PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش جامع Overclock

sina_tf
Tuesday 17 May 2011, 08:57 PM
توضیحات کتاب الکترونیکی آموزش جامع Overclock

دانلود کتاب الکترونیکی آشنایی قدم به قدم اورکلاک

حتما تا به حال واژه ی اورکلاک را شنیده اید. کاربران همیشه به دنبال پیدا کردن راهی بای افزایش کارایی سیستم خود هستند. ساده ترین و بی دردسر ترین راه برای این کار عوض کردن قطعات است.
این راه اگر چه ساده ترین راه است ولی پرهزینه است. روش دیگری که معمولا کاربران حرفه ای از آن استفاده می کنند افزایش فرکانس کاری برخی از قطعات مثل پردازنده ی مرکزی (CPU) و حافظه ی اصلی (RAM) و کارت گرافیک (Graphic Card Or VGA) است.

نکاتی راجع به Over Clock
برای اورکلاک نیاز به آشنایی اولیه با سخت افزار دارید.
همیشه قبل از افزاریش FSB بروی کاغذ فرکانس رم و HT Link و ... را با توجه به فرمولهای داده شده و محاسبه کنید تا از حدود خود تجاوز نکرده باشند.
تمام پردازنده ها حداقل به میزان 10 درصد اورکلاک می شوند.
حتی در شرایط مساوی (سخت افزار و نرم افزار یکسان) توانایی اورکلاک یک قطعه متفاوت است.
اگر می توانید BIOS مادربورد خود را به روز کنید.
غیرفعال کردن سیستم های کنترل توان مصرفی را فراموش نکنید.

[فقط کاربران عضو می توانند محتویات این قسمت را مشاهده کنند، در صورتی که عضو هستید وارد شوید و در غیر این صورت ثبت نام کنید.]

pass:

[فقط کاربران عضو می توانند محتویات این قسمت را مشاهده کنند، در صورتی که عضو هستید وارد شوید و در غیر این صورت ثبت نام کنید.]

Alireza.lo
Sunday 31 March 2013, 12:28 PM
سلام خسته نباشید
مادربورد من خودش overclock اتوماتیک داره یعنی میشه از بین دستی و اتوماتیک انتخاب کرد به این صورت که در حالت اتوماتیک از بین اعداد 5%، 10% ، 20% و 30% میتونم میزان overclock رو انتخاب کنم و سایر تنظیمات رو خودش انجام میده و حالت دستی هم قابل انتخابه که من از اون استفاده نکردم ، مشکل اول من اینه که وقتی 30% رو انتخاب میکنم سیستمم بوت نمیشه ولی تا 20% مشکلی نداره یعنی آستانه تحملش همینقدره یا مشکل دیگه اس هست به نظر شما؟ ، مشکل دوم من اینه که کامپیوترم با 20% اورکلاک کردن هم نمیتونه بعضی از فایلهای تصویری با کیفیت بالا رو اجرا کنه (معمولا HD ها) مشخصات سخت افزار سیستمم رو اینجا مینویسم براتون :
CPU : Intel Pentium4 2.40GHz 1Mb cash
RAM : 1.5GB , 3x512MB
Graphic : NVIDIA GeForce FX 5200 128MB
ممنون میشم اگه بتونید یه راهی بهم بگید بیشتر مشکلم همین دیدن ویدیوهای HD هست .:)