PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل وایرلس لپ تاب Dell

behrooz265
Saturday 31 January 2009, 01:54 PM
سلام دوستان من یه لپ تاب DELL دارم که الان بعد از عوض کردن ویندوز نمیتونم درایور وایرلس رو نصب کنم. ویندوز روش Vista Home Basic هست که با خود لپ تاب بوده. من مابقی درایور ها رو نصب کردم ولی این یکی نمیشه. حین نصب چراغ وایرلس روشن میشه بعد که تمام میشه چراغ وایرلس خاموش میشه. سعی کردم تو safe mode درایور را نصب کنم اونم تا قبل از log on شدن چراغ روشنه بعدش خاموش میشه.

mortezahp
Saturday 31 January 2009, 02:50 PM
سلام
منم همین مشکل رو با Dell : inspiron 1525 دارم که با اینکه وایرلسش نصبه ولی انگار اصلا وایرلس نداره چون هیچ وقت هیچ وایرلسی رو پیدا نمیکنه، بلوتوثش هم کار نمیکنه وقت نصب بلوتوث میگه لطفا بلوتوث را روشن کنید :(
ضمنا روش xp نصب کردم ولی با ویستا هم همینجوری بود

داود
Saturday 31 January 2009, 02:57 PM
سلام
خوب فکر ميکنم شما کليد روشن خاموش Wi-Fi رو در حالت خاموش گذاشتيد.
Disable ميشه موقتا
بررسي کنيد لطفا.

hobollah
Sunday 1 February 2009, 06:51 PM
بسم اللـه الرّحمن الرّحیم

بنده هم لپ تاپ Dell مدل Vostro 1500 را دارم، متاسفانه این هم وایرلسش نصب می شود ولی برای اجرا با مشکل مواجه می شود یعنی هیچ وقت فعال نمی شود و در دیوایس منیجر همیشه قطعه آن ناشناخته باقی می ماند.
البته این را هم اضافه می کنم که با دانلود ویندوز ویستا سرویس پک دو 64 بیت مشکل حل شد ولی روی ویستا سرویس پک یک و XP جواب نداد.
فکر می کنم علت آن هم این باشد:
وقتی به سایت شرکت برای update سخت افزارهای لپ تاپ خود و دانلود ورژن مربوطه دروایورتان می کنید لیستی بسیار طولانی از درایورهای یک قطعه را می دهد. این بدین معناست که درایوری هم که روی DVD برای لپ تاپ من و شما داده اند فایلی است که مشترک است بین کلی از قطعه های مشابه که متاسفانه درایور مخصوص خود را می خواهند.

Hobollah

sepantax
Sunday 1 February 2009, 07:10 PM
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]

[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]

سلام
آیا وقتی که ریکاوری اصلی لپ تاپ رو هم میریزید، باز هم مشکل وایرلس دارین؟
من هم با vostro 1510 شبیه این مشکل رو داشتم که حل شد ولی اون ریکاوری نداشت چون جزو سریهای بدون سیستم عامل بود

hobollah
Sunday 1 February 2009, 07:25 PM
بنده که اگرچه ویندوز اصلیش روش هست ولی آن اولی را اشتباها پاک کردم و ... به هر حال همانطور که عرض کردم روی سرویس پک 2 جواب می دهد و روی ما بقی سیستم ها نیز باید آن قدر درایور آن را از روی ساتش امتحان کرد که بالاخره یکی اش بخورد.

با تشکر
Hobollah

sepantax
Sunday 1 February 2009, 07:42 PM

1- ما که منظور شما رو درست نفهمیدیم ( بالاخره هست یا نیست )

2- جواب سوال من رو هم ندادین. recovery CD یا پارتیشن ریکاوری دارین یا نه؟ اگه جواب مثبته با اونها درست نمیشه؟

ataeefar
Wednesday 11 February 2009, 03:55 PM

سلام
بهتر اینکه موقع نصب ویندوز device ,وایرلس و بلوتوث disable باشه و این کارو باید در setup انجام دادو بعد از نصب ویندوز اونو enable کرد.
اگر هم داخل ویندوز بودین و خواستین اونو فعال یا غیر فعال کنید کلیدfn با f2 را با هم بزنید

FN + F2

rezasodi
Wednesday 11 February 2009, 05:40 PM
دوست عزیز بنده الان دل وسترو 1500 دارم و چنین مشکل ندارم. البته قبلا هم من این مشکل رو داشتم و یک درایور از سایت دل دانلود کردم و الان مشکلم حل شده. یعنی این مشکل زمانی برام پیش اومد که بنده ویندوز ویستای اصلی رو از روی دل برداشتم و خواستم که ایکس پی نصب کنم و یا همون ویستا رو دوباره نصب کنم دیدم درایور باز هم ناشناخته باقی مونده که اخر سر از خود سایت دل دانلودش کرد.

شما هم می تنوید از بخش دانلود دراویر سایت دل و با دادن سرویس تگ تون مشکلتون رو حل کنید اگه نشد بنده تا اونجا که بتنوم در خدمت شما هستم.

rezasodi
Wednesday 11 February 2009, 05:46 PM
[Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register]

sajjad405
Wednesday 11 February 2009, 09:13 PM
ضمن عرض سلام و خسته نباشيد خدمت شما.
در مورد مطلب مشكل در نصب wireless لپ تاپ dell بايد عرض كنم كه متاسفانه اين مشكل همانطور كه كاربران محترم بيان كردند،هم در ويندوز xp و هم در ويندوز vista وجود داره.
خوب مشكل wireless در ويندوز ويستا همان طور كه دوستان فرمودند،با ريكاوري ،تعويض درايور و يا به روز رساني اون قابل حله.
اما در مورد ويندوز xp بايد عرض كنم،اين مشكل بايد با يك ترفند ساده حل بشه.زماني كه اقدام به نصب درايور wireless در ويندوز xp ميكنيد،و setup مربوط به درايور رو اجرا ميكنيد،ويندوز فايلهاي dll مريوط به wireless رو در مسير مربوط كپي ميكنه و chipset مربوط به wireless رو براي مدتي كوتاه در زمان نصب شناسايي ميكنه،به همين دليل چراغ مربوط به wireless براي مدتي كوتاه روشن ميشه و بعد از مدتي خاموش ميشه.
خوب حالا اون ترفندي كه گفتم چيه؟!:confused:
براي اين كار و شناساندن نهايي chipset مربوط به wireless بايد اين مراحل رو دنبال كنيد:
1.اگر از قبل درايور رو نصب كريد بايد به طور كل اون رو پاك كنيد و اگر درايور، نرم افزاري رو هم همراش نصب كرده اون رو هم پاك كنيد.(اين مرحله رو براي اينكه خللي در انجام مراحل زير وارد نشه،بايد انجام بديد)
2. بعد از unistall كردن بايد سيستم رو restart كنيد.
3.خوب حالا ابتدا دوباره setup مربوط به wireless خودتون رو اجرا كنيد و اون رو نصب كنيد.
4.بر روي my computer راست كليك كنيد،گزينه ي manage،
5.خوب در اينجا مشاهده ميكنيد كه ويندوز chipseti به نام network controller رو نشناخته،روش راست كليك كنيد و update driver رو انتخاب كنيد،در پنجره باز شده گرينه اول ،يعنيyes,this time onlyرو انتخاب كنيد،در پنجره ي بعد،گزينه ي دوم يعني install from a list رو انتخاب كنيد،
6.در پنجره ي بعد در قسمت search for the best driver in these location ،چك مارك include this location in the search رو بايد فعال كنيد.
7. حال مسير درايور wirelerss رو با كليك بر روي دكمه ي browse براي سرچ معرفي مي كنيد.(اگر گزينه ok فعال نشد،بايد مسير را تا اونجايي expand كنيد تا ok فعال بشه)
8.بعد اتمام آپديت اگر مراحل زير را به درستي انجام داده باشيد،خواهيد ديد كه چراغ wireless روشن شده و آماده ي كار خواهد شد.
اميد وارم كه مشكلتون حل شده باشد.;)
اگر بازم مشكلي پيش اومد،بگيد،اگه به حل آگاه باشم،دريغ نمي كنم.

hobollah
Wednesday 11 February 2009, 10:54 PM

منظورم این بود که DVD خود لپ تاپ (که ویندوز اوریجینال روش هست) را به همراه لپ تاپ دارم، ولی ویندوزی که وقتی لپ تاپ را خریدم روش نصب بود پاک کردم.

البته با ریکاوری (اگر نسخه پشتیبان از ویندوزی باشد که قبلا وایرلسش روش کار می داده باشد) درست می شود ولی راه حل اساسی این نیست و به هرجهت باید درایور نصبش را پیدا کرد.

ataeefar
Thursday 12 February 2009, 10:17 AM

سلام
گاهی اوقات با درایورهای vista میتونید device ها را در xp نصب کنید. ضرر نداره با اونم یه تست کنید.

october
Thursday 28 April 2011, 08:25 PM

سلام. من هم همین مشکل رو با لپ تاپم دارم. همین مدله. لطفا اگه اسم وایرلس درایورش رو میدونید بگید.

azeri
Friday 17 June 2011, 03:37 PM
با سلام خدمت دوستان

منم چندی پیش همین مشکل نشناختن درایو وایرلس لب تاپ بعد از نصب ویندوز جدید را داشتم
اگه از ویندوز اورجینال لب تاپ تون بک اپ گرفته باشین کارتون راحته با ریکاوری ویندوز میتونید مشکلتون راحل کنید
اما اگه بک اپ نگرفته باشید !!!
راه حلش اینه که ابتدا نرم افزار Driver genius professional edition 10 را از ادرس زیر دانلود کنید[فقط کاربران عضو می توانند محتویات این قسمت را مشاهده کنند، در صورتی که عضو هستید وارد شوید و در غیر این صورت ثبت نام کنید.]
دقت کنید سریال نرم افزار را وارد کنید تا برنامه ریجستر شود
نرم افزار راباز کرده شروع به اسکن سیستم کنید
بعد از اتمام اسکن دکمه fix now را زده سپس درایوهای مربوط به wierless ;wifi;adapters driversو ethernet controller drivers , bluetooth واگرخواستید همه درایور های نشان داده شده در پنجرهdriver download manager را دانلود کنید
سپس درایوهای که دانلود کرده اید را نصب(install) کنید
درایو وایرلس بطور اتوماتیک نصب خواهد شد
موفق باشید:)