صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12

موضوع: آموزش قرار دادن نرم افزار در لیست فایروال جهت جلوگیری از ارتباط آن با اینترنت

مدیر انجمن مک
    از ایشان 26 بار
    در 5 پست تشکر شده

پیش فرض آموزش قرار دادن نرم افزار در لیست فایروال جهت جلوگیری از ارتباط آن با اینترنت

با سلام خدمت شما کاربران گرامی.<br>چند تن از دوستان ایمیل زندن و گفتن که کرک بعد از مدتی غیر فعال شده و به حالت آزمایشی در آمده است. مشکل اصلی این دوستان ، قرار ندادن نرم افزار در لیست فایروال جهت جلوگیری از ارتباط آن نرم افزار با اینترنت بوده است .<br>بعضی از نرم افزار ها مانند Audesk Autocad ,Autodesk Maya و از این قبیل نرم افزار ها چنانچه با اینترنت در ارتباط باشند ، در درجه اول لایسنس نرم افزار را چک می کنند و در صورت غیر قانونی بودن آن ( کرک بودن آن ) سریعا نرم افزار را به حالت آزمایشی بر می گردانند. حال برای جلوگیری از این حالت بایستی که نرم افزار را در لیست فایروال قرار دهیم تا نرم افزار دیگر دسترسی به اینترنت نداشته باشد.
    برای انجام این کار بایستی مراحل زیر را انجام دهید تا نرم افزار را در لیست فایروال قرار داده تا دیگر با این مشکلات مواجه نشوید.

۱- ابتدا System Preferences را باز کرده و گزینه Security&Privacy را انتخاب کنید.

۲- در قسمت بعد بایستی برای تغییر در این بخش گزینه Click the lock to make changes را در کنار آن یک عکس قفل است را کلیک کنید . در این مرحله برای شما یک پنجره باز خواهد شد یک نام کاربری و رمز عبور رایانه شما را می خواهد . وارد کرده تا قفل باز شود.

۳- سپس بر روی گزینه Turn on Firewall کلیک کنید تا گزینه فایروال روشن شود.

۴- بر روی گزینه Firewall Options کلیک کنید تا برای شما یک پنجره باز شود.

۵- پس از آن بر روی گزینه کلیک کرده تا پنجره Applications برای شما باز شود. در آنجا نرم افزار را انتخاب کرده تا در لیست قرار گیرد.
    ۶- سپس در قسمت سمت راست نرم افزار انتخابی کلیک کرده و گزینه Block incoming Connections را انتخاب کنید تا دیگر نرم افزار انتخابی شما با اینترنت در ارتباط نباشد.

امیدوارم که این آموزش به شما کمک کرده باشد تا دیگر با چنین مشکلاتی برخود نداشته باشید.

می‌خواهم یک ضربه کوچک (دینگ: صدای چت) در دنیا باقی بگذارم.
    استیو جابز

2. خرید آنتی ویروس ناد 32
  • 7 کاربر زیر از aliakbarna برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

کاربر سایت
    از ایشان 22 بار
    در 8 پست تشکر شده

سلام به شما دوست عزیز

یه سوال وقتی که دارم ما اینترنت کار میکنم احساس میکنم برنامه ای دیگه هم داره باهاش کار میکنه یعنی داره فایل برمیداره نمیدونم چی هستش حتی وقتی هم از اینترنت استفاده نمیکنم ولی روشنه هی بایت ریسیو میکنه میخواستم ببینم کجا میتونم مشکل رو برطرف کنم
    اینجا مطرحش کردم چون فکر کنم تقریبا مربوط میشه به موضوع

ممنون

مدیرکل بازنشسته Reibon2002 آواتار ها
    از ایشان 5,750 بار
    در 2,278 پست تشکر شده

نقل قول نوشته اصلی توسط faraz-abi نمایش پست ها
    سلام به شما دوست عزیز

یه سوال وقتی که دارم ما اینترنت کار میکنم احساس میکنم برنامه ای دیگه هم داره باهاش کار میکنه یعنی داره فایل برمیداره نمیدونم چی هستش حتی وقتی هم از اینترنت استفاده نمیکنم ولی روشنه هی بایت ریسیو میکنه میخواستم ببینم کجا میتونم مشکل رو برطرف کنم
    اینجا مطرحش کردم چون فکر کنم تقریبا مربوط میشه به موضوع

ممنون

سوالاتون رو در جای مناسب بپرسید.
    از کجا این احساس رو دارید ؟!
    از نرم افزارهای مانیتورینگ می تونید استفاده کنید و مطمئن بشید که چقدر از ترافیک شما صرف چه کارایی می شه و چه نرم افزاری چه چیزی رو دانلود می کنه.
    همچنین با چک کردن ترافیک باقی موندتون می تونید این عمل رو انجام بدید.

در ضمن اگر منظورتون اون دوتا مانیتور آبی هست که در حال چشمک زدن هستند ، مشکلی نداره.

• 4 کاربر زیر از Reibon2002 برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

مدیر انجمن مک
    از ایشان 26 بار
    در 5 پست تشکر شده

البته بایستی گفت که این موضوع اگر در مک باشد که کمی تفاوت دارد با ویندوز.
    چون در مک ایکون نمایش شبکه وجود ندارد ( مانیتور های آبی ) از روی منوی بالا باید تشخیص داد. حال اگر می خواهید بدانید که کدام نرم افزار است که دارد این ارتباط را برقرار می کند کافیست نرم افزار Activitu Monitor را از پوشه Applications که در پوشه Utilities قرار دارد را اجرا کرده و به راحتی می توانید تشخیص دهید که کدام نرم افزار دارد پکت رسیو می کند.
    در ضمن اگر هم از Time Michine استفاده می کنید که این یک امر طبیعی است. زیرا به اندازه یک کیلوبایت هم که در هارد رایانه شما تغییر ایجاد شود در هاردیسک پشتیبان ذخیره می کند .
    با تشکر.
    می‌خواهم یک ضربه کوچک (دینگ: صدای چت) در دنیا باقی بگذارم.
    استیو جابز

• 2 کاربر زیر از aliakbarna برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

کاربر سایت
    از ایشان 22 بار
    در 8 پست تشکر شده

من وایمکس دارم و وقتی باهاش کاری نمیکنم چراغ چشمک زن کار میکنه یعنی داره فایل میگیره خودم هم ویندوز 7 دارم زیاد بهش وارد نیستم نسبت به xp
    اگه میشه راهنمایی کنید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reibon2002 نمایش پست ها
    از نرم افزارهای مانیتورینگ می تونید استفاده کنید و مطمئن بشید که چقدر از ترافیک شما صرف چه کارایی می شه و چه نرم افزاری چه چیزی رو دانلود می کنه.

در ضمن اگر منظورتون اون دوتا مانیتور آبی هست که در حال چشمک زدن هستند ، مشکلی نداره.

کاربر سایت
    از ایشان 22 بار
    در 8 پست تشکر شده

میشه به من یه نرم افزار مانیتورینگ پیشنهاد کنید چون از هر کی پرسیدم یه چیزی میگه
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reibon2002 نمایش پست ها

ناظم انجمن ها بازنشسته sina_tf آواتار ها
    از ایشان 9,036 بار
    در 3,963 پست تشکر شده

نقل قول نوشته اصلی توسط faraz-abi نمایش پست ها
    میشه به من یه نرم افزار مانیتورینگ پیشنهاد کنید چون از هر کی پرسیدم یه چیزی میگه
    Simple Internet Meter 2.3.0+key

Simple Internet Meter 2.3.0 ابزاریست برای نمایش همین اطلاعات به ظاهر ساده که گاهی می توان بسیار مهم باشد. این ابزار که تمامی اطلاعات را به نمایش در می آورد کمک می کند تا کاربر بداند زمانی که اینترنت وصل بوده و کاربر هم به اصطلاح کاری انجام نمی دهد کدامیک یک از ابزارها به صورت دائمی پهنای باند را مصرف می کنند. گاهی سیستم ویروسی بوده و به صورت معمولی نمی توان به آن ها پی برد.
    مانیتورینگ لحظه به لحظه به صورت گراف هم برای ارسال و هم برای دریافت ، مانیتورینگ ارسال و دریافت ها در شبکه های محلی ، نمایش پورت ها و میزان مصرفی از هر پورت ، امکان جداسازی کارت های شبکه و انواع مدل های اتصالی به اینترنت ، قابلیت تهیه گزارش از ارسال و دریافت ها در مدت زمان خاص و مهم ترین مورد استفاده بسیار آسان از نرم افزار از جمله مهم ترین قابلیت هایی هستند که در نسخه ی جدید نرم افزار Simple Internet Meter دیده می شوند.

قابلیت های کلیدی نرم افزار Simple Internet Meter 2.3.0 :

مانیتورینگ ترافیک اینترنت
    مانیتورینگ ترافیک ارتباطات شبکه ای
    مانیتورینگ بازه ای برای هر پورت
    امکان تهیه گزارش در مدت زمان خاص از تغییرات پهنای باند
    چک کردن پهنای باند حقیقی با سیستم ISP
    مخفی شدن نرم افزار در System Tray برای انجام کارها
    عدم کاهش کارآیی سیستم
    نمایش به صورت گرافی دقیق از اطلاعات
    امکان تعمیر و نمایش اطلاعات مربوط به کارت شبکه
    نمایش اطلاعات مربوط به استفاده هر نرم افزار از پهنای باند
    ریست نرم افزار به صورت اتوماتیک در زمان های تعیین شده
    هشدار نرم افزار به صورت زنگ در زمان گذشتن از میزان پهنای باند تعیین شده
    سازگار با نسخه های مختلف ویندوز از جمله ویندوز محبوب 7

کد:
    فقط کاربران عضو می توانند محتویات این قسمت را مشاهده کنند، در صورتی که عضو هستید وارد شوید و در غیر این صورت ثبت نام کنید.
    انجمن پارسادانلود
    فروشگاه پارسا دانلود

دوستان عزیز لطفا در انجمن فارسی تایپ کنید در غیر این صورت جوابی نخواهید گرفت.
    لطفا سوالات و مشکلات نرم افزاری خودتونو در انجمن مطرح کنید وازارسال پیغام خصوصی اکیداخودداری کنید!!

• 2 کاربر زیر از sina_tf برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

کاربر سایت
    از ایشان 22 بار
    در 8 پست تشکر شده

این لینکی که گذاشتین کار نکرد نمیدونم انتی ویروس گیر میدادا ولی از یه جا دیگه دانلودش کردم

خیلی هم ممنون بابات معرفی کمک بزرگی کردین بهم

ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط sina_tf نمایش پست ها
    Simple Internet Meter 2.3.0+key

Simple Internet Meter 2.3.0 ابزاریست برای نمایش همین اطلاعات به ظاهر ساده که گاهی می توان بسیار مهم باشد. این ابزار که تمامی اطلاعات را به نمایش در می آورد کمک می کند تا کاربر بداند زمانی که اینترنت وصل بوده و کاربر هم به اصطلاح کاری انجام نمی دهد کدامیک یک از ابزارها به صورت دائمی پهنای باند را مصرف می کنند. گاهی سیستم ویروسی بوده و به صورت معمولی نمی توان به آن ها پی برد.
    مانیتورینگ لحظه به لحظه به صورت گراف هم برای ارسال و هم برای دریافت ، مانیتورینگ ارسال و دریافت ها در شبکه های محلی ، نمایش پورت ها و میزان مصرفی از هر پورت ، امکان جداسازی کارت های شبکه و انواع مدل های اتصالی به اینترنت ، قابلیت تهیه گزارش از ارسال و دریافت ها در مدت زمان خاص و مهم ترین مورد استفاده بسیار آسان از نرم افزار از جمله مهم ترین قابلیت هایی هستند که در نسخه ی جدید نرم افزار Simple Internet Meter دیده می شوند.

قابلیت های کلیدی نرم افزار Simple Internet Meter 2.3.0 :

مانیتورینگ ترافیک اینترنت
    مانیتورینگ ترافیک ارتباطات شبکه ای
    مانیتورینگ بازه ای برای هر پورت
    امکان تهیه گزارش در مدت زمان خاص از تغییرات پهنای باند
    چک کردن پهنای باند حقیقی با سیستم ISP
    مخفی شدن نرم افزار در System Tray برای انجام کارها
    عدم کاهش کارآیی سیستم
    نمایش به صورت گرافی دقیق از اطلاعات
    امکان تعمیر و نمایش اطلاعات مربوط به کارت شبکه
    نمایش اطلاعات مربوط به استفاده هر نرم افزار از پهنای باند
    ریست نرم افزار به صورت اتوماتیک در زمان های تعیین شده
    هشدار نرم افزار به صورت زنگ در زمان گذشتن از میزان پهنای باند تعیین شده
    سازگار با نسخه های مختلف ویندوز از جمله ویندوز محبوب 7

کد:
    فقط کاربران عضو می توانند محتویات این قسمت را مشاهده کنند، در صورتی که عضو هستید وارد شوید و در غیر این صورت ثبت نام کنید.

• 2 کاربر زیر از faraz-abi برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

کاربر سایت
    از ایشان %1$s بار در 1 پست
    تشکرشده

نقل قول نوشته اصلی توسط aliakbarna نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما کاربران گرامی.<br>چند تن از دوستان ایمیل زندن و گفتن که کرک بعد از مدتی غیر فعال شده و به حالت آزمایشی در آمده است. مشکل اصلی این دوستان ، قرار ندادن نرم افزار در لیست فایروال جهت جلوگیری از ارتباط آن نرم افزار با اینترنت بوده است .<br>بعضی از نرم افزار ها مانند Audesk Autocad ,Autodesk Maya و از این قبیل نرم افزار ها چنانچه با اینترنت در ارتباط باشند ، در درجه اول لایسنس نرم افزار را چک می کنند و در صورت غیر قانونی بودن آن ( کرک بودن آن ) سریعا نرم افزار را به حالت آزمایشی بر می گردانند. حال برای جلوگیری از این حالت بایستی که نرم افزار را در لیست فایروال قرار دهیم تا نرم افزار دیگر دسترسی به اینترنت نداشته باشد.
    برای انجام این کار بایستی مراحل زیر را انجام دهید تا نرم افزار را در لیست فایروال قرار داده تا دیگر با این مشکلات مواجه نشوید.

۱- ابتدا System Preferences را باز کرده و گزینه Security&Privacy را انتخاب کنید.

۲- در قسمت بعد بایستی برای تغییر در این بخش گزینه Click the lock to make changes را در کنار آن یک عکس قفل است را کلیک کنید . در این مرحله برای شما یک پنجره باز خواهد شد یک نام کاربری و رمز عبور رایانه شما را می خواهد . وارد کرده تا قفل باز شود.

۳- سپس بر روی گزینه Turn on Firewall کلیک کنید تا گزینه فایروال روشن شود.

۴- بر روی گزینه Firewall Options کلیک کنید تا برای شما یک پنجره باز شود.

۵- پس از آن بر روی گزینه کلیک کرده تا پنجره Applications برای شما باز شود. در آنجا نرم افزار را انتخاب کرده تا در لیست قرار گیرد.
    ۶- سپس در قسمت سمت راست نرم افزار انتخابی کلیک کرده و گزینه Block incoming Connections را انتخاب کنید تا دیگر نرم افزار انتخابی شما با اینترنت در ارتباط نباشد.

امیدوارم که این آموزش به شما کمک کرده باشد تا دیگر با چنین مشکلاتی برخود نداشته باشید.

این کار با آنتی ویروس خود ویندوز (microsoft essential) هم امکان پذیره؟

عضو جدید
    از ایشان %1$s بار در 1 پست
    تشکرشده

درود بر شما
    من با استفاده از آنتی ویروس نود 32 این کار را کردم و نتیجه داد آموزشش توی پی سی دانلود هست

• صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین