نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: ***کمک برای شبکه

عضو جدید
    از ایشان 0 بار
    در 0 پست تشکر شده

Question ***کمک برای شبکه

با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی.
    یک سوال داشتم از خدمت دوستان عزیز. ممنون میشم هرچقدر هم کم اطلاعاتتون رو به من بدید.
    من یک تلویزیون led sony nx815 دارم که مجهز به wifi و همچنین پورت لن هستش. من میخواهم اینترنت این تلویزیون رو فعال کنم. یک مودم روتر وایرلس ای دی اس ال هم دارم ( میکرونت Sp3367C چهار پورت لن و یک وایرلس ) که تلویزیون رو با اتصال به این مودم تونستم به راحتی به اینترنت متصل کنم. ولی مشکل من اینجاست که چون آی پی من ایران است نمیتوانم از خدمات اینترنت این تلویزیون استفاده کنم و پیغام خطا میدهد که این خدمات برای کشور شما ارائه نشده است. حالا من یک وی* پی* ان در لپتاپم دارم که میخوام آی پیم رو تغییر بدم و از این امکانات تلویزیون استفاده کنم. تجهیزات زیر رو هم دارم. میخواستم ببینم آیا با این تجهیزات بدون خرید چیزی میتونم آیپی تلویزیون رو با اتصال به مودمم یا لپتاپم یه جوری تغییر بدم؟
    1- مودم روتر وایرلس ای دی اس ال ( میکرونت Sp3367C چهار پورت لن و یک وایرلس )
    2- لپتاپم که مجهز به فقط یک عدد کارت شبکه و یک وایرلس
    3- تلویزیون که wifi داره و یک پورت لن خروجی
    هدف هم اتصال تلویزیون به اینترنت به وسیله آیپی تغییر داده شده توسط وی پی ان لپتاپ هست. بازم ذکر میکنم که به راحتی میتونم با آی پی خودم به اینترنت به وسیله تلویزیون وصل بشم و تغییر آی پی برام مهم هست.
    امیدوارم منظورم رو رسونده باشم. هرکس هرچقدر کم اطلاعات داره ممنون میشم به من با زبان ساده توضیح بده.
    باز هم تشکر

2. خرید آنتی ویروس ناد 32
    کاربر ارشد داود آواتار ها
    از ایشان 4,642 بار
    در 1,781 پست تشکر شده

سلام

خیلی خوش اومدید

متاسفانه دستگاه شما امکان ایجاد اتصال وی* پی* ان داخل خودش نداره، اگه داشت راه حل، مثل آب خوردن بود

به هر حال.....

شما میتونید کامپیوتر رو از طریق کابل به اینترنت وصل کنید، بعد یه اتصال وی* پی* ان توی سیستم عامل خودتون بسازید، سپس اون اتصال رو share کنید. کارت شبکه wireless رو هم به تلوزیون در حال ad-hoc وصل کنید (join کنید)

خیلی کار داره خلاصه

• 4 کاربر زیر از داود برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

عضو جدید
    از ایشان 0 بار
    در 0 پست تشکر شده

Worried

نقل قول نوشته اصلی توسط داود نمایش پست ها
    سلام

خیلی خوش اومدید

متاسفانه دستگاه شما امکان ایجاد اتصال وی* پی* ان داخل خودش نداره، اگه داشت راه حل، مثل آب خوردن بود

به هر حال.....

شما میتونید کامپیوتر رو از طریق کابل به اینترنت وصل کنید، بعد یه اتصال وی* پی* ان توی سیستم عامل خودتون بسازید، سپس اون اتصال رو share کنید. کارت شبکه wireless رو هم به تلوزیون در حال ad-hoc وصل کنید (join کنید)

خیلی کار داره خلاصه
    سلام. ممنون از وقتی که برای پاسخ به سوال من گذاشتید. دقیقا همینطوره. من هم این کارهارو انجام دادم ولی توی قسمت ad hoc به مشکل برخوردم. من ابتدا اینترنت رو با کابل شبکه از مودمم گرفتم که در این حالت به طور اتوماتیک مودمم آیپی 192.168.1.1 و لپتاپ 192.168.1.33 رو گرفت و اینترنت در لپتاپ برقرار شد و تیک شیر اون رو زدم. حالا برای برقراری ارتباط لپتاپ با تلویزیون، در تنظیمات وایرلس لپتاپ روی computer to computer (adhoc) قرار دادم و یک اسم در همان قسمت add کردم. آیپی وایرلس لپتاپ رو 192.168.0.2 و gateway اون رو خالی گذاشتم و در dns 4.2.2.4 قرار دادم و اوکی کردم. حالا توی تلویزیون سرچ کردم و اون اسمی که وارد کرده بودم رو پیدا کردم و آیپی تلویزیون رو 192.168.0.3 و gateway تلویزیون رو همون آیپی لپتاپ قرار دادم و dns رو هم همون 4.2.2.4 گذاشتم. ولی با این تنظیمات تلویزیون و لپتاپ همدیگه رو نمیشناسن و نمیتونن به هم وصل بشن. نمیدونم کجای کار رو اشتباه کردم یا جا انداختم. ممنون میشم اگه راه حلی هست به من بگید.
    ممنون

عضو جدید
    از ایشان 0 بار
    در 0 پست تشکر شده

پیش فرض television

salam ba tashakor az site khobetoon man yeki az television haye sony modele NX815 daram harcheghadr talash mikonam be internet vasl nemishe yani televisionam kamelan adslamo mishnase ama harkari mikonam vasl nemishe mishe komakam konin merc

مدیرکل بازنشسته Reibon2002 آواتار ها
    از ایشان 5,750 بار
    در 2,278 پست تشکر شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Saji joon نمایش پست ها
    salam ba tashakor az site khobetoon man yeki az television haye sony modele NX815 daram harcheghadr talash mikonam be internet vasl nemishe yani televisionam kamelan adslamo mishnase ama harkari mikonam vasl nemishe mishe komakam konin merc
    لطفا به تاریخ پست دقت کنید و فارسی تایپ کنید.
    و همچنین انجمن مناسب انتخاب کنید.

• کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)