PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یاهو و حذف نام ایران

WOLF_MAJID
Monday 24 December 2007, 01:16 AM
اول : درد غریبی است ، حذف شدن و این درد و غم بزرگ*تر و سوزاننده*تر می*شود وقتی که این حذف شدن ، حذف شدن ملیتت باشد از فهرست سایت*های متعدد اینترنتی ، حتی همین یاهو.

در عصر وب 2.0 که برجسته*ترین خصوصیت*اش اشتراک است و زمانی که دموکراسی دیجیتال هر روز با راه افتادن سرویس*هایی ، بارزتر می*شود ، وقتی به عنوان یک کاربر آماتور با شوق و ذوق می*خواهی به سرعت عضو سایتی شوی تا از امکاناتش استفاده کنی ، قلبت درد می*گیرد وقتی نمی*توانی کشور خود را در فهرست بیابی.

کجایی شوم ، افغانی و تاجیکستانی بشوم بد نیست ، هر چه باشد از خودمانند. نه! به دلم نمی*چسبد! سرانجام رندم کشوری را انتخاب می*کنم و در دل می*گویم : دیدی چه آسان تغییر تابعیت دادی!!

دوم : خلاصه اینکه ایران از لیست یاهو میل و برخی از سایت*های دیگر حذف شده ، هر کس می*تواند در مورد نوع واکنش یا عدم واکنش استدلال خاص خود را داشته باشد:

- این یک مشکل سیاسی است که غرب با ما دارد ، وب*گردی*تان را بکنید ، اینقدر هویت مجازی دارید ، وقتی می*بینید در فهرست سایتی ایران نیست ، یک کشور دیگر را انتخاب کنید.

- گیرم که غرب با مشکل سیاسی دارد ، چرا مناقشات سیاسی را به دنیای اینترنت و کاربرانش هم می*کشاند؟ مگرتلاش برای حذف یک کشور از لیست کشورهای جهان نبود که منشأ اخبار و تحلیل*های زیادی شد؟ پس چرا ما باید در قابل حذف نام ایران ساکت بنشینیم؟ پتیشن راه می*اندازیم و بمب گوگلی درست می*کنیم.

- حس و حال ناخوشایندی پیدا می*کنم ، وقتی هویت و احترام گدایی می*کنم. شما ممکن است نام اقداماتان را هر مبارزه و دادخواست و یا هر چیز دیگری بگذارید. کلا از بیگانه محبت و توجه دریوزه نمی*کنم ، دوست دارم که آنقدر برجسته باشیم که قابل صرف*نظر نباشیم.

سوم : فکر می*کنم در قبال جنجال حذف نام ایران از لیست یاهو میل ، بیشتر کاربران یکی از سه استدلال بالا را در ذهن دارند. هر یک از آنها ، می*تواند تا حدی درست باشد و تأکید می*کنم که هنگام بحث و مجادله وبلاگی ، مهم رعایت احترام و محترم شمردن نظرات طرف مقابل است.

یکی از اشتباهات ما هنگام پیش آمدن موضوعاتی از این دست این است می*خواهیم مانند یک مسابقه ورزشی در مباحثه*ها شرکت کنیم و در آخر طرف مقابل را تسلیم کنیم و وادار به اعتراف به شکست کنیم. اگر هم جایی اصطلاحا کم بیاوریم شروع می*کنیم به رو کردن پرونده طرف مقابل و افشا کردنش.

هر کس باید با تفکر و استدلال خود ، از حرکتی پیروی کند. کلا امیدی به گرفتن نتیجه در حرکت*های پرشور و کم*شعور نداشته باشید. در عین حال هیچگاه حرکت*های جمعی از این دست نباید به عنوان ابزاری برای برجسته شدن فردی مورد سوء*استفاده قرار گیرد.

چهارم : شرکت*ها و سرویس*های اینترنتی طیفی هستند از یک مجموعه آدم با ملیت*ها ، فرهنگ*ها ، اهداف و نظرات مختلف. هندی و چینی و پاکستانی و اروپایی و امریکایی. خیلی از آنها کسانی هستند که هدفی جز ایجاد سرویس*های جذاب اینترنتی و فراهم کردن امکانات مؤثر و راحت*تر بین انسان*ها و در کنار آن کسب درآمد ندارند. گیرم که در قسمت مدیریتی گاه مجبور به رعایت قوانین نوشته یا نانوشته کشورشان باشند. فکر می*کنم شایسته نباشد به کل یک مجموعه دادن القابی با ادبیات نادرست.

پنجم : از بین گزینه*های مختلف و صرف*نظر از همه حاشیه*ها ، به سایت Hello Yahoo لینک می*دهم. این سایت با هدف آگاهی دادن و درخواست تجدید نظر در نوع نگاه یاهو ، ایجاد شده است. اگر کسی خواست لینک بدهد ، دقیقا با همین کلیدواژه*های Yahoo Mail لینک بدهد.

از اين سايت هم ديدن كنيد

Yahoo Mai ([Only registered and activated users can see links])