صفحه 1 از 12 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 118

موضوع: تبریـــــــــــک و تسلیـــــــت مناسبتهــــــــا

مدیر بازنشسته Roja آواتار ها
    از ایشان 4,585 بار
    در 1,414 پست تشکر شده

پیش فرض تبریـــــــــــک و تسلیـــــــت مناسبتهــــــــا

فاطمیه پشت مولا را شکشت
    میخ ِ در برسینه زهرا نشست

.
    .

2. خرید آنتی ویروس ناد 32
  • 4 کاربر زیر از Roja برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

از ایشان 4,585 بار
    در 1,414 پست تشکر شده

بــرحــاشیه ی بــرگ ِ شقــایق بنویسید / گُــل تــاب ِ فشــار ِ در و دیــوار نــدارد ./

.
    .

• 4 کاربر زیر از Roja برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

معاون مدیرکل ataeefar آواتار ها
    از ایشان 21,822 بار
    در 6,737 پست تشکر شده

love عبوديت حضرت فاطمه(س)

صدیقه طاهره (س) علاوه بر داشتن جایگاه عصمت، در اوج بندگی و عبادت خدا بودند؛ انجام رسالت اسلامی در حفظ و رسیدگی به خانواده در زندگی آن حضرت تبلور عینی دارد و عبادت را نیز در حد اعلای خود انجام می‌دادند.

مرکز خبر حوزه، بخش دیگری از سخنان حضرت آیت الله جوادی آملی در شأن آن حضرت را منتشر کرد:

وجود مبارك فاطمه(سلام الله عليها) چون اهل نيايش و استغفار و تعبّد بود به مقام بالایی رسيده است.

فاطمه[سلام الله عليها] نه به خاطر این که دختر پيغمبر است به اينجا رسيده است؛ براي اين كه پيغمبر‌(ص) فرزندان ديگري هم داشت و نه به خاطر این که همسر علي ‌بن ‌ابي ‌طالب[عليه السلام] است به اينجا رسيده است؛ چون علي ‌بن ‌ابي ‌طالب[عليه السلام] همسران ديگري هم بعد از فاطمه[سلام الله عليها] داشت، فاطمه[سلام الله عليها] نه به خاطر این که مادر يازده امام است به اينجا رسيده است؛ چون فاطمهٴ بنت اسد مادر دوازده امام هست، ولي به اينجا نرسيد.

فاطمهٴ بنت اسد، مادر اميرالمؤمنين(سلام الله عليه) مادر دوازده امام هست و پيغمبر را وصي خود قرار داد و به پيغمبر عرض كرد: من از جريان قبر هراسناك هستم، از جريان قيامت وحشتناك هستم، وجود مبارك پيغمبر وصي او شد، در مراسم تدفين او شركت كرد ؛ امّا فاطمهٴ بنت اسد كه مادر دوازده امام است به اين مقام نرسيده است.

تعبّد فاطمه[سلام الله عليها] و اصرار فاطمه زهرا[سلام الله عليها] در بندگي خدا، او را به اينجا رسانده است.

* پايان روز جمعه لحظهٴ استجابت دعا

در شرح حال آن بانو آمده است که وقتی پیغمبر فرمود پايان روز جمعه هنگامي كه نيمي از آفتاب در كرانهٴ غرب غروب كرد و نيمي از قرص آفتاب هنوز روشن است و غروب نكرد آن لحظه، لحظهٴ استجابت دعا است.

فاطمهٴ زهرا(سلام الله عليها) كسي را مأمور كرده بود كه در روزهاي جمعه به پشت بام برود [و] آن لحظهٴ خاصي را كه آفتاب در شرف غروب است ببيند و او را باخبر كند كه در آن لحظهٴ خاص با راز و نياز مخصوص به سر ببرد .

* حرز فاطمهٴ زهراء(سلام الله عليها)
    آن حضرت حِرزي داشت كه ابن‌طاووس به طور مُرسل اين حِرز را كه وسيله صيانت اين بي‌بي از آفتهاي دنيا و آخرت است نقل مي‌كند كه آن حضرت نوشت: «بسم الله الرحمن الرحيم يا حي يا قيوم برحمتك استغنيت فأغثني» ؛ اي خدايي كه زنده هستي و قيّم و قيّوم موجودات ديگر هستي! مرا در پناه خود پناه ده! «و لا تكلني الي نفسي طرفة عين ابدا» ؛ يك لحظه مرا به حال خودم وانگذار! با اين دعا و با اين شب زنده‌داري و با آن خضوع، مرحله‌ایی را طي كرده است كه رسول گرامي[صلّي الله عليه و آله و سلّم] دربارهٴ او فرمود: تو از مني و من از تو هستم، اگر تو به من بگويي «پدر» براي من محبوب‌تر است و نزد خدا خوشايندی بیشتری دارد. «أحبُّ للقلب و أرضي للرب»
    !! لطفا قبل از هرگونه فعالیت و ارسال ، این تاپیک را مطالعه بفرمایید !!

