صفحه 1 از 35 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 347

موضوع: روش هایی ساده برای برون فکنی(خروج روح از بدن)

مدیر ارشد Mehdi1 آواتار ها
    از ایشان 5,923 بار
    در 2,038 پست تشکر شده

Sick روش هایی ساده برای برون فکنی(خروج روح از بدن)

بسم الله الرحمن الرحیم

حدیث داریم که وقتی شما میخوابید روحتون به آسمون ها میره(البته برای آدمای خوب!) . اینو گفتم که از صحت

موضوع آگاهی داشته باشید.

وقتی شما میخوابید،خواب میبینید! همین خواب یه جور برون فکنیه البته خیلی مبهم.برون فکنی یعنی این که روحتون

رو از بدنتون بیارید بیرون(البته قسمتی از روح رو) و هر جا که خواستید برید و همه چیز رو ببینید و هیچ کس شما رو

نبینه و اون چیز هایی که شما دیدید ، همه واقعا در اون لحظه در حال وقوع بودن.یعنی ممکنه الان یکی برون فکنی

کرده باشه،و شما الان دارید این مطلب رو میخونید،اون طرف شما رو همین الان ببینه و وقتی که اون طرف به جسمش

برگرده تمامی چیز هایی که تو برون فکنی دیده بود رو یادش میاد.پس همین طوری میشه از همه چی سر دراورد.

ولی این کار خوبی نیست و ممکنه که خدا هم شما رو در حال برون فکنی به طرف خودش هدایت کنه! و دیگه

برنگردین! و همون طوری تو خواب بمیرین! پس مراقب رفتارتون باشید.

چون شما تو برون فکنی جسم فیزیکی ندارید،پس هیچ تغییری نمیتونید تو دنیای فیزیکی انجام بدین،اما در دنیای

خودتون میتونید تغییرات یا اثراتی بذارید که بعدا میگم.

هر کسی در طول زندگی خودش حد اقل 2 بار برون فکنی کرده چه خواسته و چه ناخواسته.دست خودش نبوده

و یکی از علائمش اینه که وقتی خوابید فکر میکنید نمیتونید تکون بخورید،یا هر چی داد میزنید صداتون در نمیاد!

یا این که یه چیزی افتاده روتون نمیتونید حرکت کنید و ممکنه در اون لحظه حتی گریه هم بکنید چون حالت بدیه

اگه این اتفاق ها در شما رخ داده بدونید که یه نوع برون فکنی ساده انجام شده . اگه اتفاق نیافتاده،بازم برون

فکنی کردید،ولی یادتون نمونده وقتی که از خواب بیدار شدین!

برون فکنی یه خطراتی داره که اگه از خطراتش آکاه نباشید،ممکنه باعث فلج شدن یا حتی فشار های روحی

و عصبی(حالا من نمیدونم بش چی میگید) یا احتمال جن زدگی و حتی مرگ داره!

البته احتمال مرگ بسیار کمه همچنین جن زدگی خیلی کم! یعنی فقط ما 2 مورد مرگ داشتیم تو برون فکنی

(آمار دقیقشو نمیدونم این 2 تارو از یه جایی خونده بودم) و اون 2 تا هم خیلی پررو بودن که مردن!

فلج شدن به این صورت اتفاق میافته: شنیدین که میگن وقتی خواستین کسی رو بیدار کنید از پاهاش تکون بدین؟

و یه راست نرین دستشو حرکت بدین؟ نشنیدین! اینو یه سری از دانشمندان فکر کنم گفتن قضیه اش هم اینه

که وقتی یارو خوابه حالا چه برون فکنی کرده باشه و چه نکرده باشه،روحش از بدنش جدا شده.و وقتی که شما

یهو طرف رو بیدار میکنید،روح باید به سرعت به بدن خودشو برسونه،و بین روح و جسد یک رابطه هست که بیشتر

مثل یک طناب میمونه،هر چه قدر روح دور تر از بدن باشه،باید سریع تر خودشو به بدن برسونه و دیر تر هم بیدار

میشه! اما اگه نه زیاد جدا نشده سریع بیدار میشه برای همینه که وقتی بین حالت خواب بیداری هستین با

کوچک ترین صدا از خواب میپرین،چون روح خیلی کم از بدن فاصله گرفته،خیلی کم در حقیقت میخواد که فاصله

بگیره!. حالا فلج شدن: وقتی شما برون فکنی میکنید،اگه روحتون رو ببرید خیلی دور مثلا تو آسمون ها یا تو

کهکشان ها(!) وقتی یکی بخواد بیدارتون کنه ، روحتون اون همه فاصل رو باید طی کنه که به بدن برسه،و در این

راح ممکنه طناب(همون رابط)پاره شه،یا این که یه اختلال تو سیستم بدن ایجاد شه و قسمتی از بدن فلج شه

به خاطر سرعت برگشت روح! من دقیق نمیدونم برا چی فلج میشن،اما داشتیم کسانی که تو برون فکنی

فلج شدن.

قضیه ی جن زدگی که خیلی کم پیش میاد بیشتر برای آدم های بی ایمانه که خدا رو قبول ندارن (همون کافر

خودمون!) و این طوری جن زدگی اتفاق میافته که طرف میاد بیرون از جسد،یهو یکی م یاد بش میگه دیگه راه

برگشتی نیست! و خودش میره تو حلد طرف! البته چون من بازهم همچین اتفاقی برام نیافتاده،دیگه زیادی

دربارش حرف نمیزنم،فقط اینو میگم که حتما یه آیه الکرسی قبل از خواب بخونید. زیاد نگران این موضوع نباشید

بازهم تا کید میکنم که خیلی کم اتفاق میافته،و تا خدا نخواد اون جن یا هر چیز دیگه حق نداره بره تو جسم طرف

پس اصلا نگران این نباشید.

قضیه ی مرگ هم که خیلی واضحه:وقتی طرف میره جای بسیار دور،ممکنه طناب(همون ارتباط) روح با جسد به

هر دلیلی قطع بشه! برای همین هم هست که توصیه میکنن در اولین برون فکنی زیاد دور از جسد نرید و همون

دورتا دور جسد بگردید و بعد از مرور زمان کم کم فاصله رو زیاد کنید.

حتما از خودتون میپرسید که اگه این طوریه چرا کسانی که برون فکنی میکنن نمیرن به این ستاره شناس ها کمک

کنن! این طوری که خیلی راحت میشه از همه چی سر دراورد.

من جواب این سوالو از کسی شنیدم که اینجا می نویسم: خود ناسا شرایطی رو برای بعضی از افرادشون آماده

میکنن و بهترین استاد ها در زمینه ی خروج روح رو استخدام میکنن و...

بغیه اش رو هم که خودتون میدونید البته من اینو از اون طرف شنیدم،پس به من گیر ندید.

خطراتش رو که با تجربه میتونید جلوشون رو بگیرید .

یه نکته ی دیگه ای هست که میگن تو برون فکنی میشه جن یا فرشته رو دید؟

باید بگم که نه! البته اگه خدا اجازه بده میتونید ببینید،که معمولا یک یا چند بار یه موجوداتی رو میبینید چون روحید

ولی ارتعاشات بدن جن و ملائک با ارتعاشات ما فرق میکنه ، همون طور که گفتم تمام روح از بدن خارج نشده

و فقط قسمتی از اون خارج شده که با خود روح میشه دید،البته وقتی کل روح بیاد بیرون،پدیده ی سقط شدن

صورت میگیره!

روش های انجام برون فکنی :

تا این جا که همش مقدمه بود از این جا به بعد یه کم عملی تر میشیم!.

برای برون فکنی روش های زیادی وجود داره که کامل ترینشون کتاب برون فکنی در 30 روز)

هست که متونید برید بخرید. ولی این کتاب به درد بعضی ها نمیخوره،چون 30 روز برای اون ها

خیلی زیاده ! مثل خود من! که اصلا حوصله ندارم 30 روز صبر کنم.من هم گفتم اگه اون کتابو

بنویسم(که بعدا همشو اینجا میزارم) هیش که حوصله ی خوندن نداره،حتی مقدمه های

بالا رو هم 99 درصدتون نخوندین! خودمم بودم میومدم از همین جا میخوندم!

اما روش های برون فکنی بهتره که یه دعایی قرآنی آیه الکرسی یه چیزی بخونید که اتفاقی

نیافته):

1-وقتی که خوابتون میاد به سقف نگاه کنید،آرامش داشته باشید ، حالا دستاتون رو طوری

که خسته نمیشید بالا نگه دارید(میتونید از آرنج به بعد رو بالا نگه دارید)حالا کم کم خسته تر

میشید و کم کم میرید تو خواب ولی تا میخواد خوابتون ببره،دستتون خود به خود میافته و شما

با اون ضربه بیدار میشید،تا بیدار شدید دوباره دستتون رو به حالت قبلی برگردونید و دوباره

همون اتفاق قبلی میافته.یعنی شما میخواید بخوابید،ولی بیدار میشید.

انقدر این کارو بکنید که دیگه کاملا برید تو حالت خواب و بیداری،بعد از یه مدت احساس میکنید

که بدون بالا نگه داشتن دست هم میتونید خودتون رو در حالت خواب و بیداری نگه دارید.

(تا وقتی که مطمئن نشدید،دستتون رو نخوابونید) حالا شما نه دستتون بالاست نه تو خوابید

اگه اول با دست کاری نکنید،به احتمال100 درصد به خواب میرید ولی الان دیگه به مرحله ای

رسیدید که بین حالت خواب و بیداری هستید و این حالتو با جسمتون انجام نمیدین،با تمرکز

هست که شما در این حالت باقی موندین.حالا چشماتون رو ببندین،به بین دو ابرو تمرکز کنید

البته نه تمرکزی که آرامشتون رو به هم بزنه و از حالت خواب و بیداری کاملا بیدار شید.

(کلا بذارید بگم که وقتی بیدارید،در جا به خواب نمیرید و اول از حالتی عبور میکنید ، بعد به

خواب میرید،این حالت همون حالت خواب و بیداری هست،ما هم میخوایم که در این حالت

به خواب نریم و همین طوری در حالت خواب بیداری باشیم،چون برون فکنی در این حالت

رخ میده،حالا متوجه شدید؟!) دوباره برمیگردیم به همون تمرین

به ناحیه ی بین دو ابرو تمرکز کنید،حدودا تا وقتی که احساس کنید خیلی به این ناحیه تمرکز

کردید.حالا چشماتون رو باز کنید(از این جا به بعد میتونید یکی از روش های زیر رو انجام بدین

چون تا اینجا فقط یاد گرفتین که چطور به حالت خواب و بیداری برید. توجه کنید که در روش های

زیر هیچ عکس العمل فیزیکی انجام ندین و فقط تصور کنید)

1-احساس کنید که سقف اتاق داره به شما نزدیک میشه

2-یک طناب رو جلوتون تصور کنید و از اون بالا برید

3-احساس کنید روی یک جای داغ قرار گرفتین و میخواید از اون جا بلند شید.

4-تصور کنید که دستتون رو گذاشتین رو تخت و بلند شدین

5-احساس کنید روی آب هستین و مشن طور شناور شدن و سبک تر میشید

6-احساس کنید که هیچ وزنی ندارید و سبک شدید،حالا به طرف بالا حرکت میکنید

7-تصور کنید که از حالت دراز کش،میشینید و سپس بلند میشید

8-تصور کنید که سر روحتون رو میچرخونید و همین طر کل روح رو در جسم میچرخونید و همین

طور میاید بیرون از جسم.

این روش ایی که گفتم روش هایی هستن که با سرعت زیاد شما رو به برون فکنی میرسونن

فقط تنها نکته که باید در 8 روش بالا دقت کنید،اینه که فکر کنید شما روح هستید و در یک

جسم گیر افتادید و میخواهید از شرش خلاص شید،حالا هر تصوری رو انقدر روش فکر کنید

که بالاخره از جسم خارج شید.شاید الان پیش خودتون بگید که اینا سختن و تمرکز جواب نمیده

باید بگم که وقتی در حالت خواب و بیداری هستید به قدر این ها آسون و سریع انجام میشن

که خودتون هم تعجب میکنید. اگه اطمینان ندارید به حرفم وقتی که به حالت خواب و بیداری

رفتید،بگید چه قدر سردمه،همون موقع سردتون میشه در صورتی که قبل از این فکر اصلا

احساس سرما درونتون وجود نداشت تلقین در بین حالت خواب و بیداری،99 درصد بهتر از

حالت بیداری انجام میشه.

این هم روش های برون فکنی. دیگه وقتی از روحتون خارج شدید جسمتون رو میبینید که روی

تخت هست ولی شما یکی دیگه هستید!! این همون برون فکنی هست که بعد از یک بار

انجام اون چنان بهتون حال میده که دوست دارید اصلا بیدار نشید!!.

فقط اگه در دیدن جسمتون بترسید،کار یکم خراب میشه

این تمرینا رو 90 درصد از کسانی که بهشون گفتم در شب اول جواب داده! شما هم میتونید

در شب اول این کار رو انجام بدین تنها قسمت مهم این تمرین،رفتن به حالت خواب و بیداری

هست که مهم ترین بخشه برون فکنی اینه و البته باقی موندن در این حالت هم موثره

با یرون فکنی میتونید به خواب دیگران هم برید روشش اینجوریه:

وقتی از جسدتون اومدید بیرون،اراده کنید که برید تو خواب فلان کس ! همین!!
    ویرایش توسط Mehdi1 : Tuesday 28 August 2007 در ساعت 12:28 AM

کاربر فعال Secret spy آواتار ها
    از ایشان 238 بار
    در 128 پست تشکر شده

خب فایده این کار چیه وقتی احتمال مرگ یا فلج شدن هست؟
    خصمان گویند کاین سخن زیبا نیست،خورشید نه مجرم ار کسی بینا نیست.

3. 3 کاربر زیر از Secret spy برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

از ایشان 5,923 بار
    در 2,038 پست تشکر شده

Laughing

هر لحظه خطر مرگ شما را تهدید میکنه..!!؟(همیشه)

اولا که خیلی احتمالش کمه نزدیک به صفر !
    دوما خیلی حال میده دیگه ! شما نمیخوای بری به خواب رفیقت بهش بگی اگه دیگه توی کار های من فزولی کن من میدونم تو.........!!

5. 16 کاربر زیر از Mehdi1 برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

عضو جدید saeed java آواتار ها
    از ایشان 43 بار
    در 13 پست تشکر شده

Worried

برای من تاکنون مسائل این جوری زیاد پیش آمده خواستم این مطالب را بگم شاید شما جواب آن را بدانید
    این چیزهایی که می گم همگی راست هستند و در مورد آنها شک نکنید
    من خودم زیاد آدم شجاعی نیستم و از موجوداتی مانند جن و ارواح خبیس خیلی وحشت دارم.
    می خواهم داستان اتاق من را در خانه قبلی مان برایتان تعریف کنم.
    نمی دانم از کجا شروع کنم.
    اتاق قبلی من برای خودم و برادرم بود.
    1-من همیشه در دهنه کولر یک حاله سفید رنگ را میدیدم که از عرض دهنه کولر رد می شد اما هیچ وقت به روی خودم نمی آوردم تا این که یک روز برادرم هم این موضوع را به من گفت.
    2- خانه قبلی ما نوساز بود.
    3- یک روز یک گربه وارد همان دهنه کولر شد و دیگر بر نگشت.
    استغفرالله همین الان یک چیزی خورد زمین آما هرچی می گردم نمی دونم چی بود.
    4- من همیشه در آن اتاق بد خواب بودم و تا ساعت 2 الی 3 اصلا خوابم نمی برد آما وقتی اتاقم را عوض کردم دیگر این مشکل را نداشتم.
    2 ماجرای اصلی:
    در یکی از شب ها که بد خواب شده بودم فکر کنم ساعت 2.5 بود که نگاهم به آن دهنه کولر افتاد و آن جسم سفید را دیدم و یک دفعه دچار حالت برون فکنی شدم و علاعمش هم مانند همین چیزی شما گفتید بود . نه می توانستم تکان بخورم و نه حرف بزنم. گفتنش آسونه!!!
    این اتفاق دیگر برای خیلی ها اتفاق افتاده. من بعضی اوقات که خسته ام و می خوابم . وقتی می خواهم بیدار بشوم یک دفعه این دنیا را می بینم و دوباره به خواب میروم . و این اتفاق این قدر تکرار می شه تا با زور بتوانم بیدار بشوم. خیلی شرایط سختیه تا آدم بتوند بیدار بشه.
    دلیل این مسائل را می خواستم بدونم

7. 6 کاربر زیر از saeed java برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

کاربر ارشد Merlin آواتار ها
    از ایشان 601 بار
    در 339 پست تشکر شده

Arrow

سلام، جواب شما :
    این چیزهایی که می گم همگی راست هستند و در مورد آنها شک نکنید
    در مورد راست بودنش شک نکن دوست من، ماورا مساله ای نیست که قابل انکار یا نادیده گرفتن باشه اما این رو هم بدون هر چقدر ایمانت در این مسایل بالاتر باشه به مدارج و تجربیات بهتری دست پیدا میکنی.
    من خودم زیاد آدم شجاعی نیستم و از موجوداتی مانند جن و ارواح خبیس خیلی وحشت دارم.
    به این خصیصه ات در ماورا به عنوان ضعف نگاه کن و اگه بتونی این مورد رو برطرف کنی پیشرفتت خیلی بیشتر میشه (این به اون معنی نیست که من برقراری ارتباط با جن رو تایید میکنم بلکه برعکس اصلا پیشنهاد برقراری این ارتباط رو نه به شما و نه به هیچ کس دیگه نمیکنم.)
    1-من همیشه در دهنه کولر یک حاله سفید رنگ را میدیدم که از عرض دهنه کولر رد می شد
    شما اصطلاحا مدیوم بینا هستی، یعنی توانایی دیدن موجودات فرازمینی، ارواح، هاله انسانها و ... رو دارید.
    3- یک روز یک گربه وارد همان دهنه کولر شد و دیگر بر نگشت.
    توجه داشته باشیم که اجائن میتونن خودشون رو به شکل موجودات دیگه در بیارن.
    استغفرالله همین الان یک چیزی خورد زمین آما هرچی می گردم نمی دونم چی بود.
    سعی کن به ترست غلبه کنی و اگه میخوای تو این زمینه فعالیت داشته باشی (تاکید میکنم) بدون راهنمایی یک فرد خبره یا استاد قابل اعتماد تمرین نکنی.
    4- من همیشه در آن اتاق بد خواب بودم و تا ساعت 2 الی 3 اصلا خوابم نمی برد آما وقتی اتاقم را عوض کردم دیگر این مشکل را نداشتم.
    به مدت 7 روز تو اون اطاق و اطاقای دیگه اسپند، عود یا مشک دود کن(روزی 3 بار) و بعد از این 7 روز اگه میتونی روزی یک بار و اگه هم نمیتونی هر چند وقت یک بار این کار رو انجام بده، امید بر خدا این مسئله حل خواهد شد.
    در یکی از شب ها که بد خواب شده بودم فکر کنم ساعت 2.5 بود که نگاهم به آن دهنه کولر افتاد و آن جسم سفید را دیدم و یک دفعه دچار حالت برون فکنی شدم و علاعمش هم مانند همین چیزی شما گفتید بود .
    رفتن در حالت پرواز ربطی به دیدن اون نداره، البته دلایل زیاده و نظرها میتونه متفاوت باشه اما به نظر من این مسئله کاملا اتفاقی بوده و پرواز شما ربطی به چیزی که دیدید نداره.
    نه می توانستم تکان بخورم و نه حرف بزنم. گفتنش آسونه!!!
    این موارد در پرواز روح کاملا طبیعیه، نترس و کمی صبر کن، اگه هدف خاصی رو دنبال نکنی این حالت در کمتر از 10 دقیقه برطرف میشه اما اگه هم بخوای میتونی کارای جالبی در این حالت انجام بدی اما باز هم میگم، این تمرینات رو بدون داشتن اطلاعات کافی و استاد انجام ندین.
    این اتفاق دیگر برای خیلی ها اتفاق افتاده. من بعضی اوقات که خسته ام و می خوابم . وقتی می خواهم بیدار بشوم یک دفعه این دنیا را می بینم و دوباره به خواب میروم . و این اتفاق این قدر تکرار می شه تا با زور بتوانم بیدار بشوم. خیلی شرایط سختیه تا آدم بتوند بیدار بشه.
    در چنین شرایطی به دست راستت توجه کن و متصور شو که به راحتی میتونی اون رو حرکت بدی، مشت کنی و ... بعد از این که تونستی این کار رو انجام بدی این حرکت رو به باقی قسمتهای بدنت انتقال بده و خیلی آروم بشین. دستها، پاها، صورت و دهانت رو با آب بشور و جای خوابت رو تغییر بده(البته این کارها برای زمانی هستش که وضعیت شدید باشه در غیر این صورت فقط شستن دستها یا حتی تغییر جای خوابیدن میتونه مساله رو حل کنه.)

پیروز باشید.

9. 12 کاربر زیر از Merlin برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

از ایشان 5,923 بار
    در 2,038 پست تشکر شده

سلام!
    منم با مرلین جان موافقم فقط در مورد اون چیزی که شما می بینی به نظر من میتو نه ناشی از همون ترس باشه!
    چون افراد عادی به هیچ وجه نمیتونند موجودات ماورا را ببینند به جز در یک ظاهر مادی . مخصوصا که شما فقط روی همین جا حساس شدی!
    حتی در حالت برون فکنی هم قادر به دیدن موجودات ماورایی نیستید!
    توجه داشته باشید که قوه تخیل و تلقین بسیار قوی هستند تا اون جای که شما اگه فکر کنی سردت شده ممکنه از سرما به رحمت ........

11. 8 کاربر زیر از Mehdi1 برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

از ایشان 43 بار
    در 13 پست تشکر شده

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi1 نمایش پست ها
    سلام!
    منم با مرلین جان موافقم فقط در مورد اون چیزی که شما می بینی به نظر من میتو نه ناشی از همون ترس باشه!
    چون افراد عادی به هیچ وجه نمیتونند موجودات ماورا را ببینند به جز در یک ظاهر مادی . مخصوصا که شما فقط روی همین جا حساس شدی!
    حتی در حالت برون فکنی هم قادر به دیدن موجودات ماورایی نیستید!
    توجه داشته باشید که قوه تخیل و تلقین بسیار قوی هستند تا اون جای که شما اگه فکر کنی سردت شده ممکنه از سرما به رحمت ........
    در مورد آن حاله مطمئن باشید که راست می گم و توهم یا ناشی از ترس نیست
    چون من این موضوع را می دیدم اما به کسی نمی گفتم و اصلا به روی خودم نمی آوردم
    تا این که یک روز برادرم به من گفت که او یک حاله سفید را درون دهنه کولر می بیند
    جالب این که تمام این موضوعاتی که گفتم در یک اتاق اتفاق افتاد
    و این دهنه کولری که می گویم همان دهنه ای بود که گربه به درون آن رفت
    البته آن حاله شبیه به هیچ موجودی نبود اما مطمئن هستم که توهم نبود چون شکل یک نور معمولی نبود
    در ضمن وقتی اتاقم را عوض کردم دیگر دچار این حالت ها نشدم.

با تشکر از زحمات merlin و mehdi

می خواستم بدونم آیا شما تا حالا خودتون برون فکنی کردید یا نه! اگر کردید چه جوری هست. چه جور می شود برگشت. چه جور می شود به خواب دیگران رفت

در ضمن می خواستم اگه زحمت نمی شه مطالبی را درباره جن ها بنویسید تا بفهمیم واقعا چه موجوداتی هستند
    بازم ممنون
    ویرایش توسط saeed java : Tuesday 28 August 2007 در ساعت 07:36 AM

13. 5 کاربر زیر از saeed java برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

از ایشان 43 بار
    در 13 پست تشکر شده

پیش فرض موقعیت فعلی علوم باطنی در جهان

چند تا مقاله برای شما دوستان عزیز پیدا کردم گفتم این جا بگذارم بد نیست:

علوم باطنی و متافیزیک امروزه در جهان جایگاه شایسته و خوبی دارند. چنانکه سالیانه هزاران نفر در سراسر دنیا میلیونها دلار صرف یادگیری یا درمان بیماریهای روحی جسمی و اغلب لاعلاج خود می کنند. همچنین هر سال صدها کتاب درباره علوم باطنی و فوائد آن توسط پزشکان متخصصین و دانشمندان در جهان به زبانهای مختلف نوشته می شود .
    موقعیت این علوم در جهان بدین علت تثبیت شده است که فوائد و کاربرد های فراوان آنها در آزمایشگاههای علمی به اثبات رسیده است. درمان هزاران نفر توسط این روشها که دارای بیماریهای روحی جسمی و اغلب غیر قابل درمان بوده اند شاهد این مدعاست . امروزه متخصصین و پژوهشگران زیادی در کشورهای مختلف در حال بررسی های بیشتر بر روی شیوه های مختلف علوم باطنی و متافیزیک هستند و هر روز جزئیات بیشتر و بهتری از این علوم کشف می شود .
    لزوم فراگیری علوم باطنی به تمام مردم جهان
    در ایام گذشته انسان از روشهای طبیعی برای معالجه بیماریهای خود استفاده می کرد. نظیر گیاهان دارویی، خواب درمانی، دعا، مراسم خاص و... . ولی با پیشرفت صنعت و تکنولوژی، بشر به تدریج این روشهای طبیعی را کنار گذاشت و با کشف داروهای شیمیایی این داروها را جایگزین شیوه های قدیمی نمود . با اختراع وسایل نوین پزشکی کشف داروها و روشهای جدید جراحی، کلا نگرش انسان به درمان تغییر اساسی پیدا کرد و روشهای طبیعی درمان سابق کاملا کنار گذاشته شد. ولی امروزه با افزایش آمار بیماریهای عصبی و روحی نظیر: انواع افسردگیها، اضطراب، فوبیا و غیره همچنین بیماریهای لاعلاج و مهلکی مثل : انواع سرطانها و ایدز و عدم توانایی علوم پزشکی جدید در درمان این بیماریها و عوارض جانی زیاد داروهای شیمیایی و جراحی ها، اکنون انسان در هزاره سوم مجبور شده تا دوباره از شیوه های طبیعی گذشته استفاده کند.
    سازمان بهداشت جهانی (who) در حال حاضر ( 2007 میلادی ) به روشهای علوم باطنی بعنوان طب مکمل یا طب موازی اطلاق نموده و طبق تعریف این سازمان طب مکمل عبارت است از : روشهای طبیعی که بیماریها را تشخیص، پیشگیری و درمان می کند . این شیوه ها باعث تقویت روح و ذهن بیمار شده و در نهایت باعث بهبودی او می شود. روشهای درمانی در طب مکمل شامل : طب سوزنی، طب فشاری، یوگا، مدی تیشن، هیپنوتیزم، چی کونگ، گیاهان دارویی و غیره می شود . در طب مکمل یک درمانگر برای درمان یک بیماری تمام جنبه های بیمار را در نظر می گیرد : عاطفی- جسمی- اجتماعی- محیطی- تغذیه و غیره
    ( در صورتیکه طب نوین تنها جنبه جسمی و گاها ذهنی بیمار را در نظر دارد .)
    استفاده از روشهای گوناگون طب موازی در دنیا رو به افزایش است و امروزه در کشورهای مختلفی از این شیوه ها جهت درمان و کسب آرامش فکری استفاده می شود . کشورهایی نظیر : آمریکا، آلمان، انگلیس، چین، هند، هلند، بلژیک و کشور های متعدد دیگر . با وجود فوائد بسیار و غیر قابل انکار روشهای طب موازی هنوز در بعضی از کشورها ( منجمله ایران ) این روشها به صورت صحیح و واقعی شناسانده نشده اند و متوالیان پزشکی این کشور ها از بکار گیری این شیوه ها خود داری می کنند . این در حالی است که در دانشکده های پزشکی کشورهای پیشرفته آمریکائی و اروپایی روشهای طب مکمل را به صورت دوره های آموزشی تدریس می کنند و مهم تر از آن، اینکه سازمان بهداشت جهانی تمام کشور ها را ملزم به استفاده از روشهای طب موازی و ترکیب آنها با پزشکی نوین در سیستم درمانی هر کشور نموده است .
    با اینکه طب موازی را می توان در کنار شیوه های طب نوین بکار گرفت اما در اغلب موارد طب مکمل به تنهایی بسیار بهتر و قویتر از روشهای طب جدید عمل کرده است . بعنوان مثال : متخصص بزرگ آمریکایی هیپنوتیزم دکتر میلتون اریکسون توانسته از طریق هیپنوتیزم هزاران بیمار عصبی و روحی را بدون استفاده از داروهای شیمیایی درمان کند . یا استاد ویلیام لی زند از طریق روش انرژی درمانی ژاپنی بنام ریکی توانسته بیماران لاعلاج بسیاری را تنها بوسیله ریکی معالجه نماید.
    به نظر می رسد در آینده ای نزدیک تمام منتقدین و شکاکان علوم باطنی و طب مکمل چه بخواهند و چه نخواهند مجبور شوند از این شیوه ها در سیستم درمانی کشور خود استفاده کنند ( در یکی از سمینارهایی که درباره کاربرد های هیپنوتیزم داشتم بعد از آنکه سوژه را به حالت عمیق هیپنوتیزم بردم سوزنی را از دست او عبور دادم با اینکه سوزن از دست وی عبور کرده بود خونریزی و دردی وجود نداشت در این حال یک پزشک جلو آمد با ناخن خود دست سوژه را تحریک کرد و دید واقعا دست سوژه بی حس شده اما باز نمی خواست بی حسی هیپنوتیزم را قبول کند و چند بار با تردید از من درباره بی حسی هیپنوتیزمی سوال کرد )

15. 5 کاربر زیر از saeed java برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

از ایشان 43 بار
    در 13 پست تشکر شده

پیش فرض مدی تیشن چیست ؟

اغلب مردم تصور می کنند مدی تیشن یعنی تمرکز فکر ، در صورتیکه مدی تیشن که واژه ای است انگلیسی به معنای تفکر عمیق و در خود فرو رفتن و تمرکز معنی نمی دهد. جهت پی بردن به معنی واقعی مدی تیشن لازم است ابتدا اصول تمرینات رایج تمرکزی مثل : خیره شدن به شعله شمع را بررسی کنیم .

اصول تمرینات تمرکزی عبارتند از :
    1- تمرکز و توجه تمرین کننده به یک شی یا موضوع واحد
    2- فرد باید شدیدا ذهنش را کنترل کند تا فقط به شی یا موضوع مورد نظر تمرکز داشته باشد و نه چیز دیگر و اگر فکر دیگری وارد ذهن شد، باید سریعا آن را از ذهن خارج ساخته تا تمرکز از بین نرود.
    3- در تمرینات تمرکز دیداری ( با چشم ) باید حتی الامکان از پلک زدن خودداری نمود تا تمرکز مختل نشود .
    حال این سوال مطرح می گردد که آیا تمرینات تمرکزی را جهت کسب آرامش باید انجام داد ؟
    جواب این است که : خیر، اصولا هر نوع تمرینی که در آن ذهن انسان مجبور شود تنها به یک چیز تمرکز داشته باشد صحیح نیست چون تمرکز ارادی برای ذهن یک نوع شکنجه محسوب می شود. به عبارتی وقتی شخص بخواهد ذهنش را کاملا به یک چیز معطوف کند این یک نوع تمرکز ارادی محسوب می گردد و موجب فشار ذهنی بیشتری شده در نتیجه آرامش از انسان سلب می شود. دقیقا مثل این است که بخواهیم آتشی را خاموش کنیم ولی به جای آب، نفت روی آن بریزیم پس واضح است که آتش شعله ورتر می شود. تمرکز ارادی نیز برای ذهنی که به آرامش احتیاج دارد نظیر همان نفت عمل می کند این گونه تمرینات نه تنها آرامشی به انسان نمی بخشد بلکه موجب فشارهای عصبی دیگر نیز می شوند .
    به علاوه چشمان فردی که تمرینات تمرکز چشمی انجام می دهد به علت جلوگیری از پلک زدن به تدریج ضعیف شده و به عینک احتیاج پیدا می کند. به دلیل این نتایج منفی است که پرتو جو پس از مدتی این نوع تمرینات را کنار می گذارد. ( عده ای از پرتو جویانی که برای شرکت در کلاسهای متافیزیک به نگارنده مراجعه می کنند از این نوع افراد هستند ) پس روش صحیح چیست ؟
    بهترین و موثر ترین روش پالایش ذهن و در نهایت روح، روشهای مراقبه یا مدی تیشن می باشند. نا تمرکزی این نوع تمرینات فکر انسان را به طور طبیعی و غیر ارادی متمرکز و متوجه می سازند نه با اراده و اجبار . در روشهای اصیل مدی تیشن نباید جلو افکار مختلف را گرفت و باید اجازه داد آنها در ذهن رفت و آمد کرده خودشان را ظاهر سازند .
    هر فکری که در پهنه ذهن ظاهر می شود یک نوع انرژی دارد که باید آزاد گردد ولی زمانی که بخواهیم افکار را کنترل کنیم، کنترل افکار، خود موجب فشار و استرس ذهنی می شود. پس طبیعی ترین شیوه برخورد با افکار آن است که اولا : نباید اجازه داد خودشان را در ذهن عرضه کنند و تنها به عنوان شاهد مراقب ورود و خروج آنها باشیم. ثانیا: هیچ قضاوت و استدلالی روی افکار انجام ندهیم. عدم کنترل و استدلال روی افکار حساسیت و بار انرژی افکار را به تدریج از بین می برد.

17. 7 کاربر زیر از saeed java برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

از ایشان 43 بار
    در 13 پست تشکر شده

پیش فرض N . L . P چیست ؟

N . L . P
    مخفف کلمات انگلیسی
    Neuto Linguistic Programming
    است که ترجمه تحت الفظی آن به فارسی
    می شود : برنامه ریزی عصبی کلامی .
    بخش عصبی این علم تاکید بر این نکته دارد که مهم رفتارها و اعمال انسان از فرآیند 5 حس اصلی او ( بویائی- چشائی- لامسه- بینائی و شنوائی ) نشات می گیرند .به عبارتی ما به کمک این 5 حس خویش دنیا را تجربه کرده و اطلاعات را می گیریم و براساس این اطلاعات است که عکس العمل مقتضی نشان می دهیم . بخش کلی این شیوه تاکید دارد که ما برای تنظیم افکار و رفتار خود و نیز برقرار کردن ارتباط با دیگران از حرف و کلام استفاده می کنیم برنامه ریزی نیز شامل انتخاب روشهایی است که می توانیم با استفاده از آن برای سازمان دهی به اهداف و اعمالمان به نتایج دلخواه برسیم .

چگونگی شکل گیری ان . ال .پی

در اوایل دهه 70 دو نفر آمریکایی به نامهای جان گریندر (زبان شناس) و ریچارد بندلر (روان شناس) شروع به مطالعه و تحقیق بر روی فعالیتهای درمانی 3 روان درمانگر مشهور آن زمان کردند . این 3 نفر عبارت بودند از : فرتیز پرلز (موسس مکتب گشتالت درمانی)، ویر جینیا سایتر (روان شناس مربوط به مسائل خانواده) و میلتون اریکسون (هیپنوتیزم درمانگر معروف که هزاران نفر را از طریق هیپنوتیزم درمان کرده بود) . جان گریندر و ریچارد بندلر به این علت این 3 روان درمانگر را برای کار خود انتخاب کردند چون آنها در حرفه شان بهترین زمان خود بوده و هریک تا به حال افراد بسیار زیادی را درمان کرده بودند. جان گریندر و ریچارد بندلر پس از چند سال تحقیق و مطالعه مستمر بر روی فعالیتهای 3 روان درمانگر ذکر شده به این نکته مهم واقف شدند که با اینکه آنها ظاهرا از روشهای متفاوتی برای روان درمانی استفاده می کردند اما وجود اشتراک زیادی در شیوه های درمانی این 3 نفر وجود داشت. البته بندلر و گریندر ابدا قصد نداشتند مکتب یا شیوه درمانی جدیدی به وجود آورند اما این دو نفر وجود اشتراک 3 روان درمانگر مشهور را پس از مطالعات و تحقیقات زیادی بر روی کار آنان یافته و پالایش کردند و در نهایت شیوه عالی و علمی نوین را در سال 1976 بنام ان . ال .پی پایه گذاری نمودند.

کاربرد های ان . ال . پی

ان . ال. پی، علم و هنر رسیدن به کمال ارتباط موثر تحول درون و کسب موفقیت است و چکیده ای می باشد از الگوی موفقیت افراد موفق جهان ان . ال .پی به شما می آموزد چگونه موفقیتهای گذشته خود را درک کرده و از آنها الگو بسازید تا مجددا موفقیتهای خود را بهتر و بیشتر تکرار کنید. این علم اصولا با ذهن انسان سر و کار دارد و به ما می آموزد چگونه آنچه را که می بینیم می شنویم و احساس می کنیم سازمان داده و از طریق حواس پنج گانه خویش دنیای بیرون را ویرایش و پالایش کنیم. از ان . ال .پی می توان در روان درمانی تجارت آموزش و پرورش ارتباط موثر با دیگران و ... استفاده های علمی و موثر فراوانی کرد .

19. 7 کاربر زیر از saeed java برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

صفحه 1 از 35 12311 ... آخرینآخرین