PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : از كار افتادن قطعات

Rohollah
Thursday 17 March 2011, 09:18 PM
سلام
سيستم آلوده به ويروسي داشتم كه فكر كنم(مشكوك به استاكس نت)
با وجود آپديت آنتي‌ويروس كسپر و نود، اين ويروس حذف نشد،‌اما با توجه به اينكه براي سيستم خانگي ساخته نشده مشكل زيادي ايجاد نمي‌كرد..
ويندوز ويستا با آپديتي غير مطمئن رو نصب كردم و مشكلات از اينجا شروع شد
ويندوز ويستا بعد از بالا آمدن ريست مي‌شد
مجددا ايكس‌پي پك دو رو نصب كردم و زماني كه درايور كارت شبكه رو نصب كردم سيستم ريستارت شد و در مرحله‌ي روشن شدن، بوق cmos دوبار زده ميشه و چراغ جلوي كيس كه نشانگر فعاليت پاور (يا پردازنده) هست بسيار پرنور ميشه و در همين حالت ميمونه..
براي رفع مشكل با استفاده از قسمت safe mode مجددا درايور كارت شبكه رو حذف كردم و ويندوز بالا اومد..
كارت صداي من هم در طي اين مدت از كار افتاده و كيبوردم هم سوخت..

فكر ميكنين مشكل از نصب ويندوز بوده يا كار ويروس هستش؟
و من الان چيكار بايد بكنم

ataeefar
Thursday 17 March 2011, 10:57 PM
سلام روح الله جان

من بعید میدونم از ویروس باشه

البته با استاكس نت آشنائی چندانی ندارم

احتمال داره مشکلت سخت افزاری باشه ، مادر برد یا پاور

Rohollah
Friday 18 March 2011, 12:41 AM
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]

اولين موشك سايبري دنياست كه براي حمله به تاسيسات هسته‌اي ساخته شده و طبق اطلاعات من مشخصا سايت هسته‌اي بوشهر رو هدف قرار داده

ataeefar
Friday 18 March 2011, 10:54 AM
استاكس نت رو که میشناسم

ولی اینکه این ویروس اصولا برای کامپیوتر های خونگی ( ویندوز ) ساخته شده باشه رو بعید میدونم

باز هم احتمال میدم سخت افزاری باشه

Mehdi1
Friday 18 March 2011, 01:39 PM
سلام

به نظر من هم مشکل میتونه از پاور باشه .....

با توجه به از کار افتادن درایو صوتی در صورتی که چیپ صدا سوخته باشه بهترین راه استفاده از یک کارت صوتی pci روی سیستم هستش..

اون پر نوری الارم هم که اشاره کردید به خاطر حداکثر شدن کارکرد سیسنم هستش ، از cpu گرفته تا هارد...

و رابطه ای هم که بین ویروس و مشکل سخت افزاری میشه پیدا کرد ممکنه این باشه . در واقع ممکنه ویروس با حداکثر کردن کارکرد قطعات سخت افزاری شما به سیستم فشار بیاره و چون پاور شما ضعیف بوده نتونسته به طور کامل سیستم را تغذیه کنه و به همین دلیل باعث به وجود اومدن مشکل سخت افزاری شده!

sina_tf
Friday 18 March 2011, 02:29 PM
من هم تا چند وقت پیش یه ویروس داشتم که کل سرعت سیپیو رو میکشید و همیشه چراغ پاورم روشن بود حتی با عوض کردن ویندوز هم درست نمیشدو خودشو تو سیستم کپی میکرد چند وقت پیش انتی ویروس اویرا رو امتحان کردم و ویروسه رو شناخت و پاکش کرد البته بعد از ابدیت انتی ویروس این کار صورت گرفت ....در مورد ویروسیم که اشاره کردین این ویروس طبق اطلاعات من برای حمله به تاسیسات هسته ای ایران ساخته شده بود و ربطی به کامپیوتر های شخصی نداره .شما یه بار ویندوزتونو تعویض کنید بعد با انتی ویروس اویرا اسکن کنید اما قبلش حساسیت انتی ویروستونو بالا ببرین و اونو به روز کنید تا در صورت مشاهده کوچکترین شباهت فایلی به ویروس اونو بهتون نشون بده ..موفق باشین

Rohollah
Friday 18 March 2011, 06:31 PM
در مورد اينكه ويروس فوق براي سيستم‌هاي صنعتي طراحي شده، باهاتون موافقم، اما بهرحال اين ويروس از سيستم‌هاي خانگي هم براي انتقال و تكثير خودش استفاده مي‌كنه، همانطور كه در اخبار گفته شد از طريق يك فلش مموري آلوده سيستم يكي از اشخاص مرتبط با سايت هسته‌اي رو آلوده كرده.. پس لپ‌تاپ شخص مذكور آلوده شده..

و من به اين دليل مشكوك به وجود اين ويروس شدم كه يك - سيستمم توسط مموري‌اي شخصي آلوده شد كه با سيستم‌هاي صنعتي سروكار داره دو - آنتي ويروس‌هاي بروز شده هم نتونستن حذفش كنن

مهدي‌ ِ‌عزيز
متشكرم از توضيحات مفصل شما، پس به يك متخصص سخت‌افزار نشونش ميدم
پس فكر ميكنين احتمالا وقتي از كارت شبكه استفاده ميكنم،‌ مصرف انرژي بالاتر ميره و پاور نميتونه پشتيباني كنه و سيستم ريستارت ميشه و هنگ ميكنه؟
راستي اين رو هم فراموش كردم ذكر كنم،‌وقتي چراغ پاور پرنور ميشه دكمه‌هاي شوت‌داون و ريستارت روي كيس از كار ميافته و بايد از كليد قطع برق استفاده كنم :|

سيناي عزيز
شايد اغراق نباشه اگه بگم بيش از بيست‌بار ويندوزش رو عوض كردم! :|

sina_tf
Friday 18 March 2011, 06:57 PM
همون جورم که در پست قبلی گفتم اگه قراره این ویروس بوده باشه خودشو در کل هارد دیسک شما کپی کرده که میتونه بعد از تعویض ویندوز به کارش ادامه بده ...این هم که دوستان گفتن مشکل سخت افزاری میتونه باشه کاملا صحیحه ...شما سیستمتون رو پیش یه کار بلد ببرین تا از سالم بودن قطعات درون کیس کاملا خیالتون راحت بشه ....باید شک خودتونو در مورد هرکدام از موارد مشکل ساز پیگیری کنید تا به نتیجه ی مثبت برسین و در این صورت بقیه موارد شک بر انداز رو چک کنید ...

Mehdi1
Friday 18 March 2011, 08:11 PM
البته شما نگفته بودی مشکل هنگ کردن هم داری... مشکل هنگ کردن ویندوز مربوط به ویروس و نرم افزاری هستش....

مشکل ریست شدن هم به احتمال قوی مربوط به پاور میشه.... شما می تونی با یک پاور دیگه احتمان کنی اگه دیگه ریست نشد انوقت باید چاره ای برای ویروس پیدا کنی...

farzib
Saturday 19 March 2011, 10:26 AM
فن سی پی یو رو هم چک کن احتمالا زود داغ می کنه و ریسیت می شود