PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شهاب اکبری: تیتراژ پایانی قلب یخی را برای محسن یگانه تنظیم کردم

Cristiano
Friday 8 July 2011, 12:45 AM
[Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register]
شهاب اکبری در گفت‌و‌گو با موسیقی ما خبر داد:
تیتراژ پایانی قلب یخی را برای محسن یگانه تنظیم کردم

موسیقی ما- لی لا رضایی: شهاب اکبری از همکاری با علی لهراسبی خبر داد و در این باره به موسیقی ما گفت: در آلبوم جدید علی لهراسبی به تنظیم برخی از قطعات پرداخته‌ام و در این زمینه با وی همکاری کرده‌ام. به گفته وی نام این آلبوم هنوز مشخص نشده اما مراحل پایانی آن تا چند روز دیگر انجام شده و ساخت آن به پایان می‌رسد. این آلبوم تا ۱۰ روز دیگر به پایان رسیده و وارد مرحله تازه تری می‌شود.

این آهنگساز و تنظیم کننده که در حال حاضر تیتراژ سریال «۲-۵- ۳» را ازتلویزیون در حال پخش دارد، در ادامه گفت: در خصوص آلبوم باید بگویم که برای آن ۱۴-۱۵ قطعه آماده داریم که قرار است از این میان تعدادی انتخاب شوند تا به تعداد معقولی از کار‌ها برسیم و آن‌ها را برای انتشار به تهیه کننده بسپاریم.

وی که این روز‌ها بیش از هر چیزی به تنظیم کنندگی می‌پردازد در ادامه یادآور شد: درباره این آلبوم باید بگویم که آهنگهای آن پیش از این ساخته شده بود و تنظیم آن به من پیشنهاد شد. در کل الان وضع طوری شده که خواننده‌ها معمولا خود به ساخت آهنگ‌هایشان اقدام می‌کنند و فقط تنظیم‌ها رابه دیگران می‌سپارند.

در صورتی که وضع به این شکل است فقط می‌شود برای دیگران تنظیم کرد. ناگفته نماند که خودم هم بیشتر فوکوسم روی تنظیم است و ترجیح می‌دهم به تنظیم روی بیاورم.

وی که در سریال «۲-۵-۳» خود به آهنگسازی و تنظیم اقدام کرده و علی لهراسبی آن را اجرا کرده است، درباره تیتراژسازی و تیتراژ خوانی و ارتباط آن با پارتی و مافیا و... گفت: به اعتقاد من وقتی به من پیشنهاد می‌شودکه تیتراژی را بسازم و یا تنظیم کنم، اصلا ارتباطی به پارتی بازی و باند بازی ندارد. من فکر می‌کنم یک تهیه کننده و یا کارگردان با تیمی که قبلا کار کرده و نتیجه دیده، راحت‌تر است تا با تیمی که او را نمی‌شناسد و می‌خواهد از آغاز شروع کند. تا بخواهد تیم را بشناسد زمان می‌برد.

وی ادامه داد: این راحت بودن موجب می‌شود که کار‌ها با سرعت بیشتری پیش برود و به همین دلیل هم تهیه کننده بهتر می‌بیند که با کسانی کار کند که پیش از این با وی همکاری داشته‌اند. در غیر این صورت هم به لحاظ مالی متضرر می‌شود و هم زمان کم می‌آورد.

وی درباره فهالیت‌های دیگر خود گفت: سریالی را نیز برای ماه مبارک رمضان در دست تولید دارم که تیتراژ و موسیقی متن آن را من ساخته‌ام. کارگردان این سریال اکبر منصور فلاح است.

اکبری در مورد همکاری خود با منصور فلاح گفت: من سالهاست که با آقای منصور فلاح آشنا هستم و با هم کار می‌کنیم. شایبد بتوان گفت که ما هم درگیر این قضایا شده‌ایم و با هم راحت هستیم و به همین دلیل با هم کار می‌کنیم. من فکر می‌کنم به کسانی کار تیتراژ و خوانندگی در آن سفارش می‌شود که پیش از این خود را ثابت کرده‌اند.

به گفته وی خواننده تیتراژ این سریال، مرتضی ارشادی است که خود آهنگ ان را ساخته و اکبری تنظمیش کرده است. این مجموعه در ماه مبارک رمضان از تلویزیون پخش خواهد شد.

وی در پایان ادامه داد: تیتراژ پایانی مجموعه «قلب یخی» را نیز در سری جدید من تنظیم خواهم کرد و محسن یگانه خواننده آن خواهد بود.

منبع : اختصاصی سایت موسیقی ما