نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: راههای ورود شیطان برای فریب انسان

 1. #1
  مدیر بازنشسته Alireza021 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Oct 2007
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1,682
  تشکر
  1,290
  از ایشان 2,112 بار
  در 1,100 پست تشکر شده

  Post راههای ورود شیطان برای فریب انسان

  قسمت اول
  از خداوند مهربان استدعا دارم همه*ی ما را یاری نماید تا بتوانیم بر دشمن دیرینه*ی خود غلبه پیدا کرده و قلب*مان را از تسخیر او محفوظ نگه داریم. بیایید با دل*های پر از دوستی و محبّت دست به دست هم دهیم و یکی دیگر از راه*های نفوذ شیطان را بررسی نموده و آن را خوب بشناسیم و مانع ورود دشمن از این راه گردیم.
  شهوت
  یکی دیگر از راه*های نفوذ شیطان، «شهوت» است. باید یقین داشته باشیم که خداوند هیچ چیزی را بیهوده نیافریده است. هرچند شیطان از آن طریق به درون انسان نفوذ می*نماید، لیکن یکی از فلسفه*های وجود شهوت آن است که انسان بدون آن، نمی*توانست در آخرت به سعادت برسد. زیرا رسیدن به سعادت در آخرت به وسیله*ی عبادت میسّر می*شود و عبادت بدون زندگی دنیوی و آن هم بدون حفظ بدن و آن هم بدون تغذیه ممکن نیست. تناول غذا هم قطعاً تقویت شهوت را به دنبال خواهد داشت. پس اگر شهوت و اشتهای خوردن و آشامیدن در وجود انسان نمی*بود، هرگز تمایل به خوردن و آشامیدن پیدا نمی*کرد و در نتیجه هلاک می*شد. همچنین اگر تمایلات جنسی وجود نداشت، زاد و ولدی هم در کار نمی*بود و بعد از مدتی نسل انسان از کره*ی خاکی برچیده می*شد. بنابراین شهوت لازمه*ی زندگی انسان است؛ امّا با این وجود افراط در آن مذموم است و بایستی تعدیل شود.
  یکی دیگر از فلسفه*های وجود شهوت آن است که انسان را برای دست*یابی به لذت*های بهشت تشویق می*نماید، چون کسی که لذت خوردن و آشامیدن و نزدیکی را نچشیده باشد، هرگز در پی به*دست آوردن آن برنمی*آید. اگر به دقت در این مسأله بنگریم متوجه می*شویم که اگر خداوند حکیم شهوت را در وجود انسان قرار نمی*داد، انسان خود را برای کسب رزق و روزی به مشقّت و سختی نمی*افکند و هرگز تن به ازدواج نمی*داد.
  1. شهوت شکم
  شهوت شکم از بزرگ*ترین مهلکات است و حضرت آدم به خاطر آن از بهشت رانده شد. شیطان میل و رغبت به خوردن و آشامیدن را آن*قدر در انسان تقویت می*نماید تا بیشتر اوقات خود را در پی دست*یابی به خوراکی*ها صرف نماید و قلب و ذهن و عقل انسان را به آن مشغول نموده و حرص و طمع را افزایش می*دهد و در نتیجه ذکر خدا را در دل به فراموشی می*سپارد. سعدی «علیه*الرحمه» چه زیبا این مسأله را به نظم کشیده است:
  «اندرون از طعام خالی دار تا در او نور جان بینی آن*چـــه نـــادیــدنـی است، آن بــینـی»
  نباید از یاد برد که انسان هر چه بیشتر بخورد، بدنش سنگین*تر می*شود و بیشتر به استراحت و خوابیدن نیاز پیدا می*کند و بیشتر عمرش در خواب غفلت سپری می*شود. ناگفته پیداست که خورد و خواب بیشتر، موجب فوت واجبات می*گردد، به همین منظور زیاده*روی در خوردن و آشامیدن مذموم است. خداوند رحمان می*فرماید: «وکلوا و اشربوا و لا تسرفوا»(1)«بخورید و بیاشامید و اسراف و زیاده*روی نکنید.» پیامبر گرامی نیز فرموده است: «مامَلَأ اَبْنُ آدمَ وِعاءً شرّاً مِنْ بطنه»(2)«انسان هیچ ظرفی را بدتر از شکم خود پر نکرده است.»
  پرخوری علاوه بر ضرر و زیان*های جسمی، چاقی و تنبلی، انسان را وادار می*کند تا بیشتر به فکر ثروت*اندوزی باشد، چنان*که خداوند می*فرماید: «الذی جمع مالاً وعدده * یحسب انّ ماله اخلده»(3) همان کسی که دارایی فراوانی گرد می*آورد و آن را بارها و بارها می*شمارد. آخر گمان می*برد که داراییش به او جاودانگی می*بخشد. شیطان حبّ مال را تا حدی در دل انسان می*نشاند که جای محبت خدا را در دل باقی نمی*گذارد تا جایی که دین را به*خاطر آن می*فروشد

 2. خرید آنتی ویروس ناد 32
 • کاربر زیر از دوست گرامی جناب Alireza021 برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده است :


 • #2
  مدیر بازنشسته Alireza021 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Oct 2007
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1,682
  تشکر
  1,290
  از ایشان 2,112 بار
  در 1,100 پست تشکر شده

  Post راههای نفوذ شیطان برای فریب انسان

  قسمت دوم
  . شهوت فرج
  شهوت فرج و میل جنسی نیز در وجود انسان آفریده شده تا نسل انسان منقرض نشود و اما افراط در آن هم مذموم است.
  شیطان در این زمینه خیلی کار می*کند. زن را در نظر مرد و مرد را در نظر زن آن*قدر آراسته و زیبا جلوه می*دهد و در دل*شان وسوسه ایجاد می*کند که همیشه در فکر رسیدن به هم*دیگر باشند و آنان را چنان به یک*دیگر علاقه*مند می*سازد تا شب و روز به فکر زنا باشند و تمام هستی خویش را فدای این لذت زود*گذر نمایند. پیامبر اکرم(ص) نظر کردن را یکی از تیرهای زهرآگین شیطان به حساب می*آورد و می*فرمایند: «النظرة سهم مسمومة من سهام ابلیس» چون شیطان از طریق نظر کردن تیرهای زهرآگین خود را در قلب انسان می*زند و آن را بیمار می*نماید.
  • طریقه*ی مبارزه با این دو آفت خطرناک برای رسیدن به قلب سلیم
  از طریق گوش فرا دادن به فرموده*های خدا و رسولش می*توانیم از آفت*های این دو شهوت در امان بمانیم. خداوند به ما دستور داده که در خوردن و آشامیدن زیاده*روی نکنیم، پس ما باید خود را عادت دهیم قبل از آن*که سیر شویم، دست از خوردن بکشیم و به وسیله*ی روزه به تدریج اشتهای خوردن و آشامیدن را کم کنیم. روزه (واجب یا سنت) به ما می*آموزد که تمرین کنیم و نفس امّاره را مغلوب نماییم. کسی که به پُرخوری عادت دارد، نمی*تواند یک دفعه آن را کم نماید پس بایستی کم کم خود را عادت دهد و تنها در آن صورت می*تواند با کم*خوری و گرفتن روزه*ی سنّت نفس و اشتهای خود را تضعیف نماید و با شهوت فرج و شکم مبارزه کند.
  هر مسلمانی باید همیشه فرمان خدا و رسولش را نصب*العین خود قرار داده و آرزوی نفس و وسوسه*ی شیطان را در ذهن مجسم نماید و سپس عقل خود را قاضی قرار دهد که فرمان خدایی را که کریم است و فقط او صلاح و خیر ما را می*خواهد، اجابت نماید یا شیطانی که دشمن است و آرزوی گمراهی و بدبختی ما را دارد؟!!

  پاورقی*ها:

  1. اعراف/31
  2. رواه الترمذی و ابن*ماجه و امام احمد
  3. همزه/3ـ2


  نگاهی به تشکر..

 • کاربر زیر از دوست گرامی جناب Alireza021 برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده است :


 • #3
  مدیر بازنشسته Alireza021 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Oct 2007
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1,682
  تشکر
  1,290
  از ایشان 2,112 بار
  در 1,100 پست تشکر شده

  Post احادیث و رهنمودهای 14 معصوم

  سلام من بخش بسیار کوچکی از حدیثهای14 معصوم قرار دادم امیدوارم همه به راه راست حرکت کنند انشاالله

  رسول اکرم صل الله علیه و آله:
  ای مردم جز این نیست که خداست و شیطان ، حق است و باطل ، هدایت است و ضلالت ، رشد است و گمراهی ، دنیاست و آخرت ، خوبی هاست و بدی ها ، پس همه خوبی ها از آن خداست و همه زشتی ها از آن شیطان ملعون است.
  امام صادق علیه السلام :
  شیطان گفت پنج نفرند که هیچ راهی به آنها ندارم اما دیگر مردم در مشت من هستند:
  ١- هر کس با نیت درست به خدا پناه ببرد و در همه کارهایش بر او توکل کند.
  ٢- کسی که شب و روز بسیار تسبیح خدا گوید.
  ٣- کسی که برای برادر مومنش آن پسندد که برای خود می پسندد.
  ٤- کسی که هر گاه مصیبتی به او می رسد بی تابی نمی کند.
  ٥- و هر کس که به آنچه خداوند قسمتش کرده خرسند است و غم روزیش را نمی خورد.
  امام هادی علیه السلام :
  شیطان به حضرت نوح علیه السلام گفت : اگر آدمی را بخیل یا حریص یا حسود و یا ستمگر و یا عجول یافتیم ، به سرعت او را به چنگ می آوریم و اگر تمام این صفات در او باشد – از ماست – و او را چون خود شیطان نافرمان می نامیم.
  رسول اکرم صل الله علیه و آله:
  شیطان تا آنگاه که انسان مراقب نمازهای پنجگانه اش می باشد از او می ترسد و چون
  نمازهایش را تباه کرد بر او جرائت پیدا می کند و او را در گناهان بزرگ فرو می برد.
  امام علی علیه السلام :
  از خشم بپرهیز که آن ، سپاهی بزرگ از سپاهیان شیطان است.
  رسول اکرم صل الله علیه و آله:
  بدانید که هیچ مردی با زن نامحرم خلوت نمی کند جز آنکه سومی آنها شیطان است.
  رسول اکرم صل الله علیه و آله:
  ای علی ، هر گاه وقت نمازت رسید آماده آن شو و گرنه شیطان تو را سرگرم می کند و هرگاه قصد کار خیری کردی شتاب کن و گرنه شیطان تو را از آن منع می کند.
  امام صادق علیه السلام :
  وقتی که میان دو نفر مسلمان قهر و جدایی به وجود آید ، شیطان بسیار خوشحال می اما همین که با یکدیگر آشتی کنند ، زانوهایش می لرزد و بند بند وجودش پاره می شود و فریاد می زند : ای وای بر من که به سبب این آشتی هلاک شدم.
  امام صادق علیه السلام :
  خانه ای که در آن قرآن خوانده نمی شود و از خدا یاد نمی گردد ، برکتش کم شده ، فرشتگان آن را ترک می کنند و شیاطین در آن حضور می یابند.
  رسول اکرم صل الله علیه و آله:
  آیا شما را از چیزی خبر ندهم که اگر به آن عمل کنید شیطان از شما دور شود ٬ چندان که مشرق ار مغرب دور است ؟ عرض کردند چرا. فرمودند : روزه ٬ روی شیطان را سیاه می کند و صدقه ٬ پشت او را می شکند و دوست داشتن برای خدا و هم یاری در کار نیک ٬ ریشه او را می کند و استغفار ٬ شاهرگش را می زند.
  - حضرت صادق علیه السلام فرمود : هیچ چیز نیست جز آنکه برای آن حدی ( و اندازه ای ) است که بدان پایان پذیرد مگر ذکر خدای عزوجل که حدی ندارد تا پایان پذیرد ٬ خدای عزوجل فرائض را واجب کرده و هر که آنها را به جای آورد همان حد و انتهای آنهاست ٬ و ماه رمضان است پس هر که آنرا روزه دارد همان حد آن است ٬ و حج ( واجب است ) و هر که حج کرد پایان رسانده ٬ مگر همان ذکر که به راستی خدای عزوجل به اندک آن راضی نشده و انتها و حدی برای آن قرار نداده که بدان پایان یابد ٬ سپس این آیه را تلاوت فرمود :


