PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه روشن کردن خودکار سیستم و اجرای برنامه ها به صورت خودکار

S.M.T.F
Sunday 23 November 2008, 08:50 PM
سلام امیدوارم حال همه دوستان خوب باشه
قصد دارم نحوه روشن کردن اتومات کامپیوتر رو برای شما توضیح بدم این کار ممکنه بدرد خیلی از کارها بخوره مثلا شاید شما در محل کارتون خواسته باشید سیستمتون خود به خود روشن بشه و برنامه خاصی فعال بشه مثل برنامه ضبط دوربین که شاید بخواید در زمانی که نیستید از محل کارتون فیلم بگیره و ضبط کنه و یا اینکه بخواید شبها در یک ساعت مشخص سیستم روشن بشه و Connect بشه و خود به خود شروع به دانلود کنه ( که البته فعلا قصد دارم این مورد آخر رو کامل توضیح بدم ولی اگر سوالی داشتید در این مورد در همین تاپیک مطرح کنید تا دوستان و یا خودم جوابتون رو بدیم )

خوب شروع میکنیم شما اول باید برنامه Auto Power-on & Shut-down رو دانلود کنید که این نسخه 2.04 ش هست
[فقط کاربران عضو می توانند محتویات این قسمت را مشاهده کنند، در صورتی که عضو هستید وارد شوید و در غیر این صورت ثبت نام کنید.]

حالا برای اینکه بتونید سیستم تون رو سر یک ساعت مشخص روشن کنید 2 راه هست
1.شما میتونید از توی Setup Bios سیستم خودتون رو تنظیم کنید که سر ساعت مقرر روشن بشه برای این کار شما باید به قسمت Power Management Setup برید و ساعت اونو تنظیم کنید
توضیحات تکمیلی در این تاپیک
[فقط کاربران عضو می توانند محتویات این قسمت را مشاهده کنند، در صورتی که عضو هستید وارد شوید و در غیر این صورت ثبت نام کنید.]
2.راه دوم هم اینه که در داخل همون برنامه Auto Power-on & Shut-down تنظیم کنید البته توجه داشته باشید که اگر در این برنامه سیستم رو بخواید تنظیم کنید که خاموش بشه باید از گزینه Hibernate استفاده کنید و اگر گزینه Shut Down رو استفاده کنید دفعه بعد باید سیستم رو خودتون روشن کنید و خود به خود روشن نمیشه

خوب حالا که شما برنامه رو دانلود کردی دو سیستم تون هم اتومات روشن شد باید بتونید به برنامه دستور زمانی بدید که البته کار چندان سختی نیست
این محیط کلی برنامه شماست

[Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register]
که شما برای دستور یک برنامه زمانبندی شده باید روی New کلیک کنید تا این صفحه باز بشه

[Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register]

خوب و اما زمانبندی برنامه توی عکس به شماره هایی که زدم دقت کنید
کادر 1. در این کادر شما تعیین میکنید که عملیاتی که شما میخواید انجام بدید در چه روزهایی انجام بشه
Daily : روزانه یا به عبارتی هر روز
Once : یک بار در تاریخی که براش مشخص کردید
Monthly : ماهانه در روز خاصی که براش مشخص میکنید
Annually : سالانه در روز و ماهی که براش مشخص میکنید
و Weekly : هفتگی در روز و یا روزهایی که براش مشخص میکنید

کادر 2. در این کادر ساعت مقرر رو وارد میکنید ( توجه داشته باشید که این ساعتی که اینجا وارد میکنید باید چند دقیقه بعد از ساعتی باشه که شما در Setup Bios و یا زمان روشن شدن در همین برنامه مشخص کردید چون حداقل دو دقیقه ای باید به سیستم زمان بدهید تا ویندوز بالا بیاد البته نه دقیق دو دقیقه بستگی به سیستمتون داره )

کادر 3. این کادر برای یادآوری به شماست (Reminder = یادآوری) که Count Down میکنه یعنی شمارش معکوس میزنه که پیش فرض خود برنامه 30 ثانیه است (که اگر شما روی سیستم کاری انجام میدادید بفهمید که سیستم میخواد خاموش بشه یا هر عمل دیگه ای رو انجام بده )

کادر 4. در این قسمت عملی رو که میخواید انجام بدید رو باید تعیین کنید اعمالی مانند
Power On : روشن کردن سیستم ( که در چند پاراگراف قبل هم توضیح دادم که اگر شما میخواهید با این برنامه سیستمتون رو روشن کنید باید حتما قبلا سیستم رو Hibernate کرده باشید و اگر Shut Down کرده باشید این برنامه نمیتونه سیستم رو روشن کنه و اگر هم با همین برنامه سیستم خاموش شده باید برای خاموش کردن گزینه Hibernate رو انتخاب کنید )
Power Off : که سیستم رو به کلی خاموش میکنه
و بقیه موارد که مشخص هستند
ولی موارد پایین کادر 4
Run Program : که شما میتونید یه برنامه مشخص بهش معرفی کنید که سر ساعت مقرر باز بشه (که برای مورد ضبط فیلم که در بالا اشاره کردم لازمه )
Close Program : که برای بستن نرم افزار خاصی استفاده میشه
Open File : که شما میتونید بهش دستور بدید که فایل مشخصی رو باز کنه
Show Message : که برای نشان دادن پیغامی که در کادر پایین آن مینویسید به کار میره
و Open URL : که بحث اصی ماست که با آبی مشخص شده ( شماره 5 )
خوب برای Connect شدن میتونید اول در کادر جلوی اون یه آدرس رو مشخص کنید که اون صفحه باز بشه که البته پیشنهاد میشه هیچ آدرسی رو در این محل قرار ندید چون با این کار صفحه Internet Explore شما باز خواهد شد ولی به هیچ آدرسی نخواهد رفت
حالا روی دکمه آبی ای که با شماره 6 مشخص کردم کلیک کنید تا این صفحه باز بشه

در قسمت Server شما کانکشن مورد نظر خودتون رو که میخواید با اون کانکشن وصل بشید رو انتخاب کنید ( که من به عنوان مثال کانکشن Night رو در این محل قرار دادم )
در قسمت User Name و Password هم User Name و Password کانکشن خودتون رو تایپ کنید
گزینه های بالا (Auto Connect و Save Password ) رو هم بزارید که اتومات کانکت بشه و پسورد تون رو هم Save کنه
و حالا روی دکمه Save Setting کلیک کنید تا تمام تنظیمات شما Save بشه

تمام

آخ داود جان چی میکشی با این مقاله هایی که در مورد آنتی ویروس کسپر میذاری البته اونا به این مفصلی و به این طولانی ای نیستن من دیگه خیلی شلوغش کردم :);)

به جون خودم اگر تشکر کنید ناراحت نمیشم چون دینگ ام در اومد تا اینهمه رو تایپ کردم :p

سوالی بود در خدمتم

راستی منبع هم که مشخصه دیگه p30Forum

S.M.T.F
Monday 24 November 2008, 07:39 AM
مجددا سلام دوستان
یکی از دوستان سوال کرده که " اگه سيستم پسورد داشته باشه چي؟ "

توجه کنید که سیستم شما نباید هیچ پسووردی داشته باشه نه اول سیستم و نه User شما و ضمن اینکه سیستم فقط باید یک User داشته باشه تا توی صفحه انتخاب User گیر نکنه و به عبارتی سیستم باید در حالتی باشه که شما به محض اینکه کلید روشن کردن رو از روی کیس میزنید بدون هیچ دخالتی وارد ویندوز بشید ( یعنی هیچ جا نایستد و پسورد بخواد )

این هم لینک Rapidshare نرم افزار که دوستان با 4Shared مشکل دارند ( طبیعتا میدونید که بیشتر از 10 بار قابل دانلود نیست چون من از توی Rapidshare اکانت ندارم )

M_N00
Wednesday 29 June 2011, 11:10 PM
سلام خدمت همه عزیزان
همونطور که میدونید خیلی از سرویس های ارائه کننده اینترنت زمانی رو برای استفاده رایگان قرار میدن اما این زمان رو طوری تنظیم میکنند که هیچ کس نتونه استفاده کنه یا استفاده کنندگان خیلی کم باشند بالاخره کسی حاضر نیست خواب ناز رو با بیداری پشت کاپیوتر عوض کنه مگر افراد نادری

اما چطور میشه از این سرویس رایگان استفاده کرد و ما هم خواب خودمونو بریم

تو این آموزش میخام بهتون یاد بدم چطور میشه اینکارو کرد
سایتهای زیادی دیدم که این آموزش رو دادند اما با نرم افزارهای مختلف و بکارگیری چندین نرم افزار فقط کافیه تو گوگل جمله « تنظیم خودکار دانلود شبانه ; روشن کردن خودکار سیستم و ...» رو سرچ کنید
اما آموزش من احتیاج به یک نرم افزار بیشتر نیست + تنظیمات بایوس ( یکمی هم دانش در مورد اینترنت و نرم افزارها و تنظیمات مختلف بایوس)
در واقع تو این آموزش دوتا کار بیشتر نمیکنیم

1) روشن شدن خودکار سیستم توسط خود سیستم سر زمان معین
2) دانلود و خاموش کردن بصورت اتوماتیک

بریم سراغ آموزش
{ اگه چیزی از بایوس سر در نمیارید قبلش اینجا ([Only registered and activated users can see links]) رو مطالعه کنید }
1 ) اول باید بگم باید سیستم شما بهتر بگم مین یا مادربرد شما قابلیتی به نام S3 داشته باشه پس اول تو بایوس سیسمتون قسمت Power Managr دنبال همچین گزینه ای بگردید و اونو فعال کنید یا روی اون تنظیم کنید ( عکسی که پایین میزارم رو ببینید )
حتی کسانی که سیستم رو با نرم افزار خاصی روشن میکنند این گزینه رو قبلش فعال کردند، اگر مطمئن شدید همچین گزینه ای هست برید سراغ مرحله بعد

نکته : یه توضیح قبلش بدم اینکه شما باید کامپیوتر خودتونو طوری تنظیم کنید که وقتی خودتون سیستم رو روشن میکنید مستقیم وارد ویندوز بشه هیچ چیزی نباید سر راهش قرار بگیره که شما مجبور باشید با صفحه کلید یا موس اون رو بردارید مثل پاسورد یا انتخاب یوز و ...هیچ چیزی نباید باشه مستقیم باید وارد ویندوز بشه .

2 )نرم افزار مورد استفاده ما IDM هست که همه اونو میشناسند آخرین نسخه رو دانلود کنید و رجیستر کنید تو گوگل سرچ کنید « دانلود نرم افزار Internet Download Mnager »

یه توضیح در مورد این نرم افزار میدم بعد میریم سراغ بقیه آموزش

این نرم افزار قابلیت اینو داره که شما براش یه لیست از چیزایی که میخاید دانلود کنید ایجاد کنید تا دان کنه . توضیح زیادی نمیشه اینجا داد اما یه خلاصه ای میگم
وقتی شما یه چیزی رو میخاین دان کنید اما بهش میگید بعدا دان کنه Download Later چیزی مثل اونی که تو عکس هست ( علامت دوم ) کنار فایل قرار میگیره شما باید از قبل فایلهایی رو که میخاید دانلود کنید رو قبلا به این صورت در اومده باشه یا اینکه روی فایل راست کلید کنید و از گزینه Add to queue گزینه Main Downlad queue رو انتخاب کنید تا مثل شکل بشه

در واقع با این کار شما فایل مورد نظرتون رو وارد برنامه دانلود کردید.
از منوهای بالا گزینه ای هست به نام Scheduler به معنی برنامه ریزی روش کلید کنید .
همونطورکه تو عکس پیداست این قسمت دوتا برگه داره روی برگه Files in the queue کلید کنید همونطورکه میبینید لیست فایلهایی رو که قرار دان بشن رو میبینید .

قسمتی که نوشته Download و عدد 4 رو داره به این معنیه که در آن واحد چند فایل رو شروع به دان کنه یعنی وقتی به اینترنت وصل شدید اگه روی 4 باشه شروع میکنه 4 تا فایل اولی رو همزمان دانلود میکنه.
من خودم اینو روی 1 میزارم بستگی به سلیقه خودتون داره.
روی برگه اول کلید کنید
Start Download On IDM Startup : یعنی وقتی ویندوز بالا اومد شروع به دانلود کنه ( البته اگه فعال باشه )
گزینه های بعدی رو باهاش کاری نداریم در ضمن توضیح نداره.
اما چند گزینه آخر رو دقت کنید
به ترتیب :
Hang up Modem when done : یعنی هر وقت فایلهای من از اون لیست تمام شد دیسکانکت کن.
Exite ... : نرم افزا رو وقتی دانلود تموم شد ببند
Turn off... : کامپیوتر رو خاموش کن
بعدی هم یعنی برنامه ها رو مجبور به خاموش کردن بکن ( زوری خاموش کن دی )
این از توضیحات مورد نظر این نرم افزار

بقیه آموزش

IDM رو اگه سک نزده باشید خودش بصورت اتومانیک با ویندزو بالا میاد اگرم سک زدید برش گردونید چون باید این فعال باشه
تیک Start Download On IDM Startup رو بزنید.
سه گزینه آخر رو نیز تیک بزنید.
این از تنظیمات نرم افزار حالا اگه ویندوز بالا بیاد خودش شروع به دان میکنه به شرطی که :
IDM باید نوع اتصال شما رو به اینترنت شناخته باشه برای اطمینان به Options سربرگ Dial Up برید ببینید جلوی Connection چیزی تعریف شده یا نه اگه نشده بهش معرفی کنید و یوزر و پسوردشم بدید و تیک Save رو هم بزنید.
تا اینجا حل شد
اما چطور سیستم بصورت اتوماتیک روشن بشه .
دو راه دارید :
1) با نرم افزار و فعال بودن S3 ( که مشکلی که داره اینه که سیستم باید Hibernet بشه اگه سیستمون وقتی هایبرنت هست بالا میاد مستقیم میره تو ویندزو که مشکلی نیست میتونید انجام بدید اما اگه مثل من تازه باید با موس روی یوزرم کلید کنم تا وارد ویندوز بشه از این راه نمیشه.

2) با کمک تنظیمات بایوس ( البته اگه چنین تنظیمی رو داشته باشید )

به این عکس نگاه کنید :
همونطور که میبنید گزینه دوم رو من روی S3 قرار دادم که گزینه Auto هم داره ، روی Auto هم میتونید بزارید در ضمن مین من TA870+ هست.
خلاصه اینکه باید تو قسمت Power Manager دنبال S3 باشید اگه بود فعالش کنید.

RTC Resume : یعنی اینکه شما با وارد کردن روز و ساعت معین سیستم بطور اتوماتیک روشن بشه از من این گزینه بود شما هم بگردید مشابه چنین گزینه ای احتمالا دارید باید یکم زبان بلد باشید و الا یا دفترچه میننتون رو بخونید یا از کسی کمک بگیرید

خوب تو قسمت اول روز مورد نظر و قسمت دوم زمان رو تعیین میکنید و سیو میکنیم و PC رو خاموش میکنیم
سر ساعت معین ویندوز بالا میاد و IDM به اینترنت وصل میشه و شروع به دان میکنه و بعد از دان PC شما رو خاموش میکنه

اگر همچین قابلیتی ندارید از نرم افزارهایی که میتونن سیستم رو روشن کنن استفاده کنید بقیه کارها رو بسپارید به IDM

موفق و پیروز باشید.

ihnd4
Thursday 30 June 2011, 06:03 PM
بسیار عالی. استفاده کردیم. این روش ها بسیار جالب و کاربردی هستند ولی فقط برای لینک های مستقیم. درسته؟ راهی برای استفاده از لینک های غیر مستقیم نیست.

sina_tf
Thursday 30 June 2011, 06:52 PM
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]

بله فقط لینکهای مستقیم میشه از این روش استفاده کرد برای لینکهای غیر مستقیم هیچ راهی به جز مستقیم کردن این لینکها وجود ندارد از این قسمت استفاده کنید برای مستقیم کردن فایلها

emraneb
Monday 19 December 2011, 11:19 PM
واقعا بحث عالی ای بود :cool:
ممنون از همه که زحمت کشیدین ... :bump:

mehrdad539
Saturday 11 August 2012, 12:46 AM
نمیشه کاری کرد که نیاز به زدن کلید f1 نباشه؟متشکرم

[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]

sina_tf
Saturday 11 August 2012, 10:32 AM

تنظيمات بايوس رو روي حالت ديفالت بزاريد ببينيد درست ميشه

ataeefar
Saturday 11 August 2012, 03:57 PM

سلام

احتمالا فلاپی درایو را نشناخته که همچین پیغامی میده

به محض روشن شدن دستگاه کلید Del را بزنید و وارد بایوس شوید

در قسمت Basic ، فلاپی را Disable یا None کنید

معمولا در قسمت Basic میباشد

64data512
Sunday 30 September 2012, 09:23 PM
آقا من auto power on م کار نمیکنه دیگه. البته ورپن جدیده رو دارم. کرکشم دارم که جواب نمیده :(510): چیکار کنم حالا :(500)::(452)::(510):

zibagol
Saturday 3 November 2012, 01:50 AM
با استفاده از [Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register] به راحتی می تونید سیستم رو روشن کنید.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
اتصال اینترنتی مورد استفاده ی من ADSL می باشد و تنظیمات مودم در حالت Bridge قرار گرفته و برای برقراری ارتباط باید بر روی Connection مربوط کلیک کنم.
آیا راهی برای تنظیم "برقراری اتصال به شکل خودکار" و انجام دانلود توسط IDM وجود داره؟

LORD010
Sunday 15 March 2015, 03:13 PM
سلام

دوستان برا من اصلا به هیچ عنوان کامپیوترم خودکار روشن نمیشه !! :tears:

نه تنظیمات بایوس ونه auto power on هیچ کدوم جواب نمیدن :(510):

به نظرتون مشکل چی میتونه باشه؟ :confused: