PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در نصب برنامه لغت نامه دهخدا

soheilt.69
Saturday 19 March 2011, 01:38 PM
سلام .دوستان من این لغت نامه دهخدا رو که تو فروم هست رو به طور کامل دانلود کردم ورژن 3 رو .

[فقط کاربران عضو می توانند محتویات این قسمت را مشاهده کنند، در صورتی که عضو هستید وارد شوید و در غیر این صورت ثبت نام کنید.]

خیلی خوب هم از توی فایل rar خارج شد .و آنتی ویروس رو هم غیر فعال کردم و فایل ایمیج رو روی cd رایت کردم .اما بعد از خوندن cd این پیغام رو داد.

[Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register]

[Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register]

بعد که دیدم با cd اجرا نمیشه با نرم افزار vitual clone drive فایل ایمیج رو باز کردم و نرم افزار رو اجرا کردم که این خطا رو داد.

در ضمن ویندوزم xp سرویس پک 3 هست.

Mehdi1
Saturday 19 March 2011, 07:25 PM
در مورد ارور اول باید بگم همون کاری که کردید درسته ...

اما ارور دومی مربوط به دیتابیس خود نرم افزار هستش .... حالا یا فایل دانلود شده مشکل داره یا توی دانلود مشکل پیش اومده و یا این که روی سیستم شما به این مشکل بر می خوره !

با یک نرم افزار دیگه مثله الکل امتحان کنید....به جای استفاده از اتوران ، سی دی را باز کنید و مستقیم روی فایل نصب کلیک کنید..

soheilt.69
Saturday 19 March 2011, 09:56 PM
سلام . آقا مهدی همونی که آخر گفتی درسته .باید وارد cd بشی و بری تو فایل SETUP اونجا اول Install رو بزنی بعد بری تو فایل SETUP BDE V2 روی SETUP.exe رو اجرا کنی بعد دوباره برگردی روی آیکون run کلیک کنی.

Mehdi1
Saturday 19 March 2011, 11:25 PM
بابت گذاشتن عکس ها ممنون ... حتما به کاربران دیگه کمک خواهد کرد!

alireza077
Thursday 9 June 2011, 01:05 PM
بابا لینک دانلود ها همشون خرابه

soheilt.69
Friday 10 June 2011, 01:04 PM
دوست عزیز شما به تاریخ پست یه نگاه میکردی .مربوطه به سال 2007. الان سال 2011 هستیم .ولی لینک های پایینی سالم هستند . البته توصیه میکنم cd اورجینال رو که ورژن جدیدترش هم اومده تهیه کنید .

zentex586
Tuesday 2 October 2012, 05:18 PM
این روشی برای نصب لغت نامه دهخدا ورژن دوم و در ویندوز Seven توسط شبیه سازی WinXP هست:

اگر لغت نامه دهخدا در رایانه شما نصب میشه ولی بعضی حروف درست نشان داده نمیشوند یکی از راهکارها این هست:
لغت نامه دهخدا در اصل با WINXP و ویندوزهای قدیمی تر سازگار هست. اگر نمی خواهید کنار Win7 سیستم تون سیستم عامل XP رو نصب کنید و در صورتی که RAM کامپیوتر تون به میزان کافی هست می تونید از روش نصب Windows XP (هر نسخه ای) به صورت مجازی در محیط ویندوز سون استفاده کنید، و سپس لغت نامه دهخدا یا هر برنامه فارسی مشکل دار دیگری رو در این شبیه ساز راه اندازی کنید.

تصویری از اجرای لغت نامه در VPC در ویندوز Seven

من برای راه انداختن این لغت نامه بی نظیر از برنامه شبیه ساز مجازی Microsoft Virtual PC 2007 SP1 روی ویندوز Seven استفاده کردم، برای اینکه مشکل عدم نمایش درست حروف «الف» و «چ» برای من هم پیش اومد. برنامه VPC رو بدون هیچ مشکلی بر روی نسخه Home Premium ویندوز سون نصب کردم. با توجه به اینکه ورژن جدید این نرم افزار (VPC) به گفته مایکروسافت فقط روی نسخه های Professional و Ultimate نصب میشه، در صورتی که مثل من از ویندوز سون Home Premium استفاده می کنید برنامه Microsoft Virtual PC 2007 SP1 برای نصب ویندوز XP در محیط ویندوز Seven برای شما کافی خواهد بود و عملکرد ساده ای هم داره.
اگر هنگام نصب VPC 2007 خطایی در رابطه با عدم تطابق سیستم عامل دریافت کردید اون رو نادیده بگیرید، نه به طور صد در صد ولی به نظر میاد این برنامه بدون هیچ مشکلی با Win7 کار میکنه. پس از نصب برنامه و Restart سیستم از منوی CD برنامه درایوی که در اون CD نصب ویندوز XP قرار داره رو انتخاب کنید و مراحل نصب رو کاملا مثل زمانی که یک ویندوز XP رو از طریق Command Prompt می خواهید نصب کنید ادامه بدید، برای این کار یک درایو مجازی با ظرفیت 8 گیگ درست کردم که برای مورد من مناسب بود ولی در صورتی که برای شما کافی نباشه میشه مقادیر بزرگتر رو انتخاب کرد، همچنین VPC مقدار زیادی از RAM رو اشغال نکرد و تنها به 128MB بسنده نمود.

پس از پایان نصب برنامه حتی می تونید ویژگی های گرافیکی WinXP رو محدود کنید تا برنامه روان تر اجرا بشه. نحوه بالا آمدن و بسته شدن ویندوز دقیقا مثل حالت فیزیکی هست. حالا میشه لغت نامه دهخدا رو نصب کرد و برای این کار دوباره از منوی CD درایو مجازی یا حقیقی لغت نامه رو انتخاب و نصبش کنید. برای حرکت از ویندوز سون به اکس پی و بالعکس هم به سادگی میشه از کلیدهای Alt+M برای کوچک کردن VPC و کلیک دوباره روی محیط اون برای ورود به WinXP استفاده کرد. فشردن صرف کلید Alt هم (البته Alt سمت راست) میتونه راهی در خروج از VPC باشه.

مشخصات سیستمی که برنامه روش نصب شده و به خوبی جواب داده:
MB Biostar 880G
AMD Athlon II X4 630
RAM 2GB DDR3 1333
این یک سیستم متوسط به پایین محسوب میشه و بنابراین این پروسه باید روی اکثر کامپیوترهای دارای مشخصاتی مثل این عملکرد خوبی داشته باشه.

من از ویرایش دوم لغت نامه دهخدا استفاده کردم که لینک دانلود اون (با قابلیت از سر گیری دانلود) رو براتون میگذارم. پس از دانلود کافی هست با برنامه ای مثل Nero یا Clone CD ایمیج iso رو بر روی CD یا DVD رایت کنید یا با برنامه های درایو مجازی مثل Deamon Tools از اون روی هارد دیسک استفاده کنید.

لینک دانلود لغت نامه دهخدا (قابلیت از سرگیری مجدد) (592MB)
[فقط کاربران عضو می توانند محتویات این قسمت را مشاهده کنند، در صورتی که عضو هستید وارد شوید و در غیر این صورت ثبت نام کنید.]

لینک دانلود Microsoft Virtual PC 2007 SP1 (33MB)