نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: اموزش ساختن زیرنویس سه بعدی

عضو جدید
    از ایشان 5 بار در 1 پست
    تشکرشده

Sick اموزش ساختن زیرنویس سه بعدی

برای تبدیل زیرنویس فارسی معمولی با فرمت srt به زیرنویس سه بعدی بدون هیچ ایرادی تمام راه ها رو امتحان کردم و بالاخره جواب گرفتم ( توصیه میکنم این اموزش رو تا انتها بخونین . چون مرحله ی اول این اموزش تو همه ی سایت ها گذاشته شده و احتمالا شما هم مرحله اول رو رفتین و جواب نگرفتین.. یک نکته بعد از اموزش مرحله ی اول بهتون میگم که مشکل رو حل میکنه )

این اموزش رو با توضیحات کامل براتون میذارم تا استفاده کنین

برای تبدیل به چند تا نرم افزار نیاز دارین

اسم نرم افزار ها :

java.exe ( نرم افزاری برای اجرای فایل های جاوا روی ویندوز . این نرم افزار فقط برای اجرا شدن 3DSubtitler الزامیست )
    3Dsubtitler.exe ( نرم افزاری برای تبدیل زیرنویس معمولی با پسوند srt به زیرنویس سه بعدی )
    BDSup2Sub.jar ( نرم افزار 3Dsubtitler رو که دانلود کنید این نرم افزار هم همراهش هست )
    mkvtoolnix.exe ( این نرم افزار به اسم mkv merge هم گفته میشه . برای چسباندن زیرنویس به فیلم )

اموزش مرحله به مرحله :

مرحله ی اول :

اول از همه نرم افزار java.exe رو روی کامپیوترتون نصب کنید
    برنامه ی 3Dsubtitler.exe رو اجرا کنید ( طبق شماره گذاری عکