو تایپ کنید :

net user administrator /active:yes

حالا Enter بزنید و سیستم رو Reboot کنید .... حلاا میبینید که به لیست یوزر ها Administrator اضافه شده

برای غیر فعال کردن کافیه که در CMD تایپ کنید :

net user administrator /active:no

باز هم سیستم رو Restart کنید و میبینید که دیگه Administrator وجود نداره

hesamjm
Monday 19 January 2009, 09:46 AM
یکی از بدیهای ویندوز تعداد فایلهای موقتی هست که در طول کارکرد سیستم ویندوز برای خود میسازه. به مرور این فایل ها زیاد میشن و هم جای زیادی میگیرن هم ویندوز رو شدیدا کند میکنن. برای پاک کردن اونها از ابزار disk cleanup استفاده میکنیم. این تولز در ویستا بهتر شده و حسابی سیستم رو پاک میکنه؛

اما اگر به این دقت کنید می بینید که بعد از انجام cleanup در ویستا، هایبرنت سیستم ناپدید می شود. این به این دلیل است که فایل سیستمی هایبرنت هم در این پروسه پاک میشه

حالا برای برگرداندن آپشن hibernate در منو خاموش کردن سیستم فرمان زیر را در Command Prompt - cmd - بزنید

powercfg /hibernate on

چگونگی باز کردن cmd در پست بعدی...

hesamjm
Monday 19 January 2009, 09:51 AM
برای باز کردن cmd میتوانید:

1-در دسکتاپ کلید shift را نگه داشته و راست کلیک کنید و گزینه open command windows here رو بزنید.

2-میتوانید در قسمت search در start up بنویسید : cmd

3-میتوانید در قسمت run (برای باز کردن run از کلید ویندوز + r استفاده کنید)بنویسید: cmd

rasulhajia
Monday 19 January 2009, 11:32 AM
با سلام آیا سوال های ما در مورد ویندوز 7 هم شامل این بخش میشه من یک سوال در مورد نصبش دارم

داود
Monday 19 January 2009, 12:06 PM
سلام
خير, بخش سوال و درخواست ها
ممنون از توجه شما

hesamjm
Thursday 22 January 2009, 04:25 PM
با سلام خدمت دوستان....
شاید این مطلب قابل توجه خیلی ها باشه که ایا میشه در ویستا هم مثل XP در پس زمینه ی فولدر ها عکس بگذاریم یا نه؟!!...
بله.میشه اما نه به صورت Xp و نه مثل حالتی که کدهایی رو در یک فایل (مثل Desktop.ini) مینوشتیم و باقی ماجرا....
در ویستا به راحتی با نصب این نرم افزار یک Tab در قسمت Properties فایل های شما ایجاد میشود و توسط اون میتونید مواردی از قبیل:
1-پس زمینه ی فولدرها
2-رنگ نوشته های درون فایل ها
رو تغییر بدید که
100% حال و هوای دیگه ای به ویندوزتون میده....

m_co2
Thursday 5 February 2009, 03:58 PM
Snipping tool

- مطابق شکل در منوی استارت عبارت snip را وارد میکنید

2- بر روی snipping tool کلیک می کنی
3- به سوال پاسخ yes میدهی

4- مطابق شکل بر پیکان کنار new کلیک کنید تا منو حاضر شود
گزینه ی free-form snip این امکان را به شما میدهد تا از هر جای صفحه به هر شکلی که می خواهید عکس برداری کنید
گزینه ی rectangular snip این امکان را به شما می دهد که از هر جای صفحه به شکل مستطیل عکس برداری کنید
گزینه ی window snip این امکان را به شما می دهد تا از یک پنجره عکس برداری کنید
گزینه ی full-screen snip این امکان را به شما می دهد تا از کل صفحه عکس برداری کنید

m_co2
Thursday 5 February 2009, 03:59 PM
قفل کردن صفه کلید در مدیا پلیر

زمانی که یه فایل تصویری رو پخش میکنید اگر مدیا پلیر را تمام صفحه کنید در گوشه پایین و سمت راست یه قفل نمایش داده میشه اگه بر روی ان کلیک کنید از شما یه رمز 4 رقمی می خواد اون رو وارد کنید یه تیک کنار نوار نمایش داده میشه روش کلیک کنید تا قفل شه برای خارج شدن روی قفل کلیک کنید ورمز را وارد کنید

m_co2
Thursday 5 February 2009, 04:00 PM
بازگردانی عکس های ویرایش شده در Windows Photo Gallery ویندوز ویستا به حالت قبل

در صورتی که تاکنون با ویندوز Vista کار کرده باشید ، حتمأ با یکی از بهترین و کاربردی ترین ابزارهای نصب شده روی این ویندوز یعنی Windows Photo Gallery برخورد داشته اید. این برنامه یک برنامه نسبتأ پیشرفته برای مشاهده و همچنین ویرایش و کار با تصاویر است. در این ترفند قصد داریم به معرفی روشی بپردازیم که با بهره گیری از آن میتوانید عکسی را که توسط Windows Photo Gallery ادیت کرده اید و سپس Save نموده اید را حتی پس از ذخیره کامل ، مجددأ به حالت قبل و اولیه بازگردانید.
برای این کار:
1- پس از ذخیره عکس ویرایش شده توسط برنامه ، مجددأ آن را با Windows Photo Gallery باز کنید.
2- کلید CTRL را پایین نگه داشته و سپس R را فشار دهید (Ctrl+L).
3- در صفحه باز شده گزینه Revert را انتخاب نمایید و بر روی آن کلیک کنید.
4- تصویر شما به حالت عادی قبل از ویرایش بازگشته است ، میتوانید مجدد آن را ذخیره کنید

m_co2
Thursday 5 February 2009, 04:00 PM
دسترسی سریع به Windows Mobility Center در ویندوز ویستا

یکی از قابلیتهای جدیدی که در ویندوز ویستا گنجانده شده ویژگی مربوط به کامیپوترهای های قابل حمل یا Notebook است. در این ابزار جدید توانمندیهایی از جمله کمک برای تقویت عمر باتری و افزایش بازده آن، تعدیل و تنظيم كردن صدا ، اتصال به یک ابزار خارجی (نصب یک سخت افزار) و خصوصیات دیگری افزوده شده است. در این ترفند قصد داریم به معرفی روشی برای دسترسی سریع به این قسمت بپردازیم تا سریعتر از امکانات آن استفاده کنید.
برای این کار:
کافی است در محیط ویندوز ، کلید Win را به همراه X بزنید تا Windows Mobility Center اجرا شود.
اکنون میتوانید هر یک از تنظیمات فوق را انجام دهید.

m_co2
Thursday 5 February 2009, 04:02 PM
افزایش فضای ازاد رم

احتمالأ این موضوع نیز به گوش شما رسیده که ویندوز جدید شرکت مایکروسافت ، ویندوز ویستا ، برای اجرای روان خودش نیازمند رم و قدرت بالائیه. به شکلی که این ویندوز با رم های 512 هم دچار مشکل میشه. در این ترفند قصد دارم روشی رو معرفی کنم که با بهره گیری از اون میتوانید ویندوز ویستای خود را تا حدودی سبک سازی کنید ، به طوری که دیگه حدأقل با رم 512 هیچ مشکل پردازشی نداشته باشه و با سرعت قابل قبول و روانی پردازش بشه.

برای این کار:
به Control Panel ویندوز برید. بعد به بخش System and Maintenance و بعد به Administrative Tools مراجعه کنید.
حالا داخل لیست بر روی Services کلیک کنید.
حالا پنجره جدیدی برای شما بازمیشه که در اون نام و نوع Service فعال در ویندوز ویستای خودتونو میبینین.

در اینجا شما باید طبق نیاز و خواسته خودتون هر یک از سرویس های فعال را غیر فعال کنید .
به عنوان مثال میخوایمم Windows Firewall را غیر فعال یا قطع کنیم تا پس راه اندازی دوباره سیستم اجرا نشود .
برای این منظور:
ابتدا Windows Firewall را انتخاب کنید و روی آن را راست کلیک کنید ، بعد روی گزینه Properties کلیک کنید تا پنجره ای براتون باز بشه.
در پنجره باز شده شما از قسمت StartupType می توانید مشخص کنید که برنامه از دفعات بعد به صورت خودکار فعال بشه یا به شکل دستی و یا همواره غیرفعال بمونه.
همچنین با اتنخاب قسمت Service Status می توانید برنامه های فعال را غیرفعال و غیرفعال را فعال نمایید.
شما با توجه به این روش می توانید برنامهایی را که نیاز ندارید را برای همیشه از کار بیندازید .

برای مثال کسانی که به هیچ گونه شبکه ای متصل نمی شوند می توانند تمام سرویس های Network را غیر فعال کنند.

به همین سادگی مقدار بسیار زیادی از رم شما خالی میشه در نتیجه بدون دردسر عمل پردازش صورت میگیره.

m_co2
Thursday 5 February 2009, 04:02 PM
سازگاری برنامه ها با ویندوز ویستا

اگر در اجرای برنامه های قدیمی در ویندوز ویستا مشکل دارید می توانید ایکن برنامه را به گونه ای سفارشی کنید که با ویندوز ویستا سازگار بوده و به خوبی کار کنید.

به منظور انجام این کار روی Start وسپس All Programs کلیک کنید.منوی حاوی برنامه مورد نظر را باز کرده روی ایکن ان برنامه کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید. روی زبانه Compatibility کلیک کرده و گزینه Run this program in compatibility mode را علامت دار کنید.بعد روی فلش به سمت پایین کلیک کرده و سپس سیستم عامل مورد نیاز برنامه مورد نظر را انتخاب کنید.بعد OK کنید.برخی برنامه ها مشکلات دیگری دارند که برای رفع انها می توانید روی Run in 256 color یا Run in 640&480 Screen resolution کلیک کرده بعد OK را بزنید.

m_co2
Thursday 5 February 2009, 04:03 PM
شنیدن صدای بوق هنگام روشن بودن کلید Caps Lock در ویندوز ویستا

وارد Control Panel شوید.بعد روی Ease of Access کلیک کنید.در پنجره ظاهر شده روی گزینه Click change how your keyboard works کلیک کنید.بعد گزینه Turn Toggle Keys را علامت دار کرده و روی eSave کلیک کنید.

m_co2
Thursday 5 February 2009, 04:06 PM
با استفاده از روشی که برایتان مینویسم، میتوانید اسم برنامه های دلخواه تان را جهت راحتی بیشتر در منوی راست کلیک دسکتاپ اضافه نموده و با کلیک نمودن بالای آنها برنامه مورد نظر را اجرا کنید.

- دکمه های Wndows+R را برای ظاهر ساختن کادر Run فشار دهید و یا هر طور که میتونید کادر Run را ظاهر سازید.

2- در کادر Run کلمه Regedit را نوشته و بعد از فشردن کلید Enter در پنجره Registry Editor به مسیر پایین برید:

HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shell

3- بروی کلید shell راست کلیک کنید و با استفاده از گزینه New>Key یه کلید ایجاد کنید و اسم کلید رو به اسم برنامه مورد نظر تغیر بدید.حال در سمت راست پنجره Registry Editor رفته و بروی Default دابل کلیک کنید و در کادر Value Data اسم برنامه را بنویسید مانند Adobe Photoshop CS3.

توجه: اسم نوشته شده در قسمت Value Data در منوی راست کلیک دسکتاپ نشان داده خواهد شد و شما میتوانید اسم دلخواه خود را در منوی راست کلیک دسکتاپ نمایش دهید و با کلیک کردن بروی آن برنامه مورد نظر را اجرا کنید.برای اینکار در قسمت Value Data اسم مورد نظر تان را بنویسید.

4- بروی کلیدی که جدیداً ایجاد کرده بودید برید و بروی آن راست کلیک نموده و با استفاده از گزینه New>Key کلید جدید ایجاد کنید و اسم آنرا به Command تغیر دهید.حال در سمت راست پنجره Registry Editor رفته و بروی Default دابل کلیک کنید و در کادر Value Data آدرس برنامه مورد نظر را بنویسید مثلاً برای برنامه Adobe Photoshop CS آدرس چنین نوشته میشود:

C:\Program Files\Adobe\Photoshop CS\Photoshop.exe

حال یکبار ویندوز را Log off و دوباره Log on کنید.اسم برنامه شما به منوی راست کلیک دسکتاپ اضافه شده است و شما میتوانید بروی اسم آن کلیک نموده و برنامه را اجرا کنید.

با استفاده از این روش شما میتوانید اسم برنامه های زیادی را در منوی راست کلیک دسکتاپ قرار داده و آنها را اجرا کنید.

m_co2
Thursday 5 February 2009, 04:07 PM
نمایش برنامه*های بیشتر در منوی Start

لیست برنامه*هایی که بیشتر مورد استفاده قرار می*دهید، در پایین سمت چپ منوی Start در بالای All Programs نمایش داده می*شوند. ویندوز ویستا، تعداد دفعاتی را که از هر برنامه استفاده کرده*اید، ردیابی می*کند. برای سهولت کار، برنامه*هایی را که به تازگی با آنها کار کرده*اید، در منوی Start قرار می*گیرند و می*توانید با یک کلیک به آنها دسترسی یابید. هر برنامه* مورد استفاده، در بالای لیست قرار می*گیرد و هنگامی که از برنامه دیگری استفاده کنید، ویستا برنامه* موجود در پایین لیست را حذف کرده و برنامه جدید به بالای لیست اضافه می*شود. متاسفانه ویستا به طور پیش فرض، 6 برنامه آخری را که استفاده کرده*اید را نمایش می*دهد. می*توانید در صورت تمایل، این لیست را طولانی*تر کنید.
به منظور انجام این کار، مراحل زیر را دنبال کنید:
۱-روی منوی Start کلیک راست کنید.
۲-روی Properties کلیک کنید. با انجام این کار، کادر محاوره*ای Taskbar and Start Menu Properties ظاهر می*شود.
۳-روی زبانه Start Menu و سپس Customize کلیک کنید.
با انجام این کار، کادر محاوره*ای Customize Start Menu ظاهر می*شود.
۴-حال، تعداد برنامه*هایی که مایلید مشاهده کنید را وارد کنید. (دقت داشته باشید که حداکثر تعداد برنامه*ها، 30 مورد است.)
۵-روی OK کـلـیـک کــنــیـد تـا بـه کــادر مـحــاوره*ای Taskbar and Start Menu Properties بازگردید. سپس روی OK کلیک کنید.
ویندوز ویستا به صورت خودکار، اندازه بخش برنامه*های مورد استفاده در منوی Start را تنظیم می*کند

m_co2
Thursday 5 February 2009, 04:09 PM
روشی برای دیدن افکت زیبای ویستا موقع بستن یا کوچک و بزرگ کردن پنجره ها

- ابتدا کلید های ویندوز و R صفحه کلید را بزنید تا RUN ظاهر شود و در ان تایپ کنید regedit

2- به مسیر زیر بروید

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\DWM

3- مطابق عکس زیر عمل کنید

4- نام کلید جدیدی را که ایجاد کردید را به AnimationsShiftKey تغییر بدهید

5- بر روی کلیدی که دزست کردید و آن را تغییر نام دادید کلیک کنید و مقدار valuedata ان را از 0 به 1 تغییر بدهید

6- پنجره را ok کنید و یک بار logoff کنید

7- حال هنگام باز کردن پنجره ای ، بستنش یا کوچک و بزرگ کردنش کلید shift صفحه کلید را نگهدارید

m_co2
Thursday 5 February 2009, 04:12 PM
من به دستور Run در منوی Start عادت كرده*ام!

