سیستم های موبایل بانک خدمات جدیدی از سوی بانک های ایرانی هستند. متاسفانه بسیاری از مردم با این قبیل از نرم افزارها مشکل دارند.
قبل از اینکه به سراغ پرسش برویم:
این سیستم ها از چه چیزی استفاده می کنند؟
چیز بسیاری ساده ای است. در واقع همه بانک ها از یک سیستم مشخصی استفاده می کنند. وقتی شما اطلاعات را وارد کردید اطلاعات به صورت رمز شده به شماره خاصی sms می شود. سپس جواب رمزنگاری و برای گوشی فرد ارسال می شود. البته خود سیستم عامل موبایل کاری به اس ام اس رد و بدل شده ندارد. وقتی پاسخ به نرم افزار رسید،نرم افزار آن را رمزگشایی می کند و درغالب پیغامی برای شما نمایش داده می شود!!
-------------------------------------------------------------------------------
1. از کجا نرم افزار موردنظرم را دانلود کنم؟
فقط کافیست جستجوی کوچکی را در گوگل انجام دهید.
نمونه: "موبایل بانک ملی"
به جای ملی می توانید نام بانک موردنظر را وارد کنید.
هشدار امنیتی: موبایل بانک را حتما از سایت خود بانک دانلود کنید. در غیر این صورت امنیت اطلاعات شما = 0
----------------------------------------------------------------------------------
2. اجرا نمی شود! برای چه؟
به چند دلیل می تواند باشد:
1. سیستم موبایلتان با فایل دانلود شده همخوانی ندارد. شما باید نسخه مخصوص موبایل خود را دانلود کنید.
2. فایل به طور صحیح دانلود نشده.
3. برخی سیستم عامل ها به دلیل کاری که نرم افزار می کنند که دربالا نیز ذکر شد برای امنیت بیشتر آن را بلاک می کنند.
4. معمولا برخی از سیستم ها فایل کمکی نیز دارند. آن را دانلود و در کنار نرم افزار قرار دهید.
5. اگر شما نسخه قبلی از نرم افزار دارید. آن را پاک و گوشی را یک دور ریست (خاموش و روشن) کنید.
----------------------------------------------------------------------------------------
3. از من کدی می خواهد! چه کدی وارد کنم؟
هر سیستم ممکن است بنابر دلایل امنیتی چنین چیزی را داشته باشد. در توضیحات صفحه درخواست کد نوشته شده.
----------------------------------------------------------------------------------------
4. از انجام برخی از عملیات پیغام می دهد. چرا؟
برخی از نسخه ها مثل بانک صادرات هنگام انجام برخی از عملیت های حساس بانکی هشدار می دهند. اگر کد خواست یا هشدار داد باید گوشیتان را به بانکتان ببرید و از آن ها بخواهید تا امنیت آن را با نرم افزار خاصی تایید کنند.
-----------------------------------------------------------------------------------------

این تاپیک ممکن است آپدیت شود. کاربران نیز سوالاتشان را همینجا بپرسند تا پاسخ به آن داده شود.