PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : كمك فوري براي دسترسي يه ويندوز سون بعد از حذف ويندوز xp

koantom
Thursday 1 March 2012, 01:19 PM
دوستان عزيز. من تا ديروز عصر دو تا ويندوز نصب شده (يكي سون و ديگري ايكس پي) در دو درايو مختلف از كامپيوترم داشتم. ايكس پي در درايو c نصب بود و ويندوز 7 در درايو d. ولي به خاطر اينكه ويندوز ايكس پي ام اين تازگي ها خيلي هنگ ميكرد تصميم به حذفش گرفتم و ديروز بعد از ظهر درايو c رو فرمت كردم و يه ايكس پي جديد نصب كردم. ولي متاسفانه حالا وقتي سيستم بوت ميكنه ديگه او دو تا گزينه اي كه در ابتداي بوت مي اومد و مي پرسيد كه ميخواييد به كدوم ويندوز بريد، نمياد. البته اين رو هم بگم كه من كه قبلا كه ميخواستم اين دو تا ويندوز رو نصب كنم اول ايكس پي رو نصب كرده بودم و سپس از داخل ايكس پي سون رو نصب كرده بودم. به هر حال، من ديروز ايكس پي قديمي ام رو حذف كردم و يدونه جديدش رو نصب كردم ولي ويندوز سونم تو همون درايو d مونده و اصلا دستي بهش نزدم. ولي الان ميخوام بهش دسترسي داشته باشم چون بايد از يه نرم افزاري كه فقط در سون دارم بك آپ بگيرم كه خيلي خيلي برام حياتيه. واقعا از ديروز اعصابم داغونه و نميدونم چيكار كنم. ميشه لطف كنين بهم كمك كنين و يه راهي بهم معرفي كنين تا من بتونم به ويندوز سونم دسترسي پيدا كرده و اون بك آپ مورد نظرم رو بردارم؟؟؟؟؟

sina_tf
Thursday 1 March 2012, 02:11 PM
فکر نکنم کاریش بشه کرد ..ویندوز 7 دیگه به این شکل بالا نمیاد ..من چند بار تست کردم نشد..

habib_hgh
Thursday 1 March 2012, 02:20 PM
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]

سلام دوست عزيز . شما بايد درايوي كه سيستم عامل ويندوز سون در اون هست رو بوت كنيد . بوت كردن يعني اين كه توي فايل boot.ini كه به صورت مخفي hidden توي درايو ويندوز هستش رو دستكاري كنيد و يك خط جديد بهش اضافه كرده و سيوش كنيد و يا يك كپي از اون فايل گرفته و در جاي ديگر ويرايش كرده و سپس جايگزين فايل اصلي boot.ini كنيد . براي به دست آوردن اطلاعات بيشتر مي تونيد جست و جو كنيد با نام : بوت كردن درايو و يا بوت كردن درايو ويندوز ازدست رفته

koantom
Thursday 1 March 2012, 04:58 PM
سلام دوست عزيز اقا حبيب. ميشه كمي بيشتر توضيح بدين؟ نرم افزارهاي بوت مثل نرم افزاري كه ادرسش رو در زير ميدم ميتونه مشكلم رو حل كنه؟

[فقط کاربران عضو می توانند محتویات این قسمت را مشاهده کنند، در صورتی که عضو هستید وارد شوید و در غیر این صورت ثبت نام کنید.]
واقعيتش من زياد به خط فرمان و دستكاري خط فرمان و اين جور چيزها وارد نيستم. فايلي رو هم كه شما فرموديد رو تو درايو ويندوز سون سرچ كردم ولي چيزي پيدا نشد. حالا نرم افزاري مثل نرم افزار بالا ميتونه مشكل من رو حل كنه؟؟؟؟؟ حجمش در حدود 850 مگابايت هستش. اگه ميتونه مشكلم رو حل كنه من شب هنگام دانلود نامحدود شبانه ميتونم بذارمش براي دانود

ataeefar
Thursday 1 March 2012, 10:21 PM
سلام

این فایل boot.ini در پارتیشن C هست ، که شما با فرمت کردن ، آن را پاک کردید

البته با هر بار ویندوز ریختن دوباره بصورت اتوماتیک این فایل ساخته میشه که در همان پارتیشن اول ( پارتیشنی که اولین ویندوز داخل آن ریخته میشه )

این فایل هم ساخته میشه

با ریختن ویندوز دوم ( که باید از لحاظ ورژنی از ویندوز اول بالاتر باشد ) ، تغییراتی در boot.ini حاصل میشه که منجر به آمدن همان منو میشه

شما میتونید این منو را داخل ویندوز هم ببینید

در ویندوز Seven ، کلیک راست روی My Computer و بعد Properties

[Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register]

در ویندوز XP هم تقریبا همین مسیره

koantom
Friday 2 March 2012, 01:49 AM
خوب دوست عزيز اقاي عطا. همون طور كه فرمودين من به مسيري كه فرموده بودين رفتم ( تو ويندوز ايكس پي) و پيداش كردم. روي اديت كليك كردم و يه فايل نوت پد برام باز شد. حالا ميتونين بفرمايين كه چطوري ميتونم خط فرمان اون رو اصلاح كنم تا هنگام بوت شدن سيستم اون پيغام دو گزينه اي انتخاب ويندوز برام دوباره ظاهر بشه؟