مشكلی نيست. با دكمه راست موش بر روی كلمه Start كليك كرده و properties را برگزينيد. در جای مربوطه به Startmenu در كنار خود گزينه Startmenu دكمه Customize را كليك كنيد. سپس در كنار گزينه Run Command برای فعال شدنش علامتی بگذاريد از اين به بعد در منوی Start ظاهر خواهد شد. البته در اين قسمت، تنظيمات جديد بسياری را خواهيد ديد كه امكانات جالبی را به منوی Start می دهند.

آيا واقعا يك USB-Stick می*تواند كارآيی سيستم را بهتر كند؟

بله، اين ويژگی در ويستا نام Readyboost را به خود گرفته است و خصوصا برای آن دسته از كامپيوترهايی طراحی شده است كه نمی*شود در آنها بدون مشكل حافظه را توسعه داد. برای اينكه بتوان از USB-Stick در readboost استفاده كرد، بايد USB-Stick حداقل ويژگی*های زير را داشته باشد:
- بايد حداقل 256 مگابايت از حافظه آن خالی باشد
- سرعت انتقال داده*ها بايد در خواندن 2.5 مگابيت و در ثبت 1.5 مگابيت باشد
پس از وصل كردن اين دستگاه پيغامی ظاهر می*شود كه آيا برای ثبت يا خواندن فايل*ها قرار است مورد استفاده قرار بگيرد و يا برای گسترش حافظه سيستم قرار است در نظر گرفته شود.

Readdrive ،Readyboost و Superfetch چه می*كنند؟

Superfetch نام جديدی برای مديريت حافظه در ويندوز ويستا می*باشد. اين مديريت سعی می*كند بنا به رفتار كاربر آن دسته از نرم*افزارهايی را كه به احتمال زياد كاربر از آنها استفاده خواهد كرد را به حافظه فراخوانی كند.
Superfetch به طور مستمر در حال يادگيری بوده و بدين شيوه اجرای نرم*افزار را راحت*تر می*كند. Superfetch رفتار خود را با رفتار كاربر نيز تنظيم می*كند.
Readyboost حافظه را گسترش می*دهد. همان حافظه*ای كه قرار است در اختيار Superfetch قرار داده شود. اين حافظه می*تواند بر روی USB-Stick و يا همچنين هاردهای Hybrid كه دارای حافظه فلش می*باشند قرار بگيرد. Readydrive فايل*ها را قبل از خاموش شدن كامپيوتر و يا تغيير حالت آنها برای صرفه*جويی برق، در حافظه فلش موجود در هاردهای Hybrid ثبت و ذخيره می*كند. در اين حالت ديگر لازم نيست كه در شروع بعدی كامپيوتر فايل*ها و اطلاعات بسيار آهسته از هارد فراخونی شوند.

يك USB-Stick* بايد چه قدر حافظه داشته باشد تا بتواند كامل از Readyboost استفاده كند؟
اين مسئله بستگی كه حافظه مركزی كامپيوتر دارد. رابطه حافظه فلش با حافظه سيستم از لحاظ مايكروسافت ما بين 1:1 و 2,5:1 می*باشد. يعنی در سيستمی كه دارای 512 مگابايت حافظه مركزی می*باشد، يك حافظه فلاش 512 مگابايتی تا 1.25 گيگابايت بسيار عالی و مفيد خواهد بود. گفتنی است كه Redyboost حداكثر تا 4 گيگابايت را پشتيبانی می*كند.

آيا می*توان همزمان از چند USB-Stick* برای Readyboost استفاده كرد؟

خير، تنها بايد از يك USB-Stick* استفاده شود.

Synchronize Center چه كاری را انجام می*دهد؟

اين بخش اجازه می*دهد تا شما فايل*هايی از يك كامپيوتر با يك كامپيوتر ديگر و يا با دستگاه*های ديگر را Synchronize كنيد. در آينده*ای نزديك نصب ActiveSync ديگر لازم نخواهد بود.

نرم*افزارها و ابزارهای موجود در ويندوز ويستا چه كارهايی می*كنند؟

ويندوز ويستا دارای نرم*افزارهای كاربردی و ابزار نصب شده بسيار زيادی می*باشد. برای مثال Snipping Tool كه توسط آن بدون استفاده از هيچ نرم افزار اضافی ديگری می*توان به راحتی Screenshots را درست كرد.
نرم*افزار كار با عكس مايكروسافت به نام paint هنوز هم دارای كمبود عملكرد می*باشد. البته با كمك نسخه آخر Paint .Net 3.0 می*توان مجانی كارهای كوچكی را انجام داد و نسبت به Paint موجود، بهتر وارد عمل شد.
Backup-Tool *موجود در ويندوز ويستا هنوز فاقد بسياری از عملكردها است. البته در نسخه Ultimate می*توان از Complet PC - Backup برای يك backup عالی و كامل از هر قسمت و سيستم عامل استفاده كرد.
يكی از نرم*افزارهای جديد ويندوز تقويم آن می*باشد كه كاربر می*تواند بدينوسيله مديريت اوقات خود را عهده*دار باشد. به جای Outlook Express ،Windows Mail جايگزين شده است كه با وجود صفحه نمايشگر جديد آن، كار با آن و خصوصا مديريت ميل*ها بسيار آسان*تر و جالب*تر شده است. كسانی كه دارای دوربين*های ديجيتال می*باشند، ديگر نگرانی ندارند چون گالری عكس ويندوز و گزينه*های موجود در آن برای كار با عكس بسيار لذت*بخش می*باشد.

m_co2
Thursday 5 February 2009, 04:13 PM
حل مشکل پیغام خطای BOOTMGR IS MISSING در ویندوز ویستا

آموزش کامپیوتر امروز در زمینه برطرف کردن مشکل پیغام خطای BOOTMGR IS MISSING Press Ctrl+Alt+del to restart می باشد . یکی از مشکلاتی که ممکن است ویندوز ویستا ( Vista ) به آن دچار شود ایجاد اختلال در بوت شدن ویندوز و بروز پیغام خطای BOOTMGR IS MISSING Press Ctrl+Alt+del to restart می باشد که وقتی چنین خطایی رخ می دهد ویندوز ویستا از کاربر می خواهد تا با فشار دادن Ctrl+Alt+del کامپیوتر را دوباره راه اندازی کنید ولی با انجام این کار از سوی کاربر مجددا این پیغام خطا ظاهر می شود . دلایل متعددی باعث ایجاد این مشکل می شود از جمله :
بروز مشکل در رجیستری ایجاد اختلال در سیستم فایل (System file )
ایجاد مشکل در درایور سخت افزار
نصب نرم افزار نا سازگار با ویندوز ویستا که باعث بروز یکی از مشکلات بالا می شود .

برای بر طرف کردن این مشکل می توان از قابلیت ابزار بسیار مفید Startup Repair که در ویندوز ویستا وجود دارد استفاده کرد . برای دسترسی به این ابزار CD و یا DVD نصب ویندوز ویستا را در DVD ROM قراردهید و کامپیوتر را از طریق دیسک نصب ویندوز ویستا راه اندازی کنید . بعد از اینکه سیستم از طریق دیسک نصب ویندوز ویستا راه اندازی شد زبان نصب را انتخاب کنید و بروی Next کلیک کنید . در پنجره جدید بروی عبارت Repair Your Computer کلیک کنید تا پنجره System Recovery Options باز شود . در این پنجره بروی Startup Repair کلیک کنید تا این ابزار مفید شروع به تعمیر و بازسازی مشکل به وجود آمده در بوت شدن ویندوز ویستا بکند .

در انتها با کلیک بروی Finish کار به اتمام رسیده است .

m_co2
Thursday 5 February 2009, 04:14 PM
سبک سازی ویندوز ویستا برای پردازش سریعتر

احتمالأ این موضوع نیز به گوشی شما رسیده است که ویندوز جدید شرکت مایکروسافت ، ویندوز ویستا ، برای اجرای روان خود نیازمند رم و قدرت بالایی است. به گونه ایی که این ویندوز با رم های 512 نیز دچار مشکل میشود. در این ترفند قصد داریم روشی را معرفی کنیم که با بهره گیری از آن میتوانید ویندوز ویستای خود را تا حدودی سبک سازی کنید ، به طوری که دیگر حدأقل با رم 512 هیچ مشکل پردازشی نداشته باشد و با سرعت قابل قبول و روانی پردازش گردد .

برای این کار :
به Control Panel ویندوز بروید. سپس به بخش System and Maintenance و بعد به Administrative Tools مراجعه کنید .
اکنون در داخل لیست بر روی Services کلیک کنید .
حالا پنجره جدیدی برای شما بازخواهد شد که در آن نام و نوع Service فعال در ویندوز ویستای خود را مشاهده میکنید.

در اینجا شما باید طبق نیاز و خواسته خود هر یک از سرویس های فعال را غیر فعال کنید .
به عنوان مثال قصد داریم Windows Firewall را غیر فعال یا قطع کنیم تا پس راه اندازی دوباره سیستم اجرا نشود .
بدین منظور:
ابتدا Windows Firewall را انتخاب کنید و روی آن را راست کلیک کنید ، سپس یر روی گزینه Properties کلیک کنید تا پنجره ای برای شما باز شود.
در پنجره باز شده شما از قسمت Start up Type می توانید مشخص کنید که برنامه از دفعات بعد به صورت خودکار فعال گردد یا به شکل دستی و یا همواره غیرفعال بماند.
همچنین با اتنخاب قسمت Service Status می توانید برنامه های فعال را غیرفعال و غیرفعال را فعال نمایید.
شما با توجه به این روش می توانید برنامهایی را که نیاز ندارید را برای همیشه از کار بیندازید .

برای مثال کسانی که به هیچ گونه شبکه ای متصل نمی شوند می توانند تمام سرویس های Network را غیر فعال کنند.

به همین سادگی مقدار بسیار زیادی از رم شما خالی میگردد در نتیجه بدون دردسر عمل پردازش صورت میگیرد.

m_co2
Thursday 5 February 2009, 04:17 PM
سيستم عامل هنگام بوت شدن را عوض كنيد

براي اين كار بر روي ايكون MY COMPUTER راست كليك كنيد بعد اين مسيرو دنبال كنيد
Avanse system setting>start up and recovery>setting<default<operating system
بعد در اين قسمت سيستم عامل پيش فرض خود را انتخاب كنيد

hr6217
Wednesday 8 April 2009, 05:06 PM
آیا این امکان وجود دارد که توسط کیبورد کامپیوتر را از حالت sleep خارج کرد?

Rozgol
Saturday 18 April 2009, 03:42 PM
با سلام و خسته نباشید
خیلی توی تاپیک ها گشتم تا جواب سوالم رو پیدا کنم ولی متاسفانه نتونستم پیدا کنم .
تازه ویندوز ویستا نسب کردم و برای نسب مدم به مشکل برخوردم .
تو ویندوز xp در ِDevice manager برای apdate چون سی دی نداشتم از داخل لیست خودش گزینه aztach را انتخاب می کردم که آن یک گزینه بیشتر نداشت به راحتی نسب می شد اما برای ویندوز ویستا نه aztach چند گزینه دارد و هیچکدام مدم را نسب نمی کند .
از داخل فروم کدام گزینه را باید انتخاب کنم ؟