با عرض سلام و احترام

مدیران محترم با عرض پوزش بنده مشکلی داشتم که متاسفانه بخش مرتبط به اون رو پیدا نکردم در صورتی که در بخش مناسبی موضوع رو مطرح نکردم لطفا تاپیک رو به مکان مناسب انتقال بدین ، ممنونم

مشکل بنده روی لپ تاپ acer model : Aspire E15 هست ، زمانی که بنده وارد قسمت bios این لپ تاپ شدم یک رمز عبور سوپر وایزر و یک رمز عبور ورود به بایوس و یک رمز عبور هارد دیسک تنظیم کردم و بعد به قسمت boot رفتم و boot mode را از حالت Legacy به حالت UEFI تغییر دادم ( کلا بیکار بودم و کار دست خودم دادم ) درست زیر همین گزینه هم گزینه ای به نام secure Boot قرار داشت که مربوط به بوت امن هست و این گزینه به طور پیشفرض با انتخاب UEFI روی حالت Enable قرار داشت و من حواسم به این قسمت نبود ، تنظیمات را با ذخیره سازی Exit کردم و بعد از ریست شدن با پیغام No Boot Device مواجه شدم که طبیعی هم هست ، چرا که هارد دیسک بنده روی فرمت UEFI تنظیم نیست و طبیعتا ویندوز 10 بنده هم که تا چند ساعت پیش خیلی عالی کار می کرد الان حتی لوگوی آن هم بالا نمیاد .

موضوع زمانی جالب تر شد که بنده خواستم دوباره به همان قسمت bios مراجعه کنم ، که با کمال تعجب دیدم بسیاری از گزینه ها خاکستری رنگ شدن ( غیر فعال شدن ) حتی دیگر نمی شود Supervisor Password رو هم clear کرد با اینکه رمز سوپروایزر هم یادم هست اما چون خاکستری هست اصلا نمیتونم روی این گزینه برم ، یه عکسی هم در همین خصوص پایین این صفحه ضمیمه کردم و لطف می فرمایید اگه نگاه بندازید

برای مشاهده سایز اصلی عکس کلیک کنید

برای مشاهده سایز اصلی عکس کلیک کنید

به همین ترتیب هم گزینه مربوط به قسمت Boot mode و Secure boot هم خاکستری شدن و نمیشه تغییرشون داد ، حالا من با این وضعیت چه کار باید بکنم ؟؟؟!!!!!

تو قسمت انجمن ایسر هم یه پیام فرستادم ولی هنوز جوابی ندادن - --->>>>
[فقط کاربران عضو سایت می توانند مشاهده نمایند. ]

یعنی نمیشه یه ویندوزی که UEFI هست رو از بوت نصب کنم و هارد دیسک هم فرمت کامل کنم رو حالت UEFI بعد که رفتم داخل ویندوز از طریق ویندوز اقدام به غیر فعال سازی Supervisor password و Secure Boot کنم ؟؟؟

باتشکر
میلاد ملایی