صفحه 1 از 15 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 144

موضوع: سوال در مورد قطعات مختلف کامپیوتر

کاربر فعال sasan.gsm آواتار ها
    از ایشان 331 بار
    در 165 پست تشکر شده

پیش فرض سوال در مورد قطعات مختلف کامپیوتر

سلام دوستان

من به دلیل پاره ای مسائل مدت هاست از دنیای همواره آپدیت قطعات کامپیوتر دور افتاده ام .ولی قصد دارم اطلاعات رو به روز کنم .از دوستان دیگر هم که سوالاتی در این زمینه دارند خواهش میکنم پست جدید نگذارند و سوالاتشون رو همین جا بپرسن .واما سوالهای من :

1- فرق بین رم های Ddr , Ddr2 . Ddr3 چیه ؟
    2- هارد های سری Scsi فرقشون با بقیه چیه که قیمتشون این قدر بالاست ؟
    3- تفاوت Cpu های اینتل مدل های Core 2 Duo و Core 2 Extreme با قبلی ها چیه مخصوصا Core 2 Extreme که قیمتش این قدر نجومی هست ؟
    4- در کارتهای گرافیک Pci Express و Agp چی هستن ؟

در پایان اضافه کنم که اطلاعات خیلی جزیی رو دارم و اطلاعات جامع تر رو نیاز دارم
    ویرایش توسط sasan.gsm : Thursday 7 February 2008 در ساعت 07:46 AM

2. خرید آنتی ویروس ناد 32
  • 2 کاربر زیر از sasan.gsm برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

کاربر فعال sepantax آواتار ها
    از ایشان 227 بار
    در 113 پست تشکر شده

سلام دوست عزیز
    دنیای سخت افزار با سرعت زیادی رو به پیشرفته و قطعات جدید با قابلیتها و تواناییهای بیشتر روز به روز تولید و روانه بازار میشند
    مثلا همون رمی که شما گفتید. هر کدوم از سری هایی که نام بردید با طراحی و مهندسی جدیدتر جایگزین سریهای قبلی خود میشوند. در حال حاضر اکثر کامپیوترهای با تکنولوژی روز از رمهای DDR2 استفاده میکنند. DDR الان از رده خارج محسوب میشه و برخی از کامپیوترهای P4 قدیمی از اون نوع رم استفاده میکردند. DDR3 نسل بعدی رمهاست که سرعت بالاتری داره ولی هنوز کاملا جایگزین DDR2 نشده(البته در کارتهای گرافیک زیاد استفاده میشه) که احتمالا تا 1 سال آینده شاهد استفاده گسترده اون خواهیم بود

هاردهای scsi دارای سرعت بسیار بالاتری نسبت به هاردهای معمولی هستند البته الان موارد استفاده این نوع هاردها رو یادم نمیاد

کارتهای pci express نسل بعدی و جایگزین کارتهای AGP هستند که از نظر معماری ساخت و سرعت انتقال اطلاعات و ... پیشرفته تر شدند و در حال حاضر تمام MB تولیدی این نوع کارتها رو support میکنند

البته دوست عزیز mehdi1 در صورت لزوم اطلاعات دقیقتر و کاملتر رو میدند
    ویرایش توسط sepantax : Thursday 7 February 2008 در ساعت 06:08 AM

• 7 کاربر زیر از sepantax برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

از ایشان 331 بار
    در 165 پست تشکر شده

سوال بعدی من در مورد مارک های مختلف رم هست .مارک های ناآشنایی مثل Ocz و Crucial به من معرفی شده که قیمتشون هم خیلی بالاست مثلا در حالی که رم Kingmam 1gb رو 33 هزار تومن قیمت گرفتم رو Crucial 1gb Dual Channal رو 78 هزار تومن میگن تفاوتشون چیه ؟ ضمنا Dual Channal یا دو کاناله یعنی چطوری ؟
    ضمنا از بین هارد درایوها MAXTOR رو پیشنهاد میکنید یا HITACH و چرا ؟
    یک توضیح کلی در مقایسه CPU های AMD و CORE 2 DUO INTEL هم اگر دوستان لطف کنن ممنون میشم
    ویرایش توسط sasan.gsm : Friday 8 February 2008 در ساعت 03:10 AM

• 2 کاربر زیر از sasan.gsm برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

کاربر ارشد Mehdi1 آواتار ها
    از ایشان 5,975 بار
    در 2,043 پست تشکر شده

خوب دوست عزیز این رم ها رم های ناشنای نیستند بلکه اصولا به خاطر قیمت های بالا کمتر روال بازار هستند والا برای مصارف حرفه ای به کار میایند.... اما در مورد این که چه تفاوتی با رم های دیگه مثل kingmax دارند خوب میشه به قابلیت اور بالا و داشتن فرکانس بالا را اشاره کر د تایمینگ رم ها هم یکی از اون موارد هستش!

اما رم های مثل Ocz و Crucial از جمله تولید کنندگان بزرگی هستند که چیپ رم هاشون را خودشون طراحی وتولید میکنند در حالی که رم های مثل Hynix--Elpida--Infineon--NANYA--PSC--KINGMAX عضو گروه شرکت های تولید رم های بزرگ در دنیا هستند..... البته بالا بودن قیمت رم های مثل Ocz به دلیل اینه که بطور مستقیم وارد ایران نمیشه اگه توجه کرده باشید پرچم امریکا هم روی این رم ها حک شده...... ولی در بازدهی واقعا بینظیر هستش و در اور واقعا فوق العاده و یکی از بهترین مدل های موجود در بازار......

در مورد تکنولوژی Dual Channa در واقع منظور همون دو کاناله یا دو اسلات هستش چنانچه از این تکنولوژی پشتیبانی کنه شما اگه به عنوان مثال دوتا رم 1 گیگ را داخل دو تا اسلات بگذارید با استفاده از این فن اوری میزان شر شده به دوبرابر افزایش می یابد یعنی شما میتونید تا چهار گیگ رم را به صورت مجازی روی سیستم خودتون داشته باشید البته این منوط به این که شما از دو تا کانال یا در واقع دو تا اسلات استفاده کرده باشی اگه یک رم 2 گیگ روی یک اسلات بگذاری دیگه اینطوری نیست.
    هر چند در مورد Dual Channa واقعا چنین چیزی امکان پذیر نیست یعنی به میزان دو برابر نیست .... یه مقدار بیشتر میشه و لی دوبرابر نمیشه....!!

البته در مورد رم بحت خیلی زیاد هستش که من به همین مقدار بسنده میکنم!

در مورد هارد هم به نظرمن MAXTOR بهتره چون امتحان خودش را پس داده البته HITACH هم مناسب هستش ولی در کل من MAXTOR را پیشنهاد میکنم چون گارانتی بهتری هم داره!

در مورد سی پی یو ها هم خوب یک توضیح کلی نمیتونه در بر گیرنده همه مدل ها باشه چون هر مدل با توجه به مشخصات خودش پارامترهای خاصی داره!!
    با این وجود من سعی کردم یک اطلاعات در حد اطلاعاتی که دارم بدم!

خوب در مورد intel core 2 dou این مدل در واقع اخرین مدل عرضه شده به بازار توسط اینتل هستش و معماری فوق العاده خوب و متفاوت با سری قبلی یعنی همون پنتیوم داره از مزایای این مدل به سرعت بالا, اور عالی و همچنین دمای کم که در عین حال که با دو هسته کار میکنه ولی گرمای سی پی یو های تک هسته ای را هم تولید نمیکنه.... این مدل از CPU های اینتل همچنین کش بالای هم دارند و برای کارهای حرفه ای وسنگین بسیار مناسب میباشند.
    طریقه نام گذاری هم در این مدل متفاوت هستش و با نام های مثل 6800-6300 و..... نامگذاری میشه که در مقایسه با مدل های قبل ربطی به سرعت کلاک CPU نداره ! البته دو هسته ای های intel pentium D هم برای کاربران خانگی خیلی خوب وقیمت مناسب تری هم داره!

در مورد AMD هم که تا amd athlon 64 همه تک هسته ای هستند . اما بعد از این مدلCPU های amd athlon x2 هستند که دوهسته ای میباشند و قدرت بسیار بالای دارند و بسیار بسیار مناسب برای افراد که خیلی با نرم افزار های گرافیکی سرو کار دارند و همچنین گیمر ها .... دارای کش فوق العاده بالای هستند اور خوبی دارند و الان CPU بازار هستش..... در مقایسه با پنتیوم D اینتل واقعا بهتر عمل میکنه و اصلا قابل مقایسه با پنتیوم D اینتل نیست .. خیلی بهتره ... البته در مقایسه با ntel core ضعیف تر عمل میکنه.... که با در نظر گرفتن قیمت پایین این CPU ها خرید اون واقعا مقرون به صرفه هستش!

اما amd athlon fx که اخرین محصول عرضه شده به بازار از طرف این کمپانی هستش و قویترین مدل های AMD را شامل میشه دو تا هسته داره وهمچنین کش فوق العاده بالا و خوب به رسم CPU های AMD سرعت کلاک زیاد بالای نداره ولی در عین حال قدرت و بازدهی خیلی بالای داره .. قیمت به نسبت مدل قبل بالا هستش وخریدشون مقرون به صرفه نیست چون در بازدهی و قدرت پردازش زیاد تفاوتی با X2 نداره!

البته مدل های جدید تری هم از طرف اینتل و AMD عرضه شده که 4 هسته ای ها هستند:
    در مورد4هسته ای اینتل بگم که واقعا عالی هستش و لی قیمت خیلی بالای داره و کمتر از طرف کاربران مورد استفاده قرار میگیره.... AMD در 4 هستهای ها مقلوب اینتل شده و این محصول از طرف AMD زیاد با استقبال مواجه نشده!

• 14 کاربر زیر از Mehdi1 برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

از ایشان 331 بار
    در 165 پست تشکر شده

مهدی جان خیلی خیلی ممنون واقعا یک تشکر خشک و خالی واقعا این همه زحمتی که برای اطلاعات و تایپ کشیدی کم بود

• 5 کاربر زیر از sasan.gsm برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

کاربر ارشد Mehdi1 آواتار ها
    از ایشان 5,975 بار
    در 2,043 پست تشکر شده

نقل قول نوشته اصلی توسط sasan.gsm نمایش پست ها
    مهدی جان خیلی خیلی ممنون واقعا یک تشکر خشک و خالی واقعا این همه زحمتی که برای اطلاعات و تایپ کشیدی کم بود
    لطف دارید ساسان جان قابل شما را نداشت!

اما یک نکته دیگه که لازم دیدم بگم در مورد هارد های SCSI این هارد ها اصولا برای شبکه های کامپیوتری ویا در واقع برای گروهی از کامپوترها در سرور شبکه استفاده میشوندبه دلیل بالا بودن دور انها دارای سرعت بسیار بالای هستند و زمان جستجوی بسیار کمی در مقایسه با هارد های SATA دارند که دلیل بالا بودن قیمت هم همین هستش!

• 3 کاربر زیر از Mehdi1 برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

عضو جدید
    از ایشان 2 بار در 1 پست
    تشکرشده

Smile

با سلام
    من تازه تو این سایت عضو شدم
    یه سوال داشتم من کامپیوترمو تازه خریدم البته به صورت قطعه قطعه خریده وخودم نصبش کردم
    مشکل من در فلاپی درایو هستش به صورتی که
    1-چراغ فلاپی همیشه روشنه
    2-هر فلاپیی که میخرم و داخلش میذارم قبول نمیکنه و ویندوز این پیغام رو میده لطفا یک دیسکت داخل فلاپی قرار دهید
    لطف کنید و مرا راهنمایی کنید
    با تشکر

مدیر بازنشسته bestboy999 آواتار ها
    از ایشان 1,599 بار
    در 920 پست تشکر شده

نقل قول نوشته اصلی توسط msat نمایش پست ها
    با سلام
    یه سوال داشتم من کامپیوترمو تازه خریدم البته به صورت قطعه قطعه خریده وخودم نصبش کردم
    1-چراغ فلاپی همیشه روشنه
    2-هر فلاپیی که میخرم و داخلش میذارم قبول نمیکنه و ویندوز این پیغام رو میده لطفا یک دیسکت داخل فلاپی قرار دهید
    با تشکر
    فلاپی تونا روی یه سیستم دیگه تست منید ببینید خوده فلاپی تون مشکلی نداره؟
    اگه مشکلی نداشت بگید تا ببینیم چه میشه کرد؟
    در ضمن دوست عزیز شما توی انجمن عضو شدید نه سایت!
    پس از مرگ بدنم را موميای نكنيد و در طلا و زيور آلات و يا امثال آن نپوشانيد . زودتر آنرا در آغوش خاك پاك ايران قرار دهيد تا ذره ذره های بدنم خاك ايران را تشكيل دهد .

پی سی فروم به گرمی یک فنجان چای

مدیر بازنشسته Rohollah آواتار ها
    از ایشان 1,299 بار
    در 610 پست تشکر شده

نقل قول نوشته اصلی توسط msat نمایش پست ها
    با سلام
    1-چراغ فلاپی همیشه روشنه
    با تشکر
    سلام
    به نظر مياد كه سيم اتصال به كامپيوتر رو بر عكس نصب كرديد
    شما سوكتي كه از فلاپي درايو به كامپوتر وصل ميشه رو با طرف ديگه اش امتحان كنيد مشكل برطرف ميشه
    شب‌ها كه سكوت است و سكوت است و سياهي
    آواي تو مي‌خواندم از لايتناهي
    آواي تو مي‌آردم از شوق به پرواز
    شب‌ها كه سكوت است و سكوت است و سياهي

• 2 کاربر زیر از Rohollah برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

عضو جدید
    از ایشان 2 بار در 1 پست
    تشکرشده

مرسی از تذکرتbestboy999
    دیسکت مشکلی نداره

• صفحه 1 از 15 12311 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع