نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: راهنمایی جهت آپدیت بایوس کارت گرافیک

عضو جدید
    از ایشان 0 بار
    در 0 پست تشکر شده

پیش فرض راهنمایی جهت آپدیت بایوس کارت گرافیک

سلام عزیزان. میخواستم بایوس کارت گرافیک رو آپدیت کنم. اگه میشه کامل راهنماییم کنید. میدونم تمومه مسولیتش بر عهده ی خودمه. باید این کار رو بکنم. اگه میشه کمکم کنید.خیلی خیلی ممنون.
    مددل کارت گرافیم من:
    NVIDIA Geforce 9800 GT
    1024 مگابایت
    مرسی.

2. خرید آنتی ویروس ناد 32
    ناظم انجمن ها بازنشسته sina_tf آواتار ها
    از ایشان 9,036 بار
    در 3,963 پست تشکر شده

نقل قول نوشته اصلی توسط leylamir نمایش پست ها
    سلام عزیزان. میخواستم بایوس کارت گرافیک رو آپدیت کنم. اگه میشه کامل راهنماییم کنید. میدونم تمومه مسولیتش بر عهده ی خودمه. باید این کار رو بکنم. اگه میشه کمکم کنید.خیلی خیلی ممنون.
    مددل کارت گرافیم من:
    Nvidia geforce 9800 gt
    1024 مگابایت
    مرسی.
    سلام ..
    توصیه می کنم بایوس رو آپدیت نکنید چون تغییر بایوس هیچ فایده ای نداره و کارت رو از حالت استانداردش خارج می کنه و ممکنه کارت بدتر کار کنه

با نرم افزار خیلی راحت می شه این کار ها رو انجام داد بدون نیاز به تغییر بایوس
    منتظر پاسخ دوستان دیگه هم باشین
    انجمن پارسادانلود
    فروشگاه پارسا دانلود

دوستان عزیز لطفا در انجمن فارسی تایپ کنید در غیر این صورت جوابی نخواهید گرفت.
    لطفا سوالات و مشکلات نرم افزاری خودتونو در انجمن مطرح کنید وازارسال پیغام خصوصی اکیداخودداری کنید!!

عضو جدید
    از ایشان 0 بار
    در 0 پست تشکر شده

با کدوم نرم افزار این کار رو بکنم؟ لطفا آموزش رو هم بذارین

کاربر ارشد Mehdi1 آواتار ها
    از ایشان 5,984 بار
    در 2,044 پست تشکر شده

اپدیت بایوس به جز در مواقع خاص و ضروری مورد نیاز نیست - اون هم بیشتر برای مادربرد کاربرد داره! ..... شما دلیلی که باعث شده این تصمیم را بگیرید بیان کنید شاید راههای جایگزین وجود داشته باشه.....

• کاربر زیر از دوست گرامی جناب Mehdi1 برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده است :

ناظم انجمن ها بازنشسته sina_tf آواتار ها
    از ایشان 9,036 بار
    در 3,963 پست تشکر شده

نقل قول نوشته اصلی توسط leylamir نمایش پست ها
    با کدوم نرم افزار این کار رو بکنم؟ لطفا آموزش رو هم بذارین
    طبق اطلاعات من این کار برای کارت های گرافیک NVIDIA امکان پذیر نیست ..فکر کنم ati همچین امکانی داشته باشه
    انجمن پارسادانلود
    فروشگاه پارسا دانلود

دوستان عزیز لطفا در انجمن فارسی تایپ کنید در غیر این صورت جوابی نخواهید گرفت.
    لطفا سوالات و مشکلات نرم افزاری خودتونو در انجمن مطرح کنید وازارسال پیغام خصوصی اکیداخودداری کنید!!

• کاربر زیر از دوست گرامی جناب sina_tf برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده است :

معاون مدیرکل ataeefar آواتار ها
    از ایشان 21,840 بار
    در 6,738 پست تشکر شده

love

سلام

همینطور که مهدی جان و سینا جان فرمودنند ، کار راحتی نیست و شاید عواقب آن غیر قابل جبران باشه ، یعنی ممکنه حتی کارت گرافیک دیگه تصویر نده

پس بقول آقا مهدی شما دلیلی که باعث شده این تصمیم را بگیرید بیان کنید شاید راههای جایگزین وجود داشته باشه

ولی باز توصیه نمیشه

واما برای آپدیت بایوس کارتهای AMD/ATI شما نیاز به فایل بایوس مخصوص کارت + برنامه ای برای خواندن و نوشتن بایوس جدید برای کارت دارید .

1 - در وحله اول از طریق برنامه GPU-Z یک نسخه پشتیبان از بایوس فعلی تهیه کنید تا درصورت بروز مشکل با بایوس جدید ، بتوانید عمل ریکاوری بایوس اولیه را انجام بدید .

تذکر : عمل ریکاوری دردسرهای خاص خودش رو داره و درمواردی مجبور به استفاده از کارتی دیگر علاوه بر کارت فعلی جهت گرفتن تصویر و انجام فرآیند فلش بایوس و یا استفاده از برنامه مخصوص فلش بایوس تحت محیط داس هست که باید آشنایی کامل هم با دستورالعملهای برنامه و نحوه انجام کار در محیط داس داشته باشید .

2 - شروع فرآیند آپدیت بایوس با استفاده از برنامه ATIwinflash که رابط کاربری راحتتری داشته و تحت ویندوز عمل مینماید ، فقط کافیست آدرس بایوس جدید رو به برنامه بدید تا عمل فلش بایوس رو انجام بده .

نکته : بایوس جدید رو میتوانید از سایت خود سازنده کارت یا از سایتهایی مثل Techpowerup دریافت کنید .
    تذکر 2 : توصیه میشه تا مشکلی با کارت نداشته باشید دست به انجام آپدیت بایوس کارت ننمایید چون این کار ریسک دار هستش و احتمال خاموشی کارت وجود دارد گرچه با داشتن دانش کافی ان شاء الله موردی پیش نمیاد .

نکته 2 : بیشتر عملیات آپدیت بایوس جهت افزایش یا کاهش فرکانس کاری ، کنترل دور فن میباشد و موارد دیگر که نیازی به ذکر نمیباشد .

نکته 3 : تمامی عواقب ناشی از انجام فرآیند آپدیت بایوس ، بر عهده کاربر بوده و هیچ مسئولیتی در این مورد شامل حال نویسنده این مطلب و انجمن نمی باشد .

منبع مجله سخت افزار

• کاربر زیر از دوست گرامی جناب ataeefar برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده است :

عضو جدید
    از ایشان 0 بار
    در 0 پست تشکر شده

عدم آپدیت کارت گرافیک باعث شده به فکر آپدیت بایوس بیفتم.هر فایل آپدیت رو نصب میکنم Error میده و میگه درایو شناسایی نمیشه.