PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جمله های جالب , عا شقانه ها و....!

Mehdi1
Wednesday 25 July 2007, 11:23 PM
دوستان توی این تا پیک جملات قصار , جمله های جالب , شعر های با حال, عاشقانه, و ....... قرار دهید.

یه نکته این که جملات زننده و توهین امیز نسبت به شخص خاصی نباشه . ممنون!;)

Mehdi1
Wednesday 25 July 2007, 11:51 PM
خری امد به سوی مادر خویش !

بگفت مادر چرا رنجم دهي بيش
برو امشب برايم خواستگاري
اگر تو بچه ات رو دوست داري
خر مادر بگفتا اي پسر جان
تو را من دوست دارم بيشتر از جان
ز بين اين همه خرهاي خوشگل
يکي را کن نشان چون نيست مشکل
خرک از شادماني جفتکي زد
کمي عرعر نمود و پشتکي زد
بگفت مادر به قربان نگاهت
به قربان دو چشمان سياهت
خر همسايه را عاشق شدم من
به زيبايي نباشد مثل او زن
بگفت مادر برو پالان به تن کن
برو اکنون بزرگان را خبر کن
به آداب و رسومات زمانه
شدند داخل به رسم عاقلانه
دو تا پالان خريدند پاي عقدش
به افسار طلا با پول نقدش
خريداري نمودند يک طويله
همانطوري که رسم است در قبيله
خر عاقد کتاب خود گشاييد
وصال عقد ايشان را نماييد
دوشيزه خر خانوم آيا رضايي؟
به عقد اين خر خوش تيپ درآيي
يکي از حاضرين گفتا به خنده
عروس خانوم به گل چيدن برفته
براي بار سوم خر پرسيد
که خر خانم سرش يکباره چرخيد
خران عرعر کنان شادي نمودند
به يونجه کام خود شيرين نمودند
به اميد خوشي و شادماني
براي اين دو خر در زندگاني
:D :p

Mehdi1
Saturday 28 July 2007, 06:54 PM
وقتي گلدون خونمون شکست !! پدرم گفت: قسمتمان این بود... مادرم گفت:هيف شد... خواهرم گفت: قشنگ بود... داداشم گفت : کاش دوتا داشتيم...... اما وقتي دل من شکست کسي به فکرش نبود !!:(

Mehdi1
Saturday 28 July 2007, 06:57 PM
هر وقت خواستي بدوني كسي دوست داره تو چشاش زُل بزن تا عشق رو تو چشاش ببيني . اگه نگاه كرد عاشقته , اگه خجالت كشيد برات ميميره , اگه سرشو انداخت پايين و يه لحظه رفت تو فكر بدون كه بدون تو ميميره و اگه سرشو انداخت پايين و خديد و حرف رو عوض كرد بدون كه اصلاً دوست نداره

Mehdi1
Sunday 5 August 2007, 02:27 AM
يه روز عشقت رو دزديدم و براي اينکه جاش مطمئن باشه اون رو تو قلبم قايم کردم اما نمي دونستم که يه روز براي اينکه اون رو پس بگيري قلبم رو مي شکني !! :(

Mehdi1
Saturday 11 August 2007, 02:22 AM
كاش آن آینه ای بودم من كه به هر صبح تو را می دیدم می كشیدم همه اندام تو را در آغوش سرو اندام تو با آنهمه پیچ آنهمه تاب آنگه از باغ تنت می چیدم گل صد بوسه ناب!

Mehdi1
Sunday 19 August 2007, 03:41 AM
تا حالا فکر کردي عشق يعني چي؟ عشق يعني اينکه يکي بهت بگه از رنگ لباست خوشش مياد و تو هم از اون به بعد هميشه همون رنگو بپوشي ! تا حالا دلتنگ کسي شدي؟ اصلا ميدونيد دلتنگي چيه ؟ اونهم از بدترين نوعش؟ بزرگترين دلتنگي اينه که بدوني اون کسي که دوسش داري هيچ وقت مال تو نميشه . اينکه بدوني يه روزي از کسي که دوسش داري بايد جداشي حالا چه بخواي چه نخواي . تا حالا فکر کردي خوشبختي يعني چي ؟ خوشبختي يعني اينکه يکي يه گوشه دنيا باشه که دوست داشته باشه يکي باشه که پناه خستگي هات باشه يکي باشه که نگاهش وجودتو گرم کنه تا حالا فکر کردي آرامش يعني چه؟ آرامش يعني اينکه هميشه ته دلت مطمئن باشي که توي سينهء کسي که دوسش داري يه خونه گرم داري تا حالا فکر کردي زندگي يعني چي؟ زندگي يعني اينکه همه عمرت تلاش کني و جون بکني براي بدست آوردن اونچيزي که بهش ايمان داري زندگي يعني اينکه خودتو دوست داشته باشي براي اينکه توي دلت عشق اون هست تا حالا فکر کردي هدف يعني چي ؟ هدف يعني صبح که از خواب پا ميشي بدوني اون روز بايد چيکار کني ؛ بدوني اون روز بايد از کدوم مسير رد شي تا يه تلفن کارتي داشته باشه! تا حالا فکر کردي انگيزه چيه؟ انگيزه اونه که وقتي ميخواي بري سر قرار صد بار بري جلوي آينه و لباستو چک کني !!! تا حالا فکر کردي که قسمت يعني چي؟ قسمت يعني اينکه بشيني دست روي دست بزاري و هر طرف باد اومد تو هم بري قسمت يعني اينکه همه تنبلي ها و بي عرضگي ها رو بندازي گردن روزگار يعني بشيني مثل بدبختها به از دست دادن محبوبت راضي بشي به سرنوشت چي ؟ به اون فکر کردي؟ سرنوشت ديگه اوني نيست که از سرت نوشته سرنوشت يعني اينکه يه روز جلوي چشات رفيقت و تنها رفيقت تنهات بزاره و بگه « اين بازي روزگاره ... » حالا به خودت فکر کن ! خودتو تا حالا معني کردي ؟ و انسان يعني هميشه انتظار ... انتظار ... انتظار .... تقديم به اونايي که يک بار دوست داشتنو تجربه کردن زندگي همانند درياچه ايست که گاهي خشک و گاهي در تلاطم است.

کاش مي شد قلب ها آباد بود !
کينه و غمها به دست باد بود !
کاش مي شد دل فراموشي نداشت !
نم نم باران هم آغوشي نداشت !
کاش مي شد کاش هاي زندگي !
گم شوند پشت نقاب بندگي !
کاش مي شد کاش ها مهمان شوند !
در ميان غصه ها پنهان شوند !
کاش مي شد آسمان غم گين نبود !
رد پاي قهر و کين رنگين نبود !
کاش مي شد روي خط زندگي !
با تو باشم تا نهايت سادگي

Mehdi1
Monday 20 August 2007, 03:03 AM
عشق از دیدگاهای متفاوت

1.عشق از دید حاج آقا : استغفرالله باز از این حرفای بی ناموســی زدی ؟!
( جمله عاشقانه : خداوند همه جوانان رو به راه راست هدایت کنه )

2.عشق از دید یک ریاضیدان : عشق یعنی دوست داشتن بدون فرمـــول !
( جمله عاشقانه : آه عزیزم به اندازه سطح زیر منحنی دوستت دارم )

3.عشق از دید رحیم گوشکوب بقال سر کوچه : والا زمان ما عشق مشق نبود ننمـون رفت این فاطی اتوماتیک رو واسمون گرفت !
( جمله عاشقانه : هوی فاطی شام چی داریم ؟ )

4.عشق از دید مرتضی ایدزی ( در زندان ) : اوچیکتیم عشقی !
( جمله عاشقانه : خاک زیر پاتیم ... نشاشی که گل میشیم )

5.عشق از دید ننه بزرگم : نزن ننه این حرفارو ! راستی این دختر بتـــــول خانوم خیلی دختر خوب و با کمالاتیه !
( جمله عاشقانه : بریم خواستگاری ... )

6.عشق از دید دوست دخترم : عزیزم تو که عاشقمی پس چرا هزینـــــــه جراحی دمـــــاغمو نمیدی ؟! واسه ناهار هم بریم سورنتو ... نادیا و دوستشم میان ... دوست نادیا واســـش یه ماتیز گرفته ! تو حتی حاضر نیستی واسه مــن که اینهمه دوستت دارم یه پراید بخری ؟!
( جمله عاشقانه : عزیزم گوشی سونی میخوام .. راستی دوستت هم دارم! )

7.عشق از دید غلام شوفر : رادیاتور عشق من از برایت جوش آمده ! باور نداری بر آمپرم بنگر!
( جمله عاشقانه : عزیزم دوست دارم ! بووووو بوووووو بوووووغ )

8.عشق از دید دخترای ترشیده : خدا جون یعنی میشه بیاد خواستگاریم ؟!!
( جمله عاشقانه : یا شابدالعظیم 1000 تومن نذرت که بیاد خواستگاریم )

9.عشق از دید بابام : آخه پسر عشق واست نون و آب میشه ؟! حالا بگو ببینم باباش چی کار؟
( جمله عاشقانه : برو دختر حاج آقارو بگیر )

10.عشق از نگاه ننم : وا مگه تو امسال کنکور نداری ؟! عشق باشه واسه بعد !
( جمله عاشقانه : اوا غذام سوخت )

Mehdi1
Friday 24 August 2007, 03:43 AM
زندگي گل زردي است به نام ( غم ) فرياد بلندي است به نام ( آه ) مرواريد قلتاني است به نام ( اشک) و آيينه اي شکستني است به نام (دل

Mehdi1
Friday 24 August 2007, 03:45 AM
براي شکستنه يک شيشه يک سنگ کافيست ، براي شکستنه يک دل يک حرف کافيست :(

Emperatour
Wednesday 5 September 2007, 10:39 AM
به نام حضرت دوست

سلام امروز میخوام براتون چند جمله زیبا بنویسم . . .

۱-مثل شقايق زندگى كن:كوتاه اما زيبا

۲-مثل پرستو كوچ كن:فصلى اما هدفمند

۳-مثل پروانه بمير:دردناك اما...عاشق

http://tom3000.blogfa.com/

Emperatour
Wednesday 5 September 2007, 10:59 AM
به نام خدا

سلام ، امروز میخوام براتون چند شعر زیبا بنویسم . . .

1-گفتمش بي تو چه ميبايد کرد ؟

عکس رخساره ي ماهش را داد.

گفتمش همدم شبهايم کو ؟

تاری از زلف سياهش راداد.

وقت رفتن همه راميبوسيد.

به من ازدور نگاهش را داد.

يادگاري به همه داد و به من

انتظار سرراهش را داد.

2-میخوام تو دریای چشات تا جوون دارم شنا کنم

میخوام حساب خودمو از عاشقا جدا کنم

فدا شدن برای تو دلیل زنده بودنه

میخوام عشق وجنونم وراهی قصه ها کنم

3-شاد بودن هنراست

شاد کردن هنری والاتر

لیک هرگز نپسندیدیم به خویش

که چون یک شکلک بیجان شب وروز

بیخبر ازهمه خندان باشیم

بی غمی درد بزرگی است که دور از ما باد

شادبودن هنر است

گر به شادی تو گردد شاد دلهای دگر

Mehdi1
Wednesday 5 September 2007, 12:52 PM
با تشکر Emperatour عزیز!
من پست ها ویرایش کردم لطفا یه رنگی را انتخاب کن که راحت خونده بشه وهمینطور فونت مناسب!

مرسی.;)

Mehdi1
Saturday 8 September 2007, 04:33 PM
ميدوني فرق لبخند تو با لبخند من چيه ؟ تو وقتي شادي ميخندي،من وقتي تو شادي ميخندم

Mehdi1
Saturday 8 September 2007, 04:41 PM
امید را هیچ وقت ازکسی نگیرید شاید این تنهاچیزی است که او دارد

Mehdi1
یک جام پر از شراب دستت باشد تا حال من خراب دستت باشد این چند هزارمین شب بی خوابیست ای عشق فقط حساب دستت باشد

Mehdi1
هرگز هيچ حسرتي در دنيا اين چنين يک جا جمع نمي شود که در اين سه واژه کوتاه : او ـ دوستم ـ ندارد

Mehdi1
عشقي که تو را نثار ره کردم در سينه ي ديگري نخواهي يافت ... زان بوسه که بر لبانت افشاندم سوزنده تر آذري نخواهي يافت

Mehdi1
چهار چيز است که نمي*توان آن*ها را بازگرداند... سنگ ... پس از رها کردن! حرف ... پس از گفتن! موقعيت... پس از پايان يافتن! و زمان ... پس از گذشتن!

Mehdi1
آرزويم اين است نرود اشك در چشم تو هرگز مگر از شوق زياد......نرود لبخند از عمق نگاهت هرگز........و به اندازه ي هر روز تو عاشق باشي........عاشق آنكه تو را مي خواهد.......و به لبخند تو از خويش رها مي گردد......... و ترا دوست بدارد به همان اندازه كه دلت مي خواهد

Mehdi1
Tuesday 11 September 2007, 01:49 AM
چوب و سنگ استخوانهاي ما را ميشكنند اما كلمات قلب ما را . http://forum.p30download.com/images/icons/icon2.gif

Mehdi1
مردم اغلب تنهايند زيرا به جاي پل ديوار ميسازند.

Mehdi1
یه سمبوسه بهت هدیه میکنم دو حرف اولش برای دشمنت باقیش برای تو .

Mehdi1
دنيا را بد ساخته اند......... کسي را که دوست داري،تورادوست نمي دارد. کسي
که تورا دوست دارد ،تو دوستش نمي داري اما کسي که تو دوستش داري و او هم تو
را دوست دارد به رسم و آئين هرگز به هم نمي رسند و اين رنج است . زندگي يعني
اين...

Mehdi1
Tuesday 11 September 2007, 01:50 AM
براي هزارمين بار پرسيد: تا حالا شده من دل تو را بشكنم؟
من هم براي هزارمين بار به دروغ گفتم : نه! هيچوقت...
تا مبادا دلش بشكند.

Mehdi1
Saturday 22 September 2007, 01:42 PM
عمري با غم عشقت نشستم .......... به تو پيوستم واز خود گسستم ...... وليکن سرنوشتم اين سه حرف بود ....... تو را ديدم. پرستيدم . شکستم

Mehdi1
اگه كسي ديوونت بود ، بازيش نده اگه عاشقت بود ، دوستش داشته باش اگه دوست داشت ، بهش علاقه نشون بده اگه بهت علاقه داشت ، فقط بهش لبخند بزن اينطوري هميشه يه پله ازش عقب تري اگه يه روزي خسته بشه و يه پله بيادعقب تازه ميشه مثل تو

Mehdi1
يکي محبت مي کنه و يکي ناز مي کنه !اوني که ناز مي کنه هميشه محبت مي بينه اما اوني که محبت مي کنه هميشه تنهاي تنهاست

Mehdi1
اگر انسان ها بددانند فرصت با هم بودنشان چقدر محدود است محبتشان نسبت به يكديگر نا محدود مي شد.

Mehdi1
فرشته اي از سنگ پرسيد : چرا مانند خاک از خدا نمي خواهي که از تو انسان بسازد ؟ سنگ تبسمي کرد و گفت : هنوز آنقدر سخت نشده ام که مستحق چنين خواسته اي باشم

Mehdi1
قلب براي احساس کردن عشق . اشک براي التماس به عشق . عشق براي زيستن . و مرگ براي پايان دادن به عشق

Mehdi1
آب ميوه صداتم ...چرخ کرده نگاتم...قربون اون چشاتم...کشته خنده هاتم..کلاج اون پاهاتم....من مرده هواتم... تا عمر دارم باهاتم!

Mehdi1
Ba in ke hame be divar posht mikonan divar har gez poshte kasiyo khali nemikone…divaretim

dangeriusb
Wednesday 9 January 2008, 09:46 PM
زنان قد بلند
۱ ) از کمربند پهن استفاده کنید.
۲ ) از دامن خیلی کوتاه و خیلی بلند پرهیز کنید.
۳) بهتر اسـت پـیـراهن خـود را داخـل شـلـوار و دامـن بگذارید.
۴) لباس نقش*دار و طرح خطوط افقی بپوشید.
۵) دامن بلند و یا دمپا گشاد بپوشید.
۶) لباس*های سر تا پا یکرنگ نپوشید.
۷) از گردنبند و گوشواره کوچک استفاده نکنید.
۸ ) کیف دستی کوچک حمل نکنید.
۹ ) شلوار راسته بپوشید.
۱۰) کـفش پاشنه بلند نپوشید و از کفـش انـدکـی لـژ دار استفاده کنید.

▪ زنان قدکوتاه و ریزنقش
۱ـ لباس با طرح راه*راه افقی نپوشید.
۲) از لباس*های رنگارنـگ، ملزومات بــزرگ و شلوار دمـپاگشاد و یا پاچه*های تا شده استفاده کنید.
۳) دامن کوتاه با نقش و نگار بزرگ نپوشید.
۴) لبـاس*های یـکرنـگ و شلوار راســته و لباس تــنـگ و ملزومات کوچک استفاده کنید.
۵) کفش کمی نوک تیز بپوشید.
۶) کفش پاشنه بلند بپوشید.
۷) از کمربند باریک استفاده کنید.

▪ زنان چاق
۱) لباس*های یکدست یکرنگ بپوشید.
۲) از کت و ژاکت بلند با دکمه*های باز استفاده کنید.
۳ ) از روسری شالی استفاده کنید.
۴) گردنبند دراز شما را لاغرتر می*کند.
۵) کفش پاشنه*بلند بپوشید.
۶) ژاکت بلند بدون اپل بپوشید.

dangeriusb
Thursday 10 January 2008, 10:22 PM
وقتی به چهره تو نگاه میکنم به شوخ طبعی خدا پی میبرم

dangeriusb
Tuesday 29 January 2008, 11:43 PM
هر ثانیه که می گذرد سن ما زیاد نمی شود بلکه عمر ما کمتر می شود.(مثلا از عمر ۶۰ ساله ما مقداری کم می شود).
چقدر خوب است زمانی هر چند کوتاه جلوی ساعت بنشینیم و کوتاه شدن عمرمان را نگاه کنیم.
شاید به این وسیله بهتر بتوانیم برای مقدار باقیمانده برنامه ریزی کنیم

dangeriusb
Tuesday 29 January 2008, 11:46 PM
جوان مي گريخت و زن در پي اش مي دويد .در آخرين لحظه زن چنگ انداخت و پيراهن جوان را گرفت. اما جوان به خود تكاني داد و از دست زن خود را رها كرد . تنها چيزي كه در دست زن مانده بود تكه پيراهني پاره بود. جوان شتابان در را گشود تا خود را آزاد كند اما ناگهان شوهر زن را ديد كه در آستانه در ايستاده بود. زن پيشدستي كرد و گفت :"سزاي كسي كه به همسر تو خيانت كند چيست به جز زندان و شكنجه اي دردناك" (سوره يوسف/ آيه 24 )

dangeriusb
Tuesday 29 January 2008, 11:47 PM
بچه را بغل کرد

با شرم و حیا در حلیکه از چشمای مردم وحشت داشت اومد به سمت مردم

زمزمه ها در گوشش پیچید: تو که شوهر نداشتی ! ! بابات هم اینکاره نبود تو چرا؟

اشک خجالت تو چشاش حلقه زد . فرشته در گوشش گفت : ساکت باش و به بچه اشاره کن.

همه خندیدن . مگه بچه حرف می زنه؟ بچه سر بلند کرد و با صدای بلند گفت: من بنده خدایم . به من

کتاب داده و به عنوان پیامبر بسوی شما فرستاده و....

بازهم اشک تو چشاش حلقه زد اما این بار اشک شوق

dangeriusb
Tuesday 29 January 2008, 11:56 PM
هرگاه خداوند تو را به لبه پرتگاهی برد ,خوشحال باش

زیرا یا تو را از پشت خواهد گرفت

یا به تو پرواز کردن خواهد آموخت

dangeriusb
Tuesday 29 January 2008, 11:58 PM
هر لحظه گنج بزرگي است! گنجتان را آسان از دست ندهيد!

Rohollah
Monday 4 February 2008, 06:07 PM
در افسانه ها آمده روزي که خداوند جهان را آفريد فرشتگان مقرب را به بارگاه خود فرا خواند و از آنها خواست تا براي

پنهان کردن راز زندگي پيشنهاد بدهند? يکي از فرشتگان به پروردگار گفت:خداوندا آنرا در زير زمين مدفون کن? فرشته

ديگري گفت آن را در زير درياها قرار بده? و سومي گفت راز زندگي را در کوهها قرار بده?

ولي خداوند فرمود اگر من بخواهم به گفته هاي شما عمل کنم فقط تعداد کمي از بندگانم قادر خواهند بود آن را

بيابند در حالي که من مي خواهم راز زندگي در دسترس همه بندگانم باشد? در اين هنگام يکي از فرشتگان گفت

فهميدم کجاهي خداي مهربان راز زندگي را در قلب بندگانت قرار بده زيرا هيچ کس به اين فکر نمي افتد که براي پيدا

کردن آن بايد به قلب و درون خودش نگاه کند? و خداوند اين فکر را پسنديد?

Rohollah
Monday 31 March 2008, 12:13 AM
ياد گرفتم که :
1. با احمق بحث نکنم و بگذارم در دنياي احمقانه خويش خوشبخت زندگي کند.

2. با وقيح جدل نکنم چون چيزي براي از دست دادن ندارد و روحم را تباه مي کند .

3. از حسود دوري کنم چون حتي اگر دنيا را هم به او تقديم کنم باز هم از من بيزار خواهد بود .

4. تنهايي را به بودن در جمعي که به آن تعلق ندارم ترجيح دهم

مي خواستم زندگي کنم ، راهم را بستند ستايش کردم ، گفتند خرافات است عاشق شدم ، گفتند دروغ است

گريستم ، گفتند بهانه است خنديدم ، گفتند :ديوانه است

دنيا را نگه داريد ، مي خواهم پياده شوم !

Rohollah
Monday 31 March 2008, 12:15 AM
بيست مورد که بايد بدوني

1-جويدن آدامس وقتي داري پياز خورد ميکني باعث ميشه...اشکت در نياد...دفعه ديگه امتحان کن

2-بچه کوچولو ها تا شيش ماهگي در حين نفس کشيدن مي تونن يه چيزي رو هم ببلعند...جان من مواظب باش

3-نود و هفت درصد از مردم وقتي يه خودکار بهشون ميدي اولين چيزي که مينويسن اسمشونه..
قابل توجه اقايون اگه ميخوان اسم يه خانومو بدونن يه خودکار بدن دستش با يه کاغذ

4-پشه هاي نر گياهخوارن..فقط ماده ها نيش ميزنن

5-متوسط ميدان ديد يک انسان در بر گيرنده زاويه اي 200 درجه از محيط مي باشد

6-اگه ميخواين بدونين که يه هندوونه رسيده هست يا نه...يه ضربه کوچولو بزنين بهش ..اگه صداي پوک بودن داد يعني رسيده

7-مردم کانادا نامه هاشونو با تمبر هاي شخصي و اختصاصي که عکس خودشون روشه پست ميکنن

8-چشم بچه کوچولو ها از بدو تولد تا هفته ششم الي هشتم اشک توليد نميکنه

9-گياهاني که با آب گرم آبياري ميشوند سريعتر و بيشتر از گياهاني که با آب سرد آبياري ميشوند رشد ميکنند

10-استفاده از هدفون به مدت تنها يک ساعت باعث رشد باکتري در گوش شما به ميزان 700 برابر قبل ميشود...

10 تا دیگه اش باشه برا دفعه بعدی...;) ;)

Setaresilv
Thursday 1 May 2008, 08:41 PM
حیف درسته البته و نه هیف....

ویدا
Wednesday 28 May 2008, 04:20 PM
وقتی اولین سیب رو از باغ نگاهت دزدیدم ، تو آنقدر خوب بودی که جیبهایم را نگشتی و من آنقدر هول شده بودم که به جای پس دادن سیب قلبم را به تو دادم .

Alireza021
Sunday 8 June 2008, 04:04 PM
بگذار گريه کنم...نه براي تو...براي عشق که مرده است بگذار گريه کنم...نه براي تو...براي صداقت که کم رنگ شده است بگذار گريه کنم...نه براي تو...براي غم ها که يکنواخت شده اند بگذار گريه کنم...نه براي تو...براي ارزوها که از بين رفته اند بگذار گريه کنم...نه براي تو...براي محبت ها که ساکت شده اند بگذار گريه کنم...نه براي تو...براي ادميان که بي تفاوت شده اند

کریس واتسو
Thursday 17 July 2008, 04:04 PM
جوان مي گريخت و زن در پي اش مي دويد .در آخرين لحظه زن چنگ انداخت و پيراهن جوان را گرفت. اما جوان به خود تكاني داد و از دست زن خود را رها كرد . تنها چيزي كه در دست زن مانده بود تكه پيراهني پاره بود. جوان شتابان در را گشود تا خود را آزاد كند اما ناگهان شوهر زن را ديد كه در آستانه در ايستاده بود. زن پيشدستي كرد و گفت :"سزاي كسي كه به همسر تو خيانت كند چيست به جز زندان و شكنجه اي دردناك" (سوره يوسف/ آيه 24 ) خب خیلی قشنگ بود از امضا هم خیلی خوشم امد اما باید بگم بعضی از ادم ها پیرو هوس خود هستند وقتی استفاده خود کردن انکار می کنند دوم ادمی این جوری فقط به فکر استفاده حالا می تونه پولی یا هر چیزی دیگر باشه احساسات یا هر کمبود دیگر بحث گستره ا اگر بازش کنم خیلی بیچیده می شه اما اگر دوست دارید بیشتر بدانید می توانید کتاب از علی ر ضوی پور لویست های متشخص نویسنده جالب ی البته من همه نویسندگان می خوانم ولی در این ضمینه کارش فوق العاده

کریس واتسو
Thursday 17 July 2008, 04:16 PM
[quote=saman_r_r;23823]بيست مورد که بايد بدوني

..
قابل توجه اقايون اگه ميخوان اسم يه خانومو بدونن يه خودکار بدن دستش با يه کاغذ
خوب کمی غیر اخلاقی اصلا رمانیک و جالب وهیجان انگیز نیست بعد این جوری دوستی معمولا ریا کارانه است علاق و دوستی در کار نیست کمی هم همرا ه بافریب تلاشی در کار نیست لابد دوستی سریع بدون زحمت اصلا خوب نیست وادم لذت خودشون می خواهن و همچنین استفاده مالی اصلا خوب نیست

E131
Thursday 7 August 2008, 02:44 PM
امروز روی صفحه کامپیوتر یه جمله از کنفوسیوس اومد که به نظرم جالب بود:

اگر بامداد روزی ببينم كه جهان در نظم و آسايش است، آن روز را بدون پشيماني و درد، آماده*ام كه در شب هنگام بميرم!

shayan2008
Sunday 11 January 2009, 06:54 PM
عشق نیرویی است که قلب را می سازد.قلب ما نمی تواند عشق

بسازد♥جبران خلیل جبران

آنجا که نفرت هست ، امکان عشق هم هست.فقط کافی است از میان این

دو یکی را انتخاب کنیم♥پائولو کوئیلو

sayeh hich
Sunday 1 February 2009, 11:17 PM
اتل متل ستاره, گلم دوسم نداره! نه اس ام اس نه یک زنگ دلم براش شده تنگ

m_snowy
Monday 13 April 2009, 06:51 PM
خدای من ، خدای مهربانم

ای تو که با بخششهای بی پایانت و فضلهای بی کرانت ، مرا بسی

که در بندگی ات راست باشم ….

که از سر صدق و اخلاص به تو رو کنم ….

که حرمتت را پاس دارم ….

که حضور همیشگی ات را در کنارم حس کنم ….

که به بندگانت امید نبندم ….

و این منم که هماره نا موفقم !!!

ای آنکه تمام هستی ام ، زندگی ام ، روحم ، قلبم و هر آنچه که دارم از تو و بخششهای توست .

و این منم که همیشه در شگفتم ، از این همه مهربانی و بنده نوازی ات .

منی که همیشه ، نافرمانی ات می کنم و تویی که همیشه با محبتت مرا شرمگین میسازی .

دوست میدارمت ، ای دوست .

عشق از ازل است و تا ابد خواهد بود ----------------------- جوینده عشق، بی عدد خواهد بود

پی نوشت :

یاد ده ما را سخن های دقیق ----------------------- که تو را رحم آورد ان ای رفیق

هم دعا از تو اجابت هم ز تو ----------------------- ایمنی از تو مهابت هم ز تو

گر خطا گفتیم اصلاحش تو کن ----------------------- مصلحی تو ای تو سلطان سخن

کیمیا داری که تبدیلش کنی ----------------------- گرچه جوی خون بود نیلش کنی

اینچنین میناگری ها کار توست ----------------------- اینچنین اکسیر ها اسرار توست

منبع : ندا

MARTIN_YAR
Saturday 31 July 2010, 10:33 PM
یک روز آموزگار از دانش آموزانی که در کلاس بودند پرسید آیا می توانید راهی غیر تکراری برای ابراز عشق ، بیان کنید؟

برخی از دانش آموزان گفتند با بخشیدن عشقشان را معنا می کنند.
برخی «دادن گل و هدیه» و «حرف های دلنشین» را راه بیان عشق عنوان کردند.
شماری دیگر هم گفتند «با هم بودن در تحمل رنجها و لذت بردن از خوشبختی» را راه بیان عشق می دانند.

در آن بین ، پسری برخاست و پیش از این که شیوه دلخواه خود را برای ابراز عشق بیان کند،
داستان کوتاهی تعریف کرد:

یک روز زن و شوهر جوانی که هر دو زیست شناس بودند طبق معمول برای تحقیق به جنگل رفتند. آنان وقتی به بالای تپّه رسیدند درجا میخکوب شدند. یک قلاده ببر بزرگ، جلوی زن و شوهر ایستاده و به آنان خیره شده بود.
شوهر، تفنگ شکاری به همراه نداشت و دیگر راهی برای فرار نبود. رنگ صورت زن و شوهر پریده بود و در مقابل ببر، جرات کوچک ترین حرکتی نداشتند.
ببر، آرام به طرف آنان حرکت کرد. همان لحظه، مرد زیست شناس فریاد زنان فرار کرد و همسرش را تنها گذاشت.
بلافاصله ببر به سمت شوهر دوید و چند دقیقه بعد ضجه های مرد جوان به گوش زن رسید. ببر رفت و زن زنده ماند.

داستان به اینجا که رسید دانش آموزان شروع کردند به محکوم کردن آن مرد.
راوی اما پرسید : آیا می انید آن مرد در لحظه های آخر زندگی اش چه فریاد می زد؟
بچه ها حدس زدند حتما از همسرش معذرت خواسته که او را تنها گذاشته است!
راوی جواب داد: نه، آخرین حرف مرد این بود که «عزیزم ، تو بهترین مونسم بودی.از پسرمان خوب مواظبت کن و به او بگو پدرت همیشه عاشقت بود.››

قطره های بلورین اشک، صورت راوی را خیس کرده بود که ادامه داد: همه زیست شناسان می دانند ببر فقط به کسی حمله می کند که حرکتی انجام می دهد و یا فرار می کند. پدر من در آن لحظه وحشتناک ، با فدا کردن جانش پیش مرگ مادرم شد و او را نجات داد. این صادقانه ترین و بی ریاترین ترین راه پدرم برای بیان عشق خود به مادرم و من بود.

MARTIN_YAR
Tuesday 24 August 2010, 01:47 PM
متولدین فروردین

که به جهان بیاموزید که عشق "معصومیت" است و از جهان بیاموزید که عشق "اعتماد" است.

متولدین اردیبهشت

که به جهان بیاموزید که عشق "صبر و تحمل" است و از جهان بیاموزید که عشق "بخشش و گذشت" است.

متولدین خرداد

که به جهان بیاموزید که عشق "آگاهی" است و از جهان بیاموزید که عشق "احساس" است.

متولدین تیر

که به جهان بیاموزید که عشق "فداکاری" است و از جهان بیاموزید که عشق "آزادی" است.

متولدین مرداد

که به جهان بیاموزید که عشق "شور و نشاط" است و از جهان بیاموزید که عشق "فروتنی" است.

متولدین شهریور

که به جهان بیاموزید که عشق "نیاز" است و از جهان بیاموزید که عشق "کمال" است.

متولدین مهر

که به جهان بیاموزید که عشق "زیبایی" است و از جهان بیاموزید که عشق "هماهنگی" است.

متولدین آبان

که به جهان بیاموزید که عشق "هیجان" است و از جهان بیاموزید که عشق "تسلیم شدن" است.

متولدین آذر

که به جهان بیاموزید که عشق "صمیمیت" است و از جهان بیاموزید که عشق "وفاداری" است.

متولدین دی

که به جهان بیاموزید که عشق "عقلانی" است و از جهان بیاموزید که عشق "از خود گذشتگی" است.

متولدین بهمن

که به جهان بیاموزید که عشق "اغماض" است و از جهان بیاموزید که عشق "یگانگی" است.

متولدین اسفند

که به جهان بیاموزید که عشق "رحم و شفقت" است و از جهان بیاموزید که عشق "همه چیز" است.

EHS@N.T
Saturday 5 March 2011, 03:41 PM
از خدا پرسيدم دوست داريد بندگانتان چه بياموزند؟ گفت: "بياموزند كه آنها نمي توانند كسي را وادار كنند، عاشقشان باشد" "بياموزند كه انسانهايي هستند كه آنها را دوست دارند اما نمي دانند كه چگونه عشقشان را ابراز كنند..."
:confused::confused:

EHS@N.T
Saturday 5 March 2011, 09:37 PM
مي دانم روزي با تن خسته و خيس ، سوار بر قطرات درشت باران بر ناوادنهاي

چشمم فرود مي آيي در ميان انبوه مژگانم ميزبان خواهم بود و در آن لحظه چشمانم

را براي هميشه مي بندم تا ديگر دوريت را حس نکنم

EHS@N.T
Saturday 5 March 2011, 09:39 PM
چه زيباست بخاطر تو زيستن وبراي تو ماندن وبه پاي تو سوختن وچه تلخ

وغم انگيز است دور از تو بودن براي تو گريستن وبه عشق ودنياي تو نرسيدن

اي کاش ميدانستي بدون تو وبه دور از دستهاي مهربانت زندگي چه ناشکيباست

http://p30upload.com/download.php?imgf=1299348560_vcs4ms0tb3ib66zbatsv. jpg

EHS@N.T
Saturday 5 March 2011, 09:42 PM
محبت ره به دل دادن صفای سینه میخواهد / به یاد یکدگر بودن دلی بی کینه میخواهد
اگر دورم ز دیدارت دلیل بی وفایی نیست/ وفا ان است که نامت را همیشه بر زبان دارم / وفا آن است که نامت را نهانی زیر لب دارم

http://p30upload.com/download.php?imgf=1299348560_vcs4ms0tb3ib66zbatsv. jpg (http://p30upload.com/download.php?imgf=1299348560_vcs4ms0tb3ib66zbatsv. jpg)

EHS@N.T
Saturday 5 March 2011, 09:46 PM
من تو را دوست دارم.. دیگری تو را دوست دارد.. دیگری دیگری را دوست دارد.. و این چنین است که ما تنهاییم.....
دکتر علی شریعتی

http://p30upload.com/download.php?imgf=1299348997_1229117444pix2pix_org-11.jpg (http://p30upload.com/download.php?imgf=1299348997_1229117444pix2pix_org-11.jpg)

EHS@N.T
Saturday 5 March 2011, 09:50 PM
اما چه رنجی است لذت ها را تنها بردن و چه زشت است زیبایی ها را تنها دیدن و چه بدبختی آزاردهنده ای است تنها خوشبخت بودن! در بهشت تنها بودن سخت تر از کویر است

دکتر علی شریعتی

http://p30upload.com/download.php?imgf=1299349224_vcs4ms0tb3ib66zbatsv. jpg (http://p30upload.com/download.php?imgf=1299349224_vcs4ms0tb3ib66zbatsv. jpg)

Artunis
Saturday 5 March 2011, 11:43 PM
امید داروییست که شفا نمی دهد اما درد را قابل تحمل تر میکند "مارسل اشار"

روزی به عقب نگاه می کنید و به انچه قبلا گریه دار بود می خندید "انتونی رابینز"

اگر روزی خیانت دیدی بدان که قیمتت بالاست "چارلی چاپلین"

http://sl.glitter-graphics.net/pub/68/68547cwg98wmzcn.gif

Artunis
Saturday 5 March 2011, 11:48 PM
ادم ها فقط در یک چیز مشترکند : متفاوت بودن "رابرت زند"

هیچگاه چشمانت را برای کسانی که معنای نگاهت را نمی فهمند گریان نکن "چارلی چاپلین"

http://sl.glitter-graphics.net/pub/68/68547cwg98wmzcn.gif

Artunis
Saturday 5 March 2011, 11:59 PM
از بزرگي سئوال کردند:
زندگی خود را بر چند اصل استوار کردی؟
گفت:
1. دانستم کار مرا ديگری انجام نمی دهد، پس تلاش کردم.
2. دانستم که خدا مرا می بيند، پس حيا کردم.
3. دانستم رزق مرا ديگری نمی خورد، پس آرام شدم.
4. دانستم پايان کارم مرگ است، پس مهيا شدم.

EHS@N.T
Sunday 6 March 2011, 06:44 PM
چه زیباست بخاطر تو زیستن وبرای تو ماندن وبه پای تو سوختن وچه تلخ

وغم انگیز است دور از تو بودن برای تو گریستن وبه عشق ودنیای تو نرسیدن

ای کاش میدانستی بدون تو وبه دور از دستهای مهربانت زندگی چه ناشکیباست

:eek::eek:

EHS@N.T
Sunday 6 March 2011, 06:46 PM
برای دیدن من دلت را دیده کن دیدی که تنهایم؟!

:p:p:p:p

EHS@N.T
Sunday 6 March 2011, 06:47 PM
از عشق پرسیدم نام دیگر تو چیست؟ زبان سرخش را در آورد

و گفت: "سر سبزی که بر باد می رود!!!!!!!!
:o:o:o:o

EHS@N.T
Sunday 6 March 2011, 06:48 PM
عشق اقیانوس وسیعی است که دو ساحل رابه یکدیگر پیوند میدهد

:p:p:p:p

EHS@N.T
Sunday 6 March 2011, 10:50 PM
وقتی با خدا گل یا پوچ بازی میکنی ، نترس !

تو برنده ای ، چون خدا همیشه دو دستش پُره . . .

EHS@N.T
Sunday 6 March 2011, 10:52 PM
دلتنگی چیست ؟ یادگاری از آنان که دوستشان داریم و از ما دورند !

Artunis
Monday 7 March 2011, 01:31 AM
من به امار زمین مشکوکم/
اگر این گستره انباشته از ادم هاست/
پس چرا این همه ادم تنهاست/

http://sl.glitter-graphics.net/pub/608/608289q08o3aylgm.gif

EHS@N.T
Monday 7 March 2011, 01:48 PM
مراقب قلب ها باشيم

وقتی تنهاییم، دنبال دوست می گردیم

پیدایش که کردیم، دنبال عیب هایش می گردیم

وقتی که از دست دادیمش، دنبال خاطراتش می گردیم

و همچنان تنها می مانیم

هیچ چیز آسان تر از قلب نمي شکند

ژان پل سارتر

EHS@N.T
Monday 7 March 2011, 09:05 PM
عاشقی تنها مرحله ای از راه زندگی است که شوخی غرور در آن تابلویی ندارد . . .

EHS@N.T
Monday 7 March 2011, 09:06 PM
آشفته دلان را هوس خواب نباشد ، شوری که به دریاست به مرداب نباشد . . .

EHS@N.T
Monday 7 March 2011, 09:08 PM
داشتم یک دل و آن هم به تو کردم تقدیم
بیش از این از من مسکین چه تمنا داری . . . ؟

Artunis
Tuesday 8 March 2011, 12:03 AM
سخنانی از انیشتین که معنایی ورای باور دارد:

* سوالی که مرا گیچ می کنداین است که من دیوانه ام یا دیگران؟

* جایی که عشق باشد سؤال نخواهد بود.

* ترجیح میدهم سوار دوچرخه ام باشم و به خدا فکر کنم تا اینکه در کلیسا باشم و به دوچرخه ام فکر کنم.

* دستهایت را برای یک دقیقه بر روی بخاری بگذار ،این یک دقیقه برای تو مانند یک ساعت میگذرد .با یک دختر خوشگل یک ساعت همنشین باش ،این یک ساعت برای تو به سرعت یک دقیقه میگذرد و این همان قانون نسبیت است.

* سعی نکن انسان موفقی باشی سعی کن انسان ارزشمندی باشی.

*تفاوت نبوغ و حماقت در این است که نبوغ حدی دارد.

*هیچ وقت چیزی رو خوب نمیفهمی مگر اینکه بتونی به مادربزرگت توضیحش بدی!

*اگر از من بپرسید می گویم گناه در خلوت را به تظاهر به تقوا ترجیح میدهم.

* نگران مشکلاتی که در ریاضی دارید نباشید. به شما اطمینان میدهم که مشکلات من در این زمینه عظیمتر است!

http://p30upload.com/download.php?imgf=1299529872_AlbertEinstein.jpg
انیشتین و چارلی در یک مهمانی

sina_tf
Sunday 13 March 2011, 12:42 AM
دوستت دارم‌ها را نگه می‌داری برای روز مبادا،

دلم تنگ شده‌ها را، عاشقتم‌ها را…

این‌ جمله‌ها را که ارزشمندند الکی خرج کسی نمی‌کنی!

باید آدمش پیدا شود!

باید همان لحظه از خودت مطمئن باشی و باید بدانی که فردا، از امروز گفتنش پشیمان نخواهی شد!

سِنت که بالا می‌رود کلی دوستت دارم پیشت مانده، کلی دلم تنگ شده و عاشقتم مانده که خرج کسی نکرده‌ای و روی هم تلنبار شده‌اند!

فرصت نداری صندوقت را خالی کنی.! صندوقت سنگین شده و نمی‌توانی با خودت بِکشی‌اش…

شروع می‌کنی به خرج کردنشان!

توی میهمانی اگر نگاهت کرد اگر نگاهش را دوست داشتی

توی رقص اگر پا‌به‌پایت آمد اگر هوایت را داشت اگر با تو ترانه را به صدای بلند خواند

توی جلسه اگر حرفی را گفت که حرف تو بود اگر استدلالی کرد که تکانت داد

در سفر اگر شوخ و شنگ بود اگر مدام به خنده‌ات انداخت و اگر منظره‌های قشنگ را نشانت داد

برای یکی یک دوستت دارم خرج می‌کنی برا ی یکی یک دلم برایت تنگ می‌شود خرج می‌کنی! یک چقدر زیبایی یک با من می‌مانی؟

بعد می‌بینی آدم‌ها فاصله می‌گیرند متهمت می‌کنند به هیزی… به مخ‌زدن به اعتماد آدم‌ها!

سواستفاده کردن به پیری و معرکه‌گیری…

اما بگذار به سن تو برسند!

بگذار صندوقچه‌شان لبریز شود آن‌‌وقت حال امروز تو را می‌فهمند بدون این‌که تو را به یاد بیاورند

غریب است دوست داشتن.

و عجیب تر از آن است دوست داشته شدن...

وقتی می‌دانیم کسی با جان و دل دوستمان دارد ...

و نفس‌ها و صدا و نگاهمان در روح و جانش ریشه دوانده؛

به بازیش می‌گیریم هر چه او عاشق‌تر، ما سرخوش‌تر، هر چه او دل نازک‌تر، ما بی رحم ‌تر.

تقصیر از ما نیست؛

تمامیِ قصه هایِ عاشقانه، اینگونه به گوشمان خوانده شده‌اند

دکتر شریعتی

EHS@N.T
Wednesday 16 March 2011, 10:37 PM
بعد از این خوب و بدش باشد پای خودمان
انتخابی است که کردیم برای خودمان
این وآن هیچ مهم نیست که چه فکری بکنند
غم نداریم بزرگ است خدای خودمان
بی خیال همه با فلسفه اشان خوش باشند
خودمانآیینه هستیم برای خودمان
ما دو رودیم که حالا سره دریا داریم
دو مسافر همه در آب و هوای خودمان
احتیاجی به در و دشت نداریم اگر
رو به هم باز شود پنجره های خودمان
درد اگر هست برای دل هم میگوییم
در وجود خودمان هست دوای خودمان
دوست داریم که نفهمند.. بیا بعد از این
خودمان شعر بخوانیم برای خودمان

EHS@N.T
Wednesday 16 March 2011, 10:39 PM
هنگامی كه آوازه كوچت
بی محابا در دل شب می پيچد
سكوت
داغی است بر زبان سايه ها
باز هم يادت
شرری می شود بر قامت باران های اشک
اين جا ميان غم آباد تنهايی
به اميد احيای خاطره ای متروك
روزها گريبان گير آفتابم
و شب ها
دست به دامن مهتاب
نمی گويم فراموشم نكن هرگز
ولي گاهی به ياد آور
رفيقی را كه ميدانم نخواهی رفت از يادش....

EHS@N.T
Wednesday 16 March 2011, 10:41 PM
یک اتاق ،اندکی نور،سکوت
من خدایی دارم که همین نزدیکی است ...
در امتداد لحظه هایم،هر روز
در سایه هایی قرمز شناور می شوم
می خندم به عشق فنا شده ی زمینی مان...قاه قاه
معنی ِ اشک ...کبودی،درد رامی دانم
بغض سنگین خاطره را، از نزدیک لمس کرده ام
من در این تاریکی،دور از همه...خدا را می خوانم
خدا را که صدا می زنم...همه ی ذره ها آرام می شود...
یک اتاق،اندکی نور،... من خدا را دارم

EHS@N.T
Wednesday 16 March 2011, 11:21 PM
ماه را هدف قرار بده
تا اگر هم به خطا رفتی
جایی میان ستارگان سر در آوری

EHS@N.T
Wednesday 16 March 2011, 11:24 PM
من به خاکستر نشینی عادت دیرینه دارم...سینه مالا مال درد ولی دلی بی کینه دارم...

EHS@N.T
Wednesday 16 March 2011, 11:25 PM
تمام ماجراي من
سه واژه شد براي تو
سه واژه ي جدا، جدا
من و ..
شب و ..
هواي تو ..

EHS@N.T
Wednesday 16 March 2011, 11:26 PM
بهانه بسيار است برای گريستن
تحملی بايد
که افشای راز سوختن
خصلت پروانه نيست..

Artunis
Thursday 17 March 2011, 08:27 AM
باد میوزد ...

میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی

تصمیم با تو است

Artunis
Thursday 17 March 2011, 08:27 AM
انتخاب با توست ، میتوانی بگوئی : صبح به خیر خدا جان

یا بگوئی : خدا به خیر کنه ، صبح شده

EHS@N.T
Friday 18 March 2011, 11:07 AM
تا عاقلان راهي براي خنديدن بيابند

ديوانگان هزار بار خنديده اند

Artunis
Friday 18 March 2011, 12:53 PM
کسی را که امیدوار است هیچگاه نا امید نکن ، شاید امید تنها دارائی او باشد . . .

Artunis
Friday 18 March 2011, 12:54 PM
تاریک ترین ساعت شب درست ساعات قبل از طلوع خورشید است

پس همیشه امید داشته باش

Artunis
Friday 18 March 2011, 12:55 PM
دوست داشتن بهترین شکل مالکیت

و مالکیت بدترین شکل دوست داشتن است

sina_tf
Friday 18 March 2011, 06:05 PM
نبسته ام به کس دل، نبســـــته کس به من دل
چو تخــــته پــاره بـــر موج رهـــا رهـــا، رهـــا من

ز مــــن هر آنکــه او دور، چـو دل به سینه نزدیک
به مـــن هر آنکـه نزدیک، ازو جــــــدا، جــــدا من

نه چشــــم دل به ســـــویی، نه باده در سبویی
که تــــر کـــــنم گـلـــــــویی، به یاد آشنــــــا من

ســــــتاره هــــا نهـــــــفتم در آسمـــــان ابــــری
دلــــــم گرفته ای دوست، هـــــوای گریــه با من

نبسته ام به کس دل، نبســـــته کس به من دل
چو تخــــته پــاره بـــر موج رهـــا رهــــا، رهـــا من

...

sina_tf
Friday 18 March 2011, 06:06 PM
من همه ی قصه هام قصه ی توست اگه غمگینه اونم از غصه ی توست

sina_tf
Friday 18 March 2011, 06:07 PM
تو بارانی من باران پرستم تودریایی من امواج تو هستم اگرروزی بپرسی باز گویم: تو من هستی و من نقش تو هستم

sina_tf
Friday 18 March 2011, 06:09 PM
خداحافظ گل لادن .تموم عاشقا باختن
ببين هم گريه هام از عشق .چه زندوني برام ساختن
خداحافظ گل پونه .گل تنهاي بي خونه
لالايي ها ديگه خوابي به چشمونم نمي شونه
يكي با چشماي نازش دل كوچيكمو لرزوند
يكي با دست ناپاكش گلاي باغچمو سوزوند
تو اين شب هاي تو در تو . خداحافظ گل شب بو
هنوز آوار تنهايي داره مي باره از هر سو
خداحافظ گل مريم .گل مظلوم پر دردم
نشد با اين تن زخمي به آغوش تو برگردم
نشد تا بغض چشماتو به خواب قصه بسپارم
از اين فصل سكوت و شب غم بارونو بردارم
نمي دوني چه دلتنگم از اين خواب زمستوني
تو كه بيدار بيداري بگو از شب چي مي دوني
تو اين روياي سر دم گم .خداحافظ گل گندم
تو هم بازيچه اي بودي . تو دست سرد اين مردم
خداحافظ گل پونه . كه باروني نمي توني
...طلسم بغضو برداره .از اين پاييز ديوونه خداحافظ .....!
.
.
.
.
.
.
.
.
.

خداحافظ همين حالا، همين حالا که من تنهام
خداحافظ به شرطی که بفهمی تر شده چشمام
خداحافظ کمی غمگين، به ياد اون همه ترديد
به ياد آسمونی که منو از چشم تو ميديد
اگه گفتم خداحافظ نه اينکه رفتنت ساده اس
نه اينکه ميشه باور کرد دوباره آخر جاده اس
خداحافظ واسه اينکه نبندی دل به رؤيا ها
بدونی بی تو و با تو، همينه رسم اين دنيا
خداحافظ خداحافظ
همين حالا
خداحافظ

sina_tf
Friday 18 March 2011, 06:10 PM
نمی توانم به تو بگویم دوستت دارم
زیرا به چشم خویشتن دیده ام که این کلمه
چون زنان آوازه خوان سنگ فرش خیابان ها را پی می گیرد
و در میدان های بزرگ شهر چون روسپیان به هوس آلوده
و چون جذامیان از شهرها می رانندش

زیرا شنیده ای که این کلمات در میکده ها
همراه با هذیان مستان به لفظ می آید
هنگامی که سخن دوستت دارم در خیابان های کلام گریزان می گردد
مردم به آن حمله ور و سنگسارش می کنند
و آن گاه به آسایشگاه روانی رهبری اش می کنند
زیرا سخنی که بین لبانم برای نثارت برگرفته ام
پاکیزه و شفاف چون پروانه ای از نور است
و هرگاه که لبانم را ترک کرد به سوی دشت های سکوت پرمی گیرد
زیرا نمی خواهم در پرگرفتن این سخن به سویت، دوستان دشمن
با تعریف ها و بذله گویی شان آلوده اش کنند
اما قادرم دوستت دارم را
به آرامی وقتی تو در خوابی با تمام وجودم بالای پیشانی ات کتابت کنم
تا سرانگشتان رؤیاهایت آن را برگیرند

sina_tf
Friday 18 March 2011, 06:13 PM
به خارزار جهان ، گل به دامنم ، با عشق
صفاي روي تو ، تقديم مي كنم ، با عشق
درين سياهي و سردي بسان آتشگاه
هميشه گرمم ، هميشه روشنم با عشق
همين نه جان به ره دوست مي فشانم شاد
به جان دوست ، كه غمخوار دشمنم با عشق
به دست بسته ام اي مهربان ، نگاه مكن
كه بيستون را از پا در افكندم ، با عشق
دواي درد بشر يك كلام باشد و بس
كه من براي تو فرياد مي زنم : با عشق

فريدون مشيري

EHS@N.T
Friday 18 March 2011, 11:32 PM
شادی خود را به هيچ کس و هيچ چيز وابسته نکن تا هميشه شاد باشی.

EHS@N.T
Friday 18 March 2011, 11:33 PM
هیچ صیادی از جویی حقیر که به گودالی می ریزد مرواریدی صید نخواهد کرد.(فروغ فرخزاد)

EHS@N.T
Friday 18 March 2011, 11:34 PM
اولین گام کرم ابریشم برای پروازهای بلند، حبس انفرادی خودش است.

EHS@N.T
Friday 18 March 2011, 11:34 PM
هرگز در میان موجودات، مخلوقی كه برای كبوتر شدن آفریده شده كركس نمیشود. این خصلت در میان هیچ یك از مخلوقات نیست جز آدمیان.

EHS@N.T
Friday 18 March 2011, 11:35 PM
وقتی که بچه بودم هر شب دعا میکردم که خدا یک دوچرخه به من بدهد. بعد فهمیدم که اینطوری فایده ندارد. پس یک دوچرخه دزدیدم و دعا کردم که خدا مرا ببخشد.

هی با خود فکر می کنم ، چگونه است که ما ، در این سر دنیا ، عرق می ریزیم و وضع مان این است و آنها ، در آن سر دنیا ، عرق می خورند و وضع شان آن است!

نمی دانم ، مشکل در نوع عرق است یا در نوع ریختن و خوردن…

دکتر شریعتی

EHS@N.T
Friday 18 March 2011, 11:44 PM
هر چه سخت تر باشی زودتر میشکنی

EHS@N.T
Friday 18 March 2011, 11:45 PM
تلاش کنیم ندیدها را ببینم، دیدن آنچه همه می بینند هنر نیست.

sina_tf
Saturday 19 March 2011, 12:08 AM
آدمی اگر فقط بخواهد خوشبخت باشد به زودی موفق میگردد ولی او می خواهد خوشبخت تر از دیگران باشد و این مشکل است زیرا او دیگران را خوشبخت تر از آنچه هستند تصور میکند. (مونتسکیو)

خوشبخت کسی است که راه قدردانی خدمت دیگران را بلد است و شادی دیگران را به قدر شادی خود حس میکند. (گوته)

خوشبختی هر روز یکبار در منزل را میزند ولی بدبختانه صاحب خانه در آن موقع در منزل همسایه است و صدای در را نمیشنود. (برناردشاو)

من دریافته ام که انسانی هر اندازه که مصمم به خوشبخت زیستن باشد همان اندازه خوشبخت و سعادتمند زندگی خواهد کرد. (آبراهام لینکلن)

برای نیل به خوشبختی هیچ راهی خطاتر از لذت طلبی و کوشش برای درک عیش و نوش و خوشی های عالم نیست. (آرتور شوپنهاور)

غنچه خوشبختی در جای تاریک و بی صدا و گودی پنهان است که بسیار نزدیک به ماست ولی ما کمتر از آنجا می گذریم وآن دل خود ماست. (موریس متر لینگ)

خوشبختی یگانه چیزی است که می توانیم بی اینکه خود داشته باشیم دیگران را از آن بر خوردار کنیم. (کارمن سیلوا)

خوشبخت کسی است که دم را غنیمت میشمارد و به خود میگوید من امروز خوشم تا فردا چه پیش اید. (درایدن)

بسیاری از مردم خوشبختی را می جویند مانند کسی که کلاه خود را که روی سرش می باشد می جوید. (لناو)

انسان در آغوش خوشبختی خوشبختی را جستجو میکند. (دشتی)

بشر به خوشبختی خیلی زود عادت میکند و چون خیلی زود عادت میکند خیلی زود هم فراموش میکند که خوشبخت است. (آندره موروا)

یکی از راههای خوشبختی این است که شخص نسبت به کوچکترین نعمتها شکر گذار باشد. (هرشل)

این قانون طبیعت است که هیچ کس به تنهایی نمی تواند خوشبخت باشد بلکه خوشبختی و سعادت را باید در سعادت و خوشبختی دیگران جستجو کرد. (ویلیام شکسپیر)

به دست آوردن آنچه را که ما آرزو داریم موفقیت است اما چیزی را که برای به دست آوردن آن تلاش نمی کنیم خوشبختی است. (لوسیا)

انسان برای خوشبختی خلق شده و خوشبختی از راه کار مفید حاصل میشود. (ساموئل اسمایلز)

اگر به عقب نگاه نکنید ممکن است خوشبختی را که رو به سوی شما دارد از دست بدهید. (ساچل پیچ)

خوشبختی چیزی نیست که آن را حس کنیم فقط باید آن را به یاد بیاوریم. (اسکار وایلد

EHS@N.T
Sunday 20 March 2011, 12:55 PM
روزهاست
از سقف لحظه هایم
یاد تو چکه می کند
اگر باران بند بیاید
از این خانه می روم ...

EHS@N.T
Sunday 20 March 2011, 12:56 PM
وقتی تو با من نیستی از من چه می ماند ؟
از من جز این هر لحظه فرسودن چه می ماند؟
غیر از خیال خسته از تکرار تنهایی
غیر از غباری در لباس تن چه می ماند؟

EHS@N.T
Sunday 20 March 2011, 01:00 PM
با من بمان
بمان تا عطش من
به رفتن تو
شوقی باشد
برای بی تو بودن
که با تو نبودن
لذتی کوتاه بماند
و ابدی

EHS@N.T
Sunday 20 March 2011, 01:27 PM
ملت عشق از همه دين ها جداست ** عاشقان را ملت مذهب خداست

EHS@N.T
Wednesday 23 March 2011, 09:27 PM
دوست داشتن بهترین شکل مالکیت

و مالکیت بدترین شکل دوست داشتن است . . .

EHS@N.T
Wednesday 23 March 2011, 09:28 PM
خوب گوش کردن را یاد بگیریم…

گاه فرصتها بسیار آهسته در میزنند . . .

EHS@N.T
Wednesday 23 March 2011, 09:28 PM
نمی دانم پس از مرگم چه خواهد شد
نمی خواهم بدانم کوزه گر از خاک اندامم چه خواهد ساخت
ولی بسیار مشتاقم
که از خاک گلویم سوتکی سازد
به دست کودکی گستاخ و بازیگوش
و او یک ریز،ولی پی در پی و آرام،دم گرم خودش را در گلویم سخت نقشبارد
و خواب خفتگان خفته را آشفته تر سازد

دکتر علی شریعتی
:rolleyes:

EHS@N.T
Wednesday 23 March 2011, 10:04 PM
انسان که دچار می شود ، ناچار می شود و بیچاره ...

EHS@N.T
Saturday 26 March 2011, 12:04 AM
ضرب المثل چینی: «برنج سرد را می‌توان خورد، چای سرد را می‌توان نوشید، اما نگاه سرد را نمی‌توان تحمل کرد
:confused:

EHS@N.T
Saturday 26 March 2011, 12:05 AM
مرا اندکی دوست بدار ولی طولانی

EHS@N.T
Saturday 26 March 2011, 12:07 AM
به چشمی اعتماد کن که به جای صورت به سیرت تو می نگرد ، به دلی دل بسپار که جای خالی برایت داشته باشد و دستی را بپذیر که باز شدن را بهتر از مشت شدن بلد است

EHS@N.T
Saturday 26 March 2011, 12:08 AM
عشقی كه با اشكهای چشم شستشو گردد همیشه پاكیزه و زیبا خواهد ماند

sina_tf
Sunday 10 April 2011, 01:45 AM
شب فرو می افتد

و من تازه می شوم

از اشتیاق بارش شبنم

نیلوفرانه

به آسمان دهان باز می كنم

ای آفریننده شبنم و ابر

آیا تشنگی مرا پایان می دهی؟

تقدیر چیست؟

می خواهم از تو سرشار باشم

جهان، قرآن مصور است

و آیه ها در آن

به جای آن كه بنشینند، ایستاده اند

درخت یك مفهوم است

دریا یك مفهوم است

جنگل و خاك و ابر

خورشید و ماه و گیاه

با چشم های عاشق بیا

تا جهان را تلاوت كنیم

"زنده یاد سلمان هراتی"

sina_tf
Sunday 10 April 2011, 01:51 AM
«من خویشاوند هر انسانی هستم که خنجری در آستین پنهان نمی‌کند. نه ابرو درهم می‌کشد نه لبخندش ترفند تجاوز به حق نان و سایه‌بان دیگران است. من یک لر ِ بلوچ ِ کردِ فارسم، یک فارس‌زبان ترک، یک افریقایی اروپایی استرالیایی امریکایی ِ آسیایی‌ام، یک سیاه‌پوستِ زردپوستِ سرخ‌پوستِ سفیدم که نه تنها با خودم و دیگران کمترین مشکلی ندارم بلکه بدون حضور دیگران وحشت مرگ را زیر پوستم احساس می‌کنم. من انسانی هستم میان انسان‌های دیگر بر سیارهٔ مقدس زمین، که بدون حضور دیگران معنایی ندارم. ترجیح می‌دهم شعر شیپور باشد، نه لالایی.»
احمدشاملو

sina_tf
Sunday 10 April 2011, 01:55 AM
شقیق بن ابراهیم گفت: پنج مسئله از هفتصد عالم پرسیدم همه یک جواب دادند.

پرسیدم عاقل کیست؟
گفتند:آنکه دل به دنیا نبندد.

پرسیدم زیرک کیست؟
گفتند:آنکه دنیا مغرورش نکند.

پرسیدم بی نیاز کیست؟
گفتند:آنکه به داده رضا دهد.

پرسیدم فقیر کیست؟
گفتند:آنکه دائم در فکر زیاد کردن است.

پرسیدم بخیل کیست؟
گفتند:آنکه حق خدا را ندهد.

منبع:کشکول منتظری،ج 2،ص 382.

EHS@N.T
Monday 18 April 2011, 01:41 PM
هشدار !
تنها به عزم نیاز اگر به معبد درون شوید
هرگز هیچ نیابید . . .
(جبران خلیل جبران)

EHS@N.T
Monday 18 April 2011, 01:42 PM
انسان عاقل همیشه از بدگوییهایی که از او می‌شود استفاده می‌کند . . .
(ژرژ بانه)

banafshe
Tuesday 26 April 2011, 02:29 PM
بگذار در آخرین حرفهایی که قرار است اینجا بزنم
جز با تو حرفی نزنم

با تویی که در این مدت بیش از آنچه می دانستم ، همراهم بودی

خدایا!

مثل همیشه دستانم رو به تو بالاست
مثل همیشه جز تو کسی را برای فریاد رسی ام ندارم

تو خوب از دل من خبر داری
و از دل او هم
مرا می شناسی بهتر از تمام دنیا
آرزوهایم را
درد های دلم را
خواسته هایم را

می شناسی
حسم را
عشقم را
دلم را
فکرم را
و مرا !

sina_tf
Saturday 14 May 2011, 11:20 AM
ستون آسمان ها
کجایی ای ستون آسمان‌ها تکیه‌گاه تو
زمین و عرش و فرش و کهکشانها خاک راه تو
خلایق شب به شب حیران زخال رویت ای خورشید
ملایک صف به صف رقصان به گرد روی ماه تو
دو ابروی تو شاهین و‌زین‌ خلقت است آری!
جهان میزان شده از قاب قوسین نگاه تو
سپیده از سپیدای نگاهت رنگ می‌گیرد
و شب آغاز می‌گردد ز گیسوی سیاه تو
شب تاریک و بیم موج و گردابی چنین هایل
کجا دست نجاتی هست جز دست پناه تو؟
تو آن خورشید رخشانی که بر این آستان هر روز
تمام آفرینش می‌گذارد سر به راه تو!

sina_tf
Saturday 14 May 2011, 11:21 AM
ادب نمایه آغازین خرد است
مهرداد فرمانروای ایران به پیرمرد گفت از فرزندانت بگو
و او گفت: پسر بزرگم بسیار قوی است و به این خاطر کارهای سخت را بخوبی انجام می دهد
فرزند میانه ام اهل زن و زندگی است و بی آزار است و به کسی کاری ندارد.
فرزند آخرم با ادب است.
مهرداد اشکانی دستی بر شانه پیر مرد گذاشت و گفت به آخرین پسرت بگو به دربار ایران بیاید و از جای برخواست و با همراهان خویش دور شد. ارد بزرگ می گوید : "ادب نمایه آغازین خرد است. "
چند سال بعد شهرت شهر باستانی تمیشه در همه جای ایران پیچیده بود به نیک رفتاری و دادگری فرماندار و سرپرست شهر ، آری آن سرپرست کسی نبود جز فرزند آخرین همان پیرمرد...
یادآوری : شهر باستانی تمیشه در استان گلستان قرار دارد و پیشینه دقیق تاریخی آن نامشخص است هر چند در دودمان اشکانیان آباد بوده است.

sina_tf
Saturday 14 May 2011, 11:59 PM
اگر دروغ رنگ داشت؛

هر روز شاید ؛

ده ها رنگین کمان در دهان ما نطفه می بست

و بیرنگی کمیاب ترین چیزها بود

اگر شکستن قلب و غرور صدا داشت؛

عاشقان سکوت شب را ویران میکردند

اگر براستی خواستن توانستن بود؛

محال نبود وصال !

و عاشقان که همیشه خواهانند؛

همیشه میتوانستند تنها نباشند

..........

اگر گناه وزن داشت؛

هیچ کس را توان ان نبود که قدمی بردارد ؛

تو از کوله بار سنگین خویش ناله میکردی ...

و من شاید ؛ کمر شکسته ترین بودم

اگر غرور نبود؛

چشمهایمان به جای لبهایمان سخن نمیگفتند ؛

و ما کلام محبت را در میان نگاههای گهگاهمان

جستجو نمیکردیم

اگر دیوار نبود؛ نزدیک تر بودیم ؛

با اولین خمیازه به خواب میرفتیم

و هر عادت مکرر را در میان ۲۴ زندان حبس نمیکردیم

اگر خواب حقیقت داشت؛

همیشه خواب بودیم

هیچ رنجی بدون گنج نبود ... ولی گنج ها شاید

بدون رنج بودند

اگر همه ثروت داشتند؛

دل ها سکه ها را بیش از خدا نمی پرستیدند

و یکنفر در کنار خیابان خواب گندم نمیدید ؛

تا دیگران از سر جوانمردی ؛

بی ارزش ترین سکه هاشان را نثار او کنند

اما بی گمان صفا و سادگی میمرد ....

اگر همه ثروت داشتند

اگر مرگ نبود؛

همه کافر بودند ؛

و زندگی بی ارزشترین کالا یود

ترس نبود ؛ زیبایی نبود ؛ و خوبی هم شاید

اگر عشق نبود؛

به کدامین بهانه میگریستیم و میخندیدیم؟

کدام لحظه ی نایاب را اندیشه میکردیم؟

و چگونه عبور روزهای تلخ را تاب میاوردیم؟

اری بی گمان پیش از اینها مرده بودیم ....

اگر عشق نبود

اگر کینه نبود؛

قلبها تمامی حجم خود را در اختیار عشق

میگذاشتند

اگر خداوند؛

یک روز آرزوی انسان را براورده میکرد

من بی گمان

دوباره دیدن تو را آرزو میکردم و تو نیز

هرگز ندیدن مرا

انگاه نمیدانم

براستی خداوند کدامیک را می پذیرفت

دکتر شریعتی

sina_tf
Sunday 15 May 2011, 12:01 AM
خانه‌ام آتش گرفته‌ است، آتشی جانسوز
هر طرف می‌سوزد این آتش
پرده‌ها و فرش‌ها را ، تارشان با پود
من به هر سو می‌دوم گریان
در لهیب آتش پر دود
وز میان خنده‌های‌ام تلخ
و خروش گریه‌ام ناشاد
از درون خسته‌ی سوزان
می‌کنم فریاد، ای فریاد! ای فریاد!
خانه‌ام آتش گرفته‌ست، آتشی بی‌رحم
هم‌چنان می‌سوزد این آتش
نقش‌هایی را که من بستم به خون دل
بر سر و چشم در و دیوار
در شب رسوای بی‌ساحل
وای بر من، سوزد و سوزد
غنچه‌هایی را که پروردم به دشواری
در دهان گود گلدان‌ها
روزهای سخت بیماری
از فراز بام‌هاشان ، شاد
دشمنان‌ام موذیانه خنده‌های فتح‌شان بر لب
بر منِ آتش به جان ناظر
در پناه این مُشَبّک شب
من به هر سو می‌دوم گریان ازین بیداد
می‌کنم فریاد‌، ای فریاد! ای فریاد!
وای بر من، همچنان می‌سوزد این آتش
آن‌چه دارم یادگار و دفتر و دیوان
و آن‌چه دارد منظر و ایوان
من به دستان پر از تاول
این طرف را می‌کنم خاموش
وز لهیب آن روم از هوش
زان دگر سو شعله برخیزد، به گردش دود
تا سحرگاهان، که می‌داند که بود من شود نابود
خفته‌اند این مهربان همسایگان‌ام شاد در بستر
صبح از من مانده بر جا مُشت خاکستر
وای، آیا هیچ سر بر می‌کُنند از خواب؟
مهربان همسایگان‌ام از پی امداد؟
سوزدم این آتش بیدادگر بنیاد
می‌کنم فریاد، ای فریاد! ای فریاد!

اخوان ثالث

sina_tf
Friday 20 May 2011, 07:19 PM
توی دنیا آدمهای زیادی رو تختهای دونفره میخوابن

اما قشنگ اینه که بعضی آدمها روی تختهای یک نفره بیاد هم بیدارن . . .

sina_tf
Friday 20 May 2011, 07:20 PM
بعد رفتنت دوچیز مرا گریاند،یکی رفتن بی بهانه ات و دیگری ماندن بیهوده خودم

sina_tf
Friday 20 May 2011, 07:21 PM
خدایا

دیگر میترسم از آدم هایی که عاشق نمیشوند

ولی عاشق کردن را خوب بلد اند . . .

EHS@N.T
Wednesday 25 May 2011, 01:06 AM
به روزها دل نبند
روزها به فصل که میرسند
رنگ عوض می کنند.
باشب باش و بمان
گرچه شب تاریک است
اما همیشه یک رنگ است !!!

EHS@N.T
Wednesday 25 May 2011, 01:08 AM
عشق گلی است که اگر آن را به قصد تجزیه و تحلیل پرپر کنید، هرگز قادر نخواهید بود که آن را دوباره جمع کنید

EHS@N.T
Wednesday 25 May 2011, 01:09 AM
The hardest thing to do is watch the one you love, love someone else.
سخت ترین چیز این است که ببینی کسی را که دوست داری عاشق فرد دیگری است

EHS@N.T
Wednesday 25 May 2011, 01:10 AM
Pleasure of love lasts but a moment, Pain of love lasts a lifetime.
لذت عشق لحظه ای طول می کشد اما غم و رنج آن یک عمر

EHS@N.T
Wednesday 25 May 2011, 01:11 AM
I dont know why they call it heartbreak. It feels like every part of my body is broken too.
من نمی دانم چرا می گویند قلب انسان می شکند. گویی تمام وجودم شکسته است

EHS@N.T
Wednesday 25 May 2011, 01:12 AM
I dont know why they call it heartbreak. It feels like every part of my body is broken too.
من نمی دانم چرا می گویند قلب انسان می شکند. گویی تمام وجودم شکسته است

EHS@N.T
Saturday 28 May 2011, 02:04 PM
نبودن هـیـچ کــس سخت نــیـســت،
فراموش کردن یک بودن سخت است

EHS@N.T
Monday 30 May 2011, 02:22 PM
دلتنگی ..
حس نبودن کسی است که
تمامــــــ وجودتــــــ یکباره
تمنای بودنش را می کند ..

EHS@N.T
Monday 30 May 2011, 11:20 PM
قوی كسی است
كه نه منتظر مي ماند خوشبختش كنند...
نه اجازه ميدهد بدبختش كنند......!

EHS@N.T
Friday 3 June 2011, 12:23 PM
اگر در این جهان کسی هست که با دیدنش رنگ رخسارت تغییر می کند و صدای قلبت آبرویت را به تاراج می برد، مهم نیست که او مال تو باشد
مهم این است که فقط باشد، زندگی کند، لذت ببرد و نفس بکشد

EHS@N.T
Friday 3 June 2011, 12:26 PM
بچه ها شوخی شوخی به گنجشکها سنگ می زنند…. و گنجشکها جدی جدی می میرند. آدمها شوخی شوخی زخم می زنند …. و قلبها جدی جدی می شکنند. آدمها شوخی شوخی لبخند می زنند…. و دلها جدی جدی عاشق می شوند

EHS@N.T
Friday 3 June 2011, 12:28 PM
بسیار کمتر از آنچه میدانیم، می اندیشیم؛ بسیار کمتر از آنچه دوست داریم ، میدانیم؛ بسیار کمتر از آنچه باید دوست داشته باشیم ، دوست میداریم و در حد دقیق ، بسیار کمتر از آنیم که هستیم .

EHS@N.T
Friday 3 June 2011, 12:30 PM
زندگی چون نردبانی آهنی است ، روزی نیز این نردبان افتادنی است ، هرکسی کو بالاتر نشست ، استخوانش بیشتر خواهد شکست.

EHS@N.T
Friday 3 June 2011, 12:31 PM
زندگي هنر نقاشي كردن است بدون پاك كردن. پس هميشه چنان زندگي كن كه چون به عقب باز گشتي نياز به پاك كردن نباشد

EHS@N.T
Friday 3 June 2011, 12:33 PM
سخني از ناپلئون
هرگز اشتباه نکن ....

اگر اشتباه کردي ... تکرار نکن
اگر تکرار کردي ... اعتراف نکن
اگر اعتراف کردي ... التماس نکن
اگر التماس کردي ... ديگر زندگي نکن

saleh85
Monday 13 June 2011, 02:45 PM
گفت کدام راه نزدیکتر است؟
گفتم به کجا؟
گفت به خلوتگه دوست گفتم تو مگر فاصله ای میبینی بین دل و آن کس که دلت منزل اوست

sina_tf
Wednesday 13 July 2011, 07:23 PM
اگر خوشبختي را براي يك ساعت مي خواهيد ؛
چرت بزيد.....

اگر خوشبختي را براي يك روز مي خواهيد؛
به پيك نيك برويد...

.اگر خوشبختي را براي يك هفته مي خواهيد ؛
به تعطيلات برويد...

..اگر خوشبختي را براي يك ماه مي خواهيد ؛
ازدواج كنيد...

..اگر خوشبختي را براي يك سال مي خواهيد ؛
ثروت به ارث ببريد...

..اگر خوشبختي را براي يك عمر مي خواهيد؛
ياد بگيريد، كاري را كه انجام مي دهيد ، دوست داشته باشيد

banafshe
Friday 5 August 2011, 01:51 PM
به روی گونه تابیدی و رفتی مرا با عشق سنجیدی و رفتی تمام هستی ام نیلوفری بود تو هستی مرا چیدی و رفتی

banafshe
Friday 5 August 2011, 01:52 PM
خوشبختی مثل یه پروانه است . وقتی دنبالش می‌دوی پرواز می‌کنه اما وقتی وایسی میاد رو سرت میشینه

banafshe
Friday 5 August 2011, 01:54 PM
از میان کسانی که برای دعای باران به تپه ها می روند تنها آنهایی که با خود چتر به همراه می برند به کار خود ایمان دارند (آنتوان چخف)

banafshe
Sunday 7 August 2011, 01:43 PM
سهم من از دوری تو چیزی جز دلتنگی به اندازه دریاها ،نگاهی تاریک همچون شب های بدون مهتاب و لحظه هایی که ثانیه به ثانیه میگذرند نیست .پس ای دوست بشنو صدای دلتنگی مرا

ataeefar
Saturday 13 August 2011, 12:16 AM
دنیا مکان خطرناکیست،
نه به خاطر حضور کسانی که جنایت می کنن؛
بلکه به خاطر کسانی که نگاه می کنند و هیچ عملی انجام نمی دهند.

آلبرت آینشتاین

http://p30upload.com/download.php?imgf=1313177934_11.jpg

sina_tf
Monday 15 August 2011, 04:14 PM
انسان در حالت معمولي خود ديوانه است. هرکاري که انجام بدهد، ميتواني ببيني... که از روي ديوانگي انجام ميدهد. ديوانگي تو آن جنون معمولي انساني نيست؛ ديوانگي تمام عرفا، تمام شعرا و تمام آفرينندگان است: اين جنوني است که فقط براي انسان هاي برکت يافته رخ ميدهد.

اگر از من بپرسي زيبايي چيست، خواهم گفت: به چشمان من بنگر، در چشمان من نشسته است. به سكوت من گوش بسپار، در سكوت من خانه دارد. من صداي گام هاي زيبايي را در كوچه هاي جان پرشور خويش بارها شنيده ام. من حديث صحبت خوبان و جام باده مي گويم.

كسي جوياي خداوند ميشود كه پيشاپيش او را يافته باشد!

هيچ كس نمي تواند تو را به ساحت زيبايي ببرد، مگر آنكه تو پيشاپيش ساحت زيبايي را درك كرده باشي.

به دلي خود گوش بسپار، نه به واعظان ريايي. آن ها با قواعد اخلاق خويش براي مرغ روحت قفس ميسازند. آن ها مانع رسيدن تو به خويشتن خويشت ميشوند. اگر به خويشتن نرسي، به زندگي نرسيده اي.

تنها آزادي است كه مي تواند ترانه بخواند، در قفس، آزاد ترين ترانه ها نيز خاموش ميشوند. آوازي كه در آزادي خوانده شود نيايش است.

دين پنجره نيست كه فقط روزهاي يكشنبه آن را بگشايي و به كليسا بروي! اين گونه نيست كه در يك ساعت ديندار باشي و بيست و سه ساعت ديگر را فارغ از دين زندگي كني. به همين دليل است كه هيچ كاه طعم شيرين دينداري را نچشيده اي. دينداري تو بايد به وسعت سپيده دمي باشد تا سپيده دمي ديگر.

هنگامي كه حجاب خود را بر ميداري و در ميانه نمي ماني، بزرگترين معجزه هستي رخ ميدهد. تو حضوري الهي مي يابي. من اين حضور را دينداري مي نامم.

ديندار واقعي نه حسرت گذشته را ميخورد و نه دغدغه آينده را دارد. او اكنون در اين جا زندگي مي كند. خداوند را در اكنون و اين جا مي توان احساس كرد. او سرچشمه زندگيست. حيات از او مي جوشد.

ماهي چيزي درباره دريا نميداند، زيرا در دريا زاده شده و در آن زندگي ميكند، اما روزي كه او را از آب بگيرند و بر روي ماسه هاي داغ ساحل بيندازند؛ آنگاه ماهي خانه حقيقي خود را خواهد شناخت و متوجه ميشود چه چيزي را از دست داده، او اكنون با تمام وجود به خود را به اقيانوس بيافكند. مردم فقط در لحظه مرگ است كه قدر و منزلت زندگي را خواهد فهميد...

banafshe
Wednesday 17 August 2011, 12:51 PM
گرمي دست هايت چيست كه دستهايم آنها را ميطلبد ؟ در آينه چشمهايم بنگر چه ميبيني؟ آيا ميبيني كه تو را ميبيند؟ صداي طپش قلبم را ميشنوي كه فرياد ميزند دوستت دارم؟ دوست ندارم كه بگويم دوستت دارم. دوست دارم كه بداني دوستت دارم!

vl gard
Monday 19 September 2011, 12:29 PM
تو از دردي كه افتادست بر جانم چه ميداني؟
دلم تنها تو را دارد ولي با او نميماني
تمام سعي تو كتمان عشقت بود در حالي
كه از چشمان مستت خوانده بودم راز پنهاني
فقط يك لحظه آري با نگاهي اتفاق افتاد
چرا عاقل كند ماري كه باز آرد پشيماني؟

vl gard
Monday 19 September 2011, 12:31 PM
گر دنیای ما دنیای سنگ است
بدان سنگینی سنگ هم قشنگ است
اگر دنیای ما دنیای درد است
بدان عاشق شدن از بحررنج است
اگر عاشق شدن پس یک گناه است
دل عاشق شکستن صد گناه است

vl gard
Monday 19 September 2011, 12:33 PM
جهان تاريك است و زيبا
آسمان اين جهان پر از ستاره است
ستاره هايي كه هر يك نماد عشقند
عشق يعني با هم بودن...
عشق يعني زندگي...
زندگي يعني تنهايي...
تنهايي يعني ...من...

vl gard
Monday 19 September 2011, 12:38 PM
به خاطرش داد بزنی.به خاطرش دروغ بگی.............رو همه چيز خط بکشی حتی رو برگ زندگی.

وقتی کسی تو قلبته حاضری دنيا بد باشه........فقط اونی که عشقته عاشقی رو بلد باشه.

قيد تموم دنيا رو به خاطر اون ميزنی..........خيلی چيزا رو می شکنی تا دل اون رو نشکنی.

حاضری که بگزری از دوستای امروز و قديم.........اما صداشو بشنوی شب از ميون دو تا سيم.

حاضری قلب تو باشه پيش اون گرو..........فقط خدا نکرده اون يک وقت بهت نگه برو.

حاضری هر چی دوست نداشت به خاطرش رها کنی..........حسابتو حسابی از مردم شهر جدا کنی.

حاضری هر جا که بری به خاطرش گريه کنی..........بگی که مهتاجشی و به شونه هاش تکيه کنی.

وقتی کسی تو قلبته يک چيز قيمتی داری...........ديگه به چشمت نمياد اگر که ثروتی داری .

حاضری هر چی بشنوی حتی اگر سرزنشه.........به خاطر اون کسی که خيلی برات با ارزشه.

حاضری هر کی جز اونو ساده فراموش کنی..........پشت سرت هر چی ميگن چيزی نگی گوش کنی.

حاضری که بگذری از مقررات و دين و درس............وقتی کسی رو دوست داری معنی نميده ديگه ترس

vl gard
Monday 19 September 2011, 12:41 PM
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
جنگل جانم به آتش سوخت، جانانم کجاست
درد هجران شعله در من کاشت ، بارانم کجاست
گرگ شب در خلوت جانم ، مرا از من ربود
معنی فردایی خواب پریشانم کجاست
خانه ی همسایه ام جشن بهاران است و من
دشت دشت لاله ام ، ختم زمستانم کجاست

sina_tf
Monday 26 December 2011, 11:02 AM
قدیما ظرف یکبار مصرف نبود, دختر همسایه 2بار میومد،

یه بار نذری میاورد، یه بار هم میومد واسه ظرفش،

آدم فرصت فکر کردن و تصمیم گیری داشت...

Responder
Wednesday 31 October 2012, 02:20 PM
مرد بیگانه به فریاد بلند می خواند :

هااااااااااااااای مردم چه کسی غم دارد غم او را بخرم؟
هیچکس حرف نزد، هیچکس زمزمه ای ساز نکرد
نه بدان روی که غمگین کم بود یا که اصلا گم بود
بل بدان روی که هرکس به تمسخر به بیانی می گفت:
چه کسی اینهمه ثروت دارد که چنین غم ها را که بزرگند و سترگ بخرد از مردم
مرد بیگانه بپنداشت غلط که همه خوشحالند رفت تا جای دگر غم بخرد..

starmaker
Sunday 11 November 2012, 07:11 PM
سر به ره بودم

و

یک عمر نگاهم به زمین

آمدی سر به هوا چشم به راهم کردی!

4157

starmaker
Sunday 11 November 2012, 07:13 PM
گفته بودم که به دریا نزنم دل اما

کو دلی تا که به دریا بزنم یا نزنم؟

4158