خط فرمان هم تو فايل نوت پد به صورت زير هست. ممنون ميشم راهنمايي بفرمايين تغييرش بدم.
boot loader]
timeout=10
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINXPS P3
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINXPSP3="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

ataeefar
Friday 2 March 2012, 01:58 AM
والا یکم سخته ، الان هم تو منزل 2 ویندوز ندارم که بهتون دقیقا بگم

ولی از همین جا اگر دستور ویندوز 7 رو هم وارد کنید درست میشه

صبر کنید اگر دوستان ، کسی بود که 2 تا ویندوز داشت رو دستگاه اش بهتون بگن

فقط یک نکته

اگر کسی از دوستان براتون قرار داد ، شما باید مطابق با سیستم خودوتون وارد کنید

مثلا اگر ویندوز 7 ، داخل d هست شما باید آدرس اونجا رو بدید

خیلی مراقب باشید ، چون ممکنه کوچکترین اشتباه ، همین ویندوز xp را هم از دست بدید

koantom
Friday 2 March 2012, 02:27 AM
اقاي عطا. يه سوال. من يه لينكي در بالا داده بودم(نرم افزار بوت سیستم بدون نیاز به ویندوز) ميشه به اون لينك برين و ببينين به درد من ميخوره يا نه؟؟؟؟ من ميخواستم اگه به دردم بخوره امشب براي دانلود بذارمش (حجمش در حدود 780مگ هستش) و از اين طريق بتونم به ويندوز سونم رفته و كار مورد نظرم رو انجام بدم؟؟؟؟ بالاخره شما بهتر ميدونين. من از طريق اون نرم افزار ميتونم به هدفم برسم؟
[Only the registered members can see the Link URLs. Please Login OR Register]

Meysam93
Friday 2 March 2012, 02:53 AM
با hirens که فکر نکنم کاری پیش بره
بعید میدونم ولی اگر بتونید با repair ویندوز سون فایل بوت رو درست کنید میشه رفت تو سون و از اونجا با easybcd بوت ایکس پی رو ردیف کرد
ولی الان همون راهی که گفتن یعنی ادیت فایل بوت با مشابه سازی احتمالا جواب گو باشه اگرچه بوت سون متفاوته با ایکس پی... ولی بازم ممکنه بتونید ریپیر کنید سون رو در اخرین مرحله!

منم متاسفانه الان سون ندارم

برنامه ای که میخواید بکاپ بگیرید چیه؟ از تو دایرکتوری شاید بشه کاری کرد
بعلاوه برنامه برای بوت زیاد هست مثل ویندوز پرتابل ولی کاری که شما میخوای رو انجام نمیدن یعنی از تو 7 که لاگین نمیکنن فقط سیستم رو میارن بالا تا فایل هایی که میخواین رو کپی و منتقل کنین

koantom
Friday 2 March 2012, 12:20 PM
اقا ميثم برنامه اي كه ميخوام از محتوياتش بك آپ بگيرم، مرورگرمه!!! من تو ويندوز سونم ميخوام از بوك مارك فايرفاكسم بك آپ بگيرم. آدرسهاي اينترنتي بسياري رو كه همه اش به دردم ميخورد و كل زندگي ام هستن و باهاشون كار مي كردم رو بوك مارك كرده بودم و ازشون استفاده مي كردم. حالا واسه اين امر ميخواستم به سون رفته و اونارو بردارم. بك آپهاي مرورگر فايرفاكس فرمتشون json هستش. الان از طريق درايو d ( درايو ويندوز 7 ام) به محتويات فايرفاكسي كه اونجا نصبه دسترسي دارم و محتوياتش رو ميبينم ولي كاري نميتونم بكنم.به نظر شما ميشه كاري كرد؟ چيزي به فكرتون ميرسه؟؟؟

habib_hgh
Friday 2 March 2012, 10:10 PM
درود بر شما . نه عزيزم ، پيشتر هم گفته بودم كه فايل مورد نظر مخفي و سيستمي هستش و در نتايج جست و جو ظاهر نميشه . البته اين كاري كه من گفتم يه كمي حرفه اي هستش و خودم هم امتحانش نكردم ولي مطمئنم كه اگه پي گيري كني به نتيجه مطلوبي خواهي رسيد . نرم افزاري كه بهش اشاره كرديد . نام مجموعه اي از نرم افزارها است كه براي ( پشتيبان گيري ، حذف ويروس ها ، بازيابي فايل ها ) استفاده مي شود و به صورت يك فايل ISO ( ايميج رايت ) هستش كه بعد از دانلود كردن بايد روي سي دي رايتش كنيد و سپس سيستم رو با اين سي دي بوت كنيد . نه . اين مجموعه به كار شما نمي آيد ، چون اين مجموعه قابليت بوت كردن ويدوز از دست رفته را ندارد . پيشنهاد مي كنم كه در گوگل عبارات ( ويندوز از دست رفته - بوت كردن ويندوز - فايل boot.ini - ) را يكي يكي جست و جو كنيد و اميدوارم كه نتيجه خوبي دهد . سلامت باشيد . خدانگهدار