صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 12 از 12

موضوع: نحوه روشن کردن خودکار سیستم و اجرای برنامه ها به صورت خودکار

همکار انجمن S.M.T.F آواتار ها
    از ایشان 2,756 بار
    در 1,374 پست تشکر شده

پیش فرض نحوه روشن کردن خودکار سیستم و اجرای برنامه ها به صورت خودکار

سلام امیدوارم حال همه دوستان خوب باشه
    قصد دارم نحوه روشن کردن اتومات کامپیوتر رو برای شما توضیح بدم این کار ممکنه بدرد خیلی از کارها بخوره مثلا شاید شما در محل کارتون خواسته باشید سیستمتون خود به خود روشن بشه و برنامه خاصی فعال بشه مثل برنامه ضبط دوربین که شاید بخواید در زمانی که نیستید از محل کارتون فیلم بگیره و ضبط کنه و یا اینکه بخواید شبها در یک ساعت مشخص سیستم روشن بشه و Connect بشه و خود به خود شروع به دانلود کنه ( که البته فعلا قصد دارم این مورد آخر رو کامل توضیح بدم ولی اگر سوالی داشتید در این مورد در همین تاپیک مطرح کنید تا دوستان و یا خودم جوابتون رو بدیم )

خوب شروع میکنیم شما اول باید برنامه Auto Power-on & Shut-down رو دانلود کنید که این نسخه 2.04 ش هست
    کد:
    فقط کاربران عضو می توانند محتویات این قسمت را مشاهده کنند، در صورتی که عضو هستید وارد شوید و در غیر این صورت ثبت نام کنید.

حالا برای اینکه بتونید سیستم تون رو سر یک ساعت مشخص روشن کنید 2 راه هست
    1.شما میتونید از توی Setup Bios سیستم خودتون رو تنظیم کنید که سر ساعت مقرر روشن بشه برای این کار شما باید به قسمت Power Management Setup برید و ساعت اونو تنظیم کنید
    توضیحات تکمیلی در این تاپیک
    کد:
    فقط کاربران عضو می توانند محتویات این قسمت را مشاهده کنند، در صورتی که عضو هستید وارد شوید و در غیر این صورت ثبت نام کنید.

2.راه دوم هم اینه که در داخل همون برنامه Auto Power-on & Shut-down تنظیم کنید البته توجه داشته باشید که اگر در این برنامه سیستم رو بخواید تنظیم کنید که خاموش بشه باید از گزینه Hibernate استفاده کنید و اگر گزینه Shut Down رو استفاده کنید دفعه بعد باید سیستم رو خودتون روشن کنید و خود به خود روشن نمیشه

خوب حالا که شما برنامه رو دانلود کردی دو سیستم تون هم اتومات روشن شد باید بتونید به برنامه دستور زمانی بدید که البته کار چندان سختی نیست
    این محیط کلی برنامه شماست
    که شما برای دستور یک برنامه زمانبندی شده باید روی New کلیک کنید تا این صفحه باز بشه

خوب و اما زمانبندی برنامه توی عکس به شماره هایی که زدم دقت کنید
    کادر 1. در این کادر شما تعیین میکنید که عملیاتی که شما میخواید انجام بدید در چه روزهایی انجام بشه
    Daily : روزانه یا به عبارتی هر روز
    Once : یک بار در تاریخی که براش مشخص کردید
    Monthly : ماهانه در روز خاصی که براش مشخص میکنید
    Annually : سالانه در روز و ماهی که براش مشخص میکنید
    و Weekly : هفتگی در روز و یا روزهایی که براش مشخص میکنید

کادر 2. در این کادر ساعت مقرر رو وارد میکنید ( توجه داشته باشید که این ساعتی که اینجا وارد میکنید باید چند دقیقه بعد از ساعتی باشه که شما در Setup Bios و یا زمان روشن شدن در همین برنامه مشخص کردید چون حداقل دو دقیقه ای باید به سیستم زمان بدهید تا ویندوز بالا بیاد البته نه دقیق دو دقیقه بستگی به سیستمتون داره )

کادر 3. این کادر برای یادآوری به شماست (Reminder = یادآوری) که Count Down میکنه یعنی شمارش معکوس میزنه که پیش فرض خود برنامه 30 ثانیه است (که اگر شما روی سیستم کاری انجام میدادید بفهمید که سیستم میخواد خاموش بشه یا هر عمل دیگه ای رو انجام بده )

کادر 4. در این قسمت عملی رو که میخواید انجام بدید رو باید تعیین کنید اعمالی مانند
    Power On : روشن کردن سیستم ( که در چند پاراگراف قبل هم توضیح دادم که اگر شما میخواهید با این برنامه سیستمتون رو روشن کنید باید حتما قبلا سیستم رو Hibernate کرده باشید و اگر Shut Down کرده باشید این برنامه نمیتونه سیستم رو روشن کنه و اگر هم با همین برنامه سیستم خاموش شده باید برای خاموش کردن گزینه Hibernate رو انتخاب کنید )
    Power Off : که سیستم رو به کلی خاموش میکنه
    و بقیه موارد که مشخص هستند
    ولی موارد پایین کادر 4
    Run Program : که شما میتونید یه برنامه مشخص بهش معرفی کنید که سر ساعت مقرر باز بشه (که برای مورد ضبط فیلم که در بالا اشاره کردم لازمه )
    Close Program : که برای بستن نرم افزار خاصی استفاده میشه
    Open File : که شما میتونید بهش دستور بدید که فایل مشخصی رو باز کنه
    Show Message : که برای نشان دادن پیغامی که در کادر پایین آن مینویسید به کار میره
    و Open URL : که بحث اصی ماست که با آبی مشخص شده ( شماره 5 )
    خوب برای Connect شدن میتونید اول در کادر جلوی اون یه آدرس رو مشخص کنید که اون صفحه باز بشه که البته پیشنهاد میشه هیچ آدرسی رو در این محل قرار ندید چون با این کار صفحه Internet Explore شما باز خواهد شد ولی به هیچ آدرسی نخواهد رفت
    حالا روی دکمه آبی ای که با شماره 6 مشخص کردم کلیک کنید تا این صفحه باز بشه

در قسمت Server شما کانکشن مورد نظر خودتون رو که میخواید با اون کانکشن وصل بشید رو انتخاب کنید ( که من به عنوان مثال کانکشن Night رو در این محل قرار دادم )
    در قسمت User Name و Password هم User Name و Password کانکشن خودتون رو تایپ کنید
    گزینه های بالا (Auto Connect و Save Password ) رو هم بزارید که اتومات کانکت بشه و پسورد تون رو هم Save کنه
    و حالا روی دکمه Save Setting کلیک کنید تا تمام تنظیمات شما Save بشه

تمام

آخ داود جان چی میکشی با این مقاله هایی که در مورد آنتی ویروس کسپر میذاری البته اونا به این مفصلی و به این طولانی ای نیستن من دیگه خیلی شلوغش کردم

به جون خودم اگر تشکر کنید ناراحت نمیشم چون دینگ ام در اومد تا اینهمه رو تایپ کردم

سوالی بود در خدمتم

راستی منبع هم که مشخصه دیگه p30Forum
    ویرایش توسط S.M.T.F : Sunday 23 November 2008 در ساعت 08:53 PM
    I might be back

Operator قدیم

2. خرید آنتی ویروس ناد 32
  • 18 کاربر زیر از S.M.T.F برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

عضو جدید
    از ایشان 0 بار
    در 0 پست تشکر شده

نقل قول نوشته اصلی توسط 64data512 نمایش پست ها
    آقا من auto power on م کار نمیکنه دیگه. البته ورپن جدیده رو دارم. کرکشم دارم که جواب نمیده چیکار کنم حالا
    با استفاده از
    نقل قول نوشته اصلی توسط M_N00 نمایش پست ها
    تنظیمات بایوس
    به راحتی می تونید سیستم رو روشن کنید.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    اتصال اینترنتی مورد استفاده ی من ADSL می باشد و تنظیمات مودم در حالت Bridge قرار گرفته و برای برقراری ارتباط باید بر روی Connection مربوط کلیک کنم.
    آیا راهی برای تنظیم "برقراری اتصال به شکل خودکار" و انجام دانلود توسط IDM وجود داره؟

• خرید آنتی ویروس ناد 32
    عضو جدید
    از ایشان 0 بار
    در 0 پست تشکر شده

سلام

دوستان برا من اصلا به هیچ عنوان کامپیوترم خودکار روشن نمیشه !!

نه تنظیمات بایوس ونه auto power on هیچ کدوم جواب نمیدن

به نظرتون مشکل چی میتونه باشه؟

• صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)