نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: پارتيشن بندي هارد در ويندوز 7

عضو جدید
    از ایشان 0 بار
    در 0 پست تشکر شده

پیش فرض پارتيشن بندي هارد در ويندوز 7

با سلام خدمت همه دوستان
    هارد لپ تاپ من فقط يك درايو دارد كه ويندوز روي آن نصب شده است. چگونه بدون اينكه به سيستم عامل صدمه اي بخورد مي توانم هارد را پارتيشن بندي كنم. در ضمن نمي خواهم حين نصب سيستم عامل پارتيشن بندي كنم.
    با تشكر

کاربر ارشد Mehdi1 آواتار ها
    از ایشان 5,924 بار
    در 2,038 پست تشکر شده

پیش فرض نحوه پارتیشن بندی در ویندوز 7

برای این که هار خود را بدون این که اختلالی در سیستم عامل بوجود بیاد پارتیشن بندی کنید مسیر زیر را دنبال نمایید:

1 - بر روی مای کامپیوتر کلیک راست کرده و گزینه manage را انتخاب کنید
    2 - از پنچره ظاهر شده بر روی disk management کلیک کنید
    3- از قسمت سمت راست بر روی پارتیشن اصلی خود (c) کلیک راست کنید و گزینه shrink volume را انتخاب کنید
    4 - پنچره جدیدی برای شما باز میشه به نام shrink C که داری پهار قسمته: قسمت اول سایز کلی دیسک را نشون می ده ، قسمت دوم سایز در دسترس برای ایجاد پارتیش جدید را نشون می ده ، و در قسمت سوم شما می تونی مقدار سایز پارتیشن جدید را وارد کنید ، در قسمت چهارم هم سایز باقی مونده برای پارتیش اولیه را بعد از عمل پارتیش بندی نشون می ده..........

5 - بعد از نوشتن مقدار حجم پارتیش و انتخاب گزینه shrink ویندوز شورع به پارتیشن بندی کردن هارد شما می کنه و بعد از فرمت کردن پارتیش جدید در دسترس هستش......

3. 5 کاربر زیر از Mehdi1 برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

مدیر بازنشسته bestboy999 آواتار ها
    از ایشان 1,595 بار
    در 919 پست تشکر شده

البته این روشی که مهدی جان گفتند درست هست ولی بعضی وقتا همه ی هارد رو نمی تونی جدا کنی.

واسه ی این کار آخرین ورژن Norton Partition Magid را که ویستا ساپورت هست نصب کن.
    فکر کنم 8.05 باشه ورژنش
    پس از مرگ بدنم را موميای نكنيد و در طلا و زيور آلات و يا امثال آن نپوشانيد . زودتر آنرا در آغوش خاك پاك ايران قرار دهيد تا ذره ذره های بدنم خاك ايران را تشكيل دهد .

پی سی فروم به گرمی یک فنجان چای

5. کاربر زیر از دوست گرامی جناب bestboy999 برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده است :

کاربر ارشد Mehdi1 آواتار ها
    از ایشان 5,924 بار
    در 2,038 پست تشکر شده

نقل قول نوشته اصلی توسط bestboy999 نمایش پست ها
    البته این روشی که مهدی جان گفتند درست هست ولی بعضی وقتا همه ی هارد رو نمی تونی جدا کنی.

واسه ی این کار آخرین ورژن Norton Partition Magid را که ویستا ساپورت هست نصب کن.
    فکر کنم 8.05 باشه ورژنش
    با تشکر ..... منتها باید عرض کنم پارتیش بندی هارد در لپ تاپ ها با نرم افزارهای مختلف مخصوصا Norton Partition Magid توصیه نمیشه.... در موارد متعدد که من خودم دیدم باعث بد سکتور شدن هارد شده!
    ضمن این که با کاهش اجباری فضای درایو بوت سرعت سیستم را به شدت کاهش می دهد.

7. 4 کاربر زیر از Mehdi1 برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)