صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

موضوع: شناخت کابل sata به عنوان ide

کاربر سایت tiia آواتار ها
    از ایشان 79 بار
    در 34 پست تشکر شده

پیش فرض شناخت کابل sata به عنوان ide

سلام
    وقتی سیستم داره بوت می شه هارد ساتا به عنوان یک ide شناخته می شه چرا؟ باید اینطوری باشه؟
    ممنون

2. کاربر زیر از دوست گرامی جناب tiia برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده است :

کاربر فعال hapali آواتار ها
    از ایشان 281 بار
    در 120 پست تشکر شده

اگر منظور شما درست وقتی که صفحه بوت مشکی در حال auto- deteting که خوب این عادی دقیق یادم نیست ولی باید همچین خطی باشه

auto-Deteting serial -ATA1 cannel ... IDE hard

بعد از آن هم اسم هارد شما مثلا هیتاچی با یک سری عدد قرار می گیره شاید اون چیزی که شما رو به اشتباه انداخته IDE که قبل از نام هارد شما توی این قسمت از بوت دیده میشه که این عادی اما اگر می خواهین اطمینان پیدا کنین می تونین وارد بایوس بشین و در همون قسمت اول که مربوط به شناخت سخت افزار های متصل به پرت هاست رو نگاه کنین تو این قسمت دیگه نام هارد شما اگر از نوع ساتا باشه باید حتما در مقابل یک همچین خطی دیده بشه
    serial - ATA 1 channel :
    عدد 1 که خوب چندان مهم نیست چون هر مادربرد معمولا چنیدن پرت ساتا داره اگر مثالا هارد شما به پرت دوم وصل باشه اسم هارد شما تو خط بعدی دیده میشه که متعلق به دومین پرت ساتا هستش و غیره .... به هر حال اون IDE که در بالا گفتم طبیعی اما اگر تو بایوس هم هارد شما رو تو قسمت IDE primari master یا IDE primary Slave شناخت اونوقت معلوم میشه هارد شما IDE هستش نه ساتا با باز کردن در کیس و دیدن خود هارد هم که می تونین مطمئن شین
    ویرایش توسط hapali : Tuesday 30 December 2008 در ساعت 12:03 AM

4. 3 کاربر زیر از hapali برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

از ایشان 79 بار
    در 34 پست تشکر شده

سلام
    من خودم هاردم خریدم و از اون جهت که ساتا است شکی نیست اما همانطور که خودتون گفتید تو قسمت تنظیمات بایوس هاردم را به عنوان master میشناسه ide و سی دی رایتر که ide هست تو همون قسمت slave می شناسه. جای فیش ساتا را که عوض کنم فقط سلیو و مستر تغییر می کنه ولی بازم از نوع ide می شناسه.
    ویرایش توسط tiia : Tuesday 30 December 2008 در ساعت 08:35 AM

6. کاربر زیر از دوست گرامی جناب tiia برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده است :

از ایشان 281 بار
    در 120 پست تشکر شده

به تعداد پرت های ساتا روی مادر برد شما باید در گزینه اول بایوس تقریبا همچین خطی داشته باشین
    serial - ATA 1 channel
    که معمولا در زیر همین بخش IDE primari master و IDE primary Slave قرار داره اگر این گزینه ها در بایوس نیست توی بایوس دنبال گزینه ای برای فعال کردن sata باید باشه در ضمن اگر ورژن بایوس تون رو چک کنین و اگر دیدن ورژن جدید تری هست اون رو به روز کنین شاید کمکی به کنه

8. 2 کاربر زیر از hapali برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

کاربر ارشد Mehdi1 آواتار ها
    از ایشان 5,932 بار
    در 2,040 پست تشکر شده

اگر هارد شما ساتا هست اين امكان كه به عنوان Ide شناخته شده باشه نيست!

اين گزينه را با تست سرعت انتقال اطلاعات بر روي هارد مي تونيد چك كنيد( براي اطمينان)

10. کاربر زیر از دوست گرامی جناب Mehdi1 برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده است :

از ایشان 79 بار
    در 34 پست تشکر شده

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi1 نمایش پست ها
    اگر هارد شما ساتا هست اين امكان كه به عنوان Ide شناخته شده باشه نيست!

اين گزينه را با تست سرعت انتقال اطلاعات بر روي هارد مي تونيد چك كنيد( براي اطمينان)
    هارد که ساتاست اما من سوالم اینه که چرا بایوس یا صفحه که در حال بوت شدنه اونو ide می شناسه
    دوما از اینکه می تونید سرعت هارد تست کنید چطوری می تونیم نرخ انتقال اطلاعات متوجه شیم چقدر؟

از ایشان 79 بار
    در 34 پست تشکر شده

نقل قول نوشته اصلی توسط hapali نمایش پست ها
    به تعداد پرت های ساتا روی مادر برد شما باید در گزینه اول بایوس تقریبا همچین خطی داشته باشین
    serial - ATA 1 channel
    که معمولا در زیر همین بخش IDE primari master و IDE primary Slave قرار داره اگر این گزینه ها در بایوس نیست توی بایوس دنبال گزینه ای برای فعال کردن sata باید باشه در ضمن اگر ورژن بایوس تون رو چک کنین و اگر دیدن ورژن جدید تری هست اون رو به روز کنین شاید کمکی به کنه
    خوب من گزینه اول که نوشتی قبل از بخش ide ندارم ، گزینه on-chip sata mode به صورت auto فعال وفتی اونو غیر فعال کردم دیگه کلا هارد به صورت ide هم نمی شناسه. ورژن بایوس کجا می تونم چک کنم و بروزرسانی کنم؟
    ممنون

از ایشان 5,932 بار
    در 2,040 پست تشکر شده

. اولا كه اين ide كه شما مي بيني منظور اين نيست كه هارد را ide شناخته ( مثل اينه كه بگي pci را agp بشناسه!!* امكان پذير نيست) ...... دوم اگر بايوس را اپديت كني و مشكلي توي مراحل بوجود بياد مجبور مي شي مادربورد را باز كني بدي واست پروگرام كنند و.....

در حالت اتوماتيك هارد به صورت خودكار توسط واسط بايوس شناخته مي شه و احتياج به تغيير دستي توسط كاربر نيست ! ...

14. کاربر زیر از دوست گرامی جناب Mehdi1 برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده است :

از ایشان 281 بار
    در 120 پست تشکر شده

ن فکر نمی کنم با به روز کردن ورژن بایوس مشکل خاصی پیش بیاد مخصوصا ورژن های جدید که خیلی راحت در محیط خود ویندوز بصورت یک فایل اجرائی اجرا میشن و مثل قدیم مثل فلش بایوس یا استفاده از فلاپی اونم فقط تحت داس و اینا نیست . اما من فکر میکنم مشکل از همون ورژن قدیمی بایوس یادم می یاد چندیدن سال پیش اولین باری که یک هارد ساتا به بازار آماده بود یکی از انها رو که نصب می کردم هارد به هیچ وجه وقتی قصد ریختن ویندوز XP رو داشتم شناخته نمی شد و من فقط می تونستم ویندوز Me یا 98 رو بریزم این مشکل بخاطر بایوس قدیمی مادر بردها بود اما الان دیگه این مشکل نیست هارد ساتا همون هارد اما ویندوز اون رو به راحتی میشناسه تنها چیزی که عوض شده بایوس مادر برد هاست .
    اگر شما ویندوز غیر XP استفاده می کنین که خوب مشکل قطعا همین مشکل قدیمی منه
    برای دیدن ورژن بایوس باید وقتی سیستم در حالا بالا آمدن هستش اولین صفحه اطلاعات رو نگه دارین برای این کار از دکمه Pause یا Break استفاده کنین در همون صفحه اول هم نام شرکت سازنده بایوس و هم ورژن اون دیده میشه و برای بروز کردن اون هم می تونین به سایت سازنده مادر بردتون رجوع کنین معمولا برنامه های بایوس برای به روز رسانی هم تحت داس و هم تحت ویندوز هستن پیشنهاد می کنم اگر ورژن جدید بایوس تون رو تحت ویندوز تونستین از سایت شرکت مادر بردتون پیدا کنین اون رو اجرا کنین اما اگر تحت داس بود این کار رو نکنین چون ممکن به مشکل بخورین
    حالا از این حرف ها گذشته اگر هارد شما بخوبی کار میکنه زیاد بهش گیر ندین.
    ویرایش توسط hapali : Thursday 1 January 2009 در ساعت 12:38 AM

16. کاربر زیر از دوست گرامی جناب hapali برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده است :

از ایشان 5,932 بار
    در 2,040 پست تشکر شده

اون اوايل كه شما ميگي به خاطر اين بود كه همين گزينه اتوماتيك كه دوستمون اشاره كرد وجود نداشت و بايد به صورت دستي هارد را به سيستم معرفي ميكردي....... كه اين كار با استفاده از فلاپي كه با داشتني سي دي مادربرد درست مي كردي امكان پذير بود .....

مطلب اينجاست كه اصلا اين موضوع امكان پذير نيست! ...... اگر سيستم هاد را نشناسه دقيقا مثل همون اوايل كه شما اشاره كردي امكان نصب ويندوز نيست چه برسه سيستم بياد بالا و هارد ساتا را ide ساپورت كنه!!

18. 2 کاربر زیر از Mehdi1 برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین