PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرابی فونت فایلهای تکست بعد از نصب ویندوز جدید

siib
Wednesday 28 September 2011, 02:08 PM
سلام

چند روز پیش به علت ویروسی شدن ویندوز جدید نصب کردم

بعد عوض شدن ویندوز هیچ یک از نوشته های فارسی فایلهای تکستم خونده نمیشه و فونتهای همگیشون خراب شده(اما نوشته های انگلیسی کامل و سالم خونده میشه)

متاسفانه اطلاعات مهم زیادی در اونها ثبت کرده بودم
الان شدیدا کارم لنگه

ایا راهی برای برگرداندن یا تصحیح فونت نوشته ها وجود داره؟

از طریق گزینه های encoding میشه کاری کرد؟؟

منتظر کمکها و همیاری های شما عزیزان هستم

Reibon2002
Wednesday 28 September 2011, 02:35 PM
فکر نمی کنم کاری بشه کرد.
یکبار دیگه فایل تکس رو با فرمت utf8 سیو کنید و دوباره باز کنید. ( احتمال 1% درست میشه ! )

ولی دنبال نرم افزاری که این کار بتونه انجام بده می گردم براتون ، اگر پیدا شد همینجا بتون میگم.

siib
Friday 30 September 2011, 01:59 PM
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]
ممنون

امیدوارم که چنین نرم افزاری پیدا بشه وگرنه نتیجه چندین ماه تلاشم بر باد میره!

shadmehr88
Friday 30 September 2011, 06:00 PM
اگر فونت های فارسی جدید همان فونت های قبلی باشد بر روی متن انتخاب کنید که در قسمت فونت نام ان مشخص می شود . خوب در این وضع بهتر است متن های مشابه ( از نظر فونت ) را همزمان انتخاب و دوباره از قسمت فونت همان فونت را انتخاب نمایید .

برای مثال شما بسم الله را با فونت ایران نستعلیق وارد کرده اید و بقیه متن را با لوتوس
خوب شما اگر فقط روی بسم الله کلیک نمایید این فونت در قسمت انتخاب فونت ورد به نمایش در می اید . لذا شما تنها با انتخاب این قسمت از نوشته و تایید دوباره فونت ایران نستعلیق متن را به حالت قبل برگردانید

dj2hamid
Saturday 4 October 2014, 08:18 PM
سلام منم جدیدا به همین مشکل برخوردم و بعد نصب کردن ویندوز جدید متن های فارسی فایل های تکست من ناخوانا شده دوستان اگه راه حلی به نظرتون میرسه بگید..مرسی

Morteza m
Saturday 4 October 2014, 10:25 PM
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]
ویندوزتون چیه؟

hamid_re
Sunday 5 October 2014, 12:00 AM
منظورتون نرم افزار word هست یا notepad؟
یه تنظیمی هست که خالی از لطف نیست. من فکر میکنم که موقع نصب ویندوز شما زبان نصب ویندوز رو روی انگلیسی گذاشتین درسته و بعد از نصب ویندوز رفتین کیبرد فارسی رو نصب کردین؟!
حالا یه تنظیمی هست میگم برید فارسی کنید انشالله درست میشه. کنترل پنل رو باز کنید ===> قسمت clock language and options ===> قسمت Region ==> حالا یه پنجره باز میشه تو این پنجره قسمت administrative و بعد روی دکمه قسمت Language for NON unicode Programs کلیک کنید و در اینجا persian رو انتخاب کنید و سپس یه restart .