قابل توجه کلیه کاربران
    در صورت ارسال پست تبلیغاتی ، بدون تذکر ، اخراج خواهید شد

• 3 کاربر زیر از ataeefar برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

از ایشان 4,585 بار
    در 1,414 پست تشکر شده

آیا فاطمه همان کسی است که رسول الله در محبوبیت او ندا می‏دهد:

"او نور ديده من، قلب من و روح من در كالبد من است. هر كس او را بيازارد، مرا آزرده است، و هر كس مرا آزار دهد، خداى سبحان را آزرده است؟" و فاطمه نیز در توصیف خود به خلیفه اول می‏گوید: "

آيا از رسول الله (ص) نشنيده بوديد كه فرمود:

رضايت فاطمه، رضايت من است و خشم فاطمه، خشم من. پس هر كس كه فاطمه را دوست بدارد، مرا دوست داشته است و هر كسى فاطمه را خشنود كند، مرا خشنود نموده است و هر كس فاطمه را به خشم آورد، مرا به خشم آورده است؟" چراکه او از پدر گرامیش شنیده بود:

"اى فاطمه! خداى عزّوجلّ با خشم تو به خشم خواهد آمد و با رضايت تو راضى خواهد شد."

پس چرا با حضرت زهرا (س) چنین کردند ؟؟

• 5 کاربر زیر از Roja برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

ناظم انجمن ها بازنشسته sina_tf آواتار ها
    از ایشان 9,030 بار
    در 3,963 پست تشکر شده

فاطمه فاطمه است
    [فقط کاربران عضو سایت می توانند مشاهده نمایند. ]
    شاید هیچکس به اندازه ی مرحوم دکتر شریعتی در عصر احیاء اسلام ناب، برای باز شناسی چهر ه های بزرگ شیعه، کوشش مؤثر نکرده باشد.

به راستی کدام اثر مکتوب را می شناسیم که در آن دوره منتشر شده باشد و به اندازه " فاطمه فاطمه است" عظمت حضرت زهرای مرضیه (س) با آن دقت و ظرافت و وسعت دید و نگرش طرح کرده و در ذهن و ضمیر خاص و عام نفوذ کرده باشد.

به همان سان که عظمت و مظلومیت امام علی (ع) در کتاب : "علی تنها است" و یگانگی شخصیت او در تاریخ بشری در کتاب : "علی ابر مرد تاریخ" و شخصیت منحصر به فرد حسین (ع) در کتاب: "حسین وارث آدم" و ده ها کتاب جاودانه دیگر که هر کدام به سهم خود، نقشی ماندگار در عرصه بازشناسی معارف دینی و اولیاء دین داشته است. "فاطمه فاطمه است" عظمت او را از این جهت می نمایاند که وی به واسطه شخصیت خودش فاطمه است و یگانه زنان عالم است.

نه اینکه تنها دختر حضرت رسول خدا (ص) و همسر علی مرتضی و ...باشد! ( که البته همه اینها در جای خود ارزشمند است) ارزش و اهمیت زهرای مرضیه به خاطر نقش و اثر بی همتای اوست که او را به عنوان یکی از مرزها و هویت های شیعه، مجسم می سازد.

حمایت او از میراث گرانبهای پیامبر خدا و دفاع از ولایت امام علی (ع) و سمت گیری سیاسی او، از او، "فاطمه" ساخته است و از این روست که به قول مرحوم شریعتی: "فاطمه فقط فاطمه است."

یزدفردا :ضمن تشکر از دوست فردائیمان از یاد آوری به موقع ایشان بدندیدیم به سهم خود در اهداء کتاب فاطمه ، فاطمه است اثر دکتر علی شریعتی ما نیز سهیم شویم

چکیده کتاب:

خواستم از "بوسوئه" تقليد كنم، خطيب نامور فرانسه كه روزى در مجلسى با حضور لوئى، از "مريم" سخن مى گفت. گفت، هزار و هفتصد سال است كه همه سخنوران عالم درباره مريم داد سخن داده اند. هزار و هفتصد سال است كه همه فيلسوفان و متفكران ملت ها در شرق و غرب، ارزشهاى مريم را بيان كرده اند.
    هزار و هفتصد سال است كه شاعران جهان، در ستايش مريم همه ذوق و قدت خلاقه شان را بكار گرفته اند. هزار وهفتصد سال است كه همه هنرمندان، چهره نگاران، پيكره سازان بشر، در نشان دادن سيما و حالات مريم هنرمندى هاى اعجازگر كرده اند. اما مجموعه گفته ها و انديشه ها و كوششها و هنرمنديهاى همه در طول اين قرنهاى بسيار، به اندازه اين يك كلمه نتوانسته اند عظمت هاى مريم را باز گويند كه:
    "مريم مادر عيسى است".
    و من خواستم با چنين شيوه اى از فاطمه بگويم، باز درماندم:
    خواستم بگويم:
    فاطمه دختر خديجه بزرگ است.
    ديدم كه فاطمه نيست.
    خواستم بگويم كه: فاطمه دختر محمد(ص) است.
    ديدم كه فاطمه نيست.
    خواستم بگويم كه: فاطمه همسر على است.
    ديدم كه فاطمه نيست.
    خواستم بگويم كه: فاطمه مادر حسنين است.
    ديدم كه فاطمه نيست.
    خواستم بگويم كه: فاطمه مادر زينب است.
    باز ديدم كه فاطمه نيست.
    نه، اينها همه هست و اين همه فاطمه نيست.
    فاطمه، فاطمه است.
    اینهم فاطمه فاطمه است

کد:
    فقط کاربران عضو می توانند محتویات این قسمت را مشاهده کنند، در صورتی که عضو هستید وارد شوید و در غیر این صورت ثبت نام کنید.
    انجمن پارسادانلود
    فروشگاه پارسا دانلود

دوستان عزیز لطفا در انجمن فارسی تایپ کنید در غیر این صورت جوابی نخواهید گرفت.
    لطفا سوالات و مشکلات نرم افزاری خودتونو در انجمن مطرح کنید وازارسال پیغام خصوصی اکیداخودداری کنید!!

• 3 کاربر زیر از sina_tf برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

معاون مدیرکل ataeefar آواتار ها
    از ایشان 21,822 بار
    در 6,737 پست تشکر شده

Post هنگام تلاوتت وضو باید داشت

در آن سیاهی شب که مهتاب نردبان آسمان را پایین می آمد تا سحر را به ضجه های علی پیوند دهد، علی بود و یک مدینه غربت ، علی بود و غروب امیدهایش ، علی بود و آغاز شب های تنهایی اش و ندایی غمبار که نجوا می کرد: دردا و حسرتا که نگین خاتم پیغمبران شکست، فاطمه رفت، فاطمه رفت.

کیست فاطمه؟ سلاله ای از تبار روشنی ها، سکاندار اندیشه ها، شمیم خوش عطر غزل بر اقلیم روح.
    امشب بغض دریا شکسته است و تا سحر دریا در فراق اقیانوس مویه می کند و چشم های علی که چشمه های جوشان اشک هستند به نگاه ملتمسانه زینب و ام کلثوم گره می خورد و شبنم ها بر گلبوته های چهره حسنین یخ می زنند.

کیست فاطمه؟ آئینه مهرورزی، پرده پاکی و حجب و حیا، هدیه ای از سوی خدا.

امشب آیت خدا ، جان مصطفی، آن در گرانبها در صدف بقیع در خاکی گمنام و پرافتخار آرام گرفته است ... .
    ای فاطمه تو تمام قرآنی
    هنگام تلاوتت وضو باید داشت

شهادت ام ابیها (س) تسلیت باد.
    معصومه محمدی
    !! لطفا قبل از هرگونه فعالیت و ارسال ، این تاپیک را مطالعه بفرمایید !!

قابل توجه کلیه کاربران
    در صورت ارسال پست تبلیغاتی ، بدون تذکر ، اخراج خواهید شد

• 2 کاربر زیر از ataeefar برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

از ایشان 4,585 بار
    در 1,414 پست تشکر شده

آب! بسوزد دلت
    خاک! شود خاک عزا بر سرت
    باد! پریشان شوی
    چشم ! الهی که بباری فقط
    پیش نگاه شما... مادر خورشید سوخت.

+ التمــاس ِ دعــا

• 5 کاربر زیر از Roja برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

کاربر ارشد EHS@N.T آواتار ها
    از ایشان 1,774 بار
    در 896 پست تشکر شده

عمریست رهین منت زهرائیم / مشهور شده به عزت زهرائیم
    مُردیم اگر به قبر ما بنویسید / ماپیر غلام حضرت زهرائیم . . .

التــماس دعــــا
    خودت باش
    به اعتماد هیچ شانه ای اشک نریز
    به اعتبار هر اشکی هم شانه نباش...

• 3 کاربر زیر از EHS@N.T برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

کاربر ارشد zuopir آواتار ها
    از ایشان 4,098 بار
    در 1,672 پست تشکر شده

ای کاش فدک این همه اسرار نداشت
    ای کاش مدینه در و دیوار نداشت
    فریاد دل محسن زهرا این بود
    ای کاش در سوخته مسمار نداشت
    ای کاش قلبم به قبرش راه داشت
    ای کاش زهرا هم زیارتگاه داشت

دوستان عزیز نام کاربری من از bankmeli
    به zuopir تغییر کرد

• 2 کاربر زیر از zuopir برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

از ایشان 4,585 بار
    در 1,414 پست تشکر شده

از در باغ که آمدیم بیرون
    گوشه چادرم گرفت به نرده ها و خاکی شد
    نگاهت دوید گوشه چادر
    زانو زدی روی زمین
    و شروع کردی به تکاندن خاک؛
    گفتم: بد است جلو اینهمه چشم
    سرت را بلند کردی
    چشمهایت پر از بغض بود
    آرام گفتی:
    بد این است که چادری خاکی بماند ...

*حالا هر فاطمیه من با همین جمله پر از بغض میشوم...

• 2 کاربر زیر از Roja برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

• صفحه 1 از 12 12311 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)