  " ای آنانکه ایمان آوردید یاد کنید خدا را بسیار ٬ و تسبیحش گوئید بامدادان و شامگاهان " ( سوره احزاب آیه ۴۱-۴۲ )

  پس فرمود : خدای عزوجل برای آن حدی که بدان پایان پذیرد قرار نداده است.
  فرمود : و پدرم فراوان ذکر خدا می کرد ٬ (گاهی ) من به همراه او می رفتم و او ذکر خدا می کرد ٬ با او غذا می خوردم او ذکر خدا می کرد ٬ و (گاهی ) با مردم گفتگو می کرد ولی آن از ذکر خدا بازش نمی داشت و من می دیدم زبانش را که چسبیده به کامش بود و می گفت : " لا اله الا الله " ٬ و پیوسته ما را انجمن می کرد و ما را به ذکر خدا فرمان می داد تا آفتاب بزند و هر کدام ما که خواندن (قرآن ) می دانستیم دستور به خواندن می داد ٬ و هر کدام نمیدانست به او دستور ذکر می فرمود.

  در هر خانه ای که قرآن خوانده شود و ذکر خدای عزوجل شود برکت آن خانه زیاد گردد و فرشتگان در آن خانه آیند و شیاطین از آن دوری کنند و برای اهل آسمان بدرخشد چنانچه ستاره فروزان برای اهل زمین می درخشد ٬ و (اما) خانه ای که در آن قرآن خوانده نشود و خدا در آن خانه ذکر نشود برکتش کم شود و فرشتگان از آن دوری کنند و شیاطین در آن خانه در آیند.

  و بتحقیق رسول خدا (ص) فرموده : آیا شما را آگاه نکنم به بهترین کارهایتان که در درجات شما از همه کارها بالاتر و نزد خداوند از همه پاکتر و پاکیزه تر است ٬ و برای شما از دینار ( طلا ) و درهم ( نقره ) بهتر ٬ و از اینکه با دشمن خودتان بر خورد کنید ( و جهاد کنید ) و شما آنها را بکشید و آنها شما را بکشند خوبتر است ؟
  عرض کردند : چرا
  فرمود : آن بسیار ذکر خدا کردنست ٬ سپس فرمود : مردی خدمت پیغمبر ( ص) فرمود : هر که زبانی گویا به ذکر خدا داده شده است ٬ خیر دنیا و آخرت به او داده شده.

  ۲- حضرت صادق ( ع) فرمود : شیعیان ما آنهائی هستند که هرگاه تنها باشند ذکر خدا بسیار کنند.

  ۳- و نیز آنحضرت فرمود : رسول خدا (ص) فرموده : هر که ذکر خدای عزوجل را بسیار کند خداوند او را دوست دارد ٬ و هر که ذکر خدا را بسیار کند برای او دو براءت ( یعنی منشور آزادی ) نوشته شود : یکی براءت از دوزخ ٬ و دیگری براءت از نفاق ( و دروئی )

  ۴- حضرت صادق ( ع) فرمود : تسبیح فاطمه زهرا علیه السلام از جمله ذکر بسیاری است که خدای عزوجل فرموده است : " خدا را یاد کنید ٬ یاد کردن بسیار " (سوره احزاب آیه ۴۱ )

  ۵- و نیز امام صادق (ع) فرمود : هر که بسیار ذکر خدای عزوجل را کند خداوند او را در بهشتش در کنف رحمت خود جا دهد.
  منبع : اصول کافی  نگاهی به تشکر....

 • کاربر زیر از دوست گرامی جناب Alireza021 برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده است :


 • کلمات کلیدی این موضوع

  علاقه مندی ها (Bookmarks)

  علاقه مندی ها (Bookmarks)

  مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  
  درباره اینجا
  اینجا مکانی است شما با طرح سئوالات/مشکلات/درخواست های خود در زمینه کامپیوتر و دانلود می توانید از دیگر کاربران تقاضای راهنمایی کنید البته توجه داشته باشید دیگر کاربران در حد توان و وقت آزاد خود از جواب به شما دریغ نخواهند کرد و البته شما نیز متقابلاً با راهنمایی دیگران لطف آنان را جبران می کنید ;)
  به ما بپیوندید
  امتیاز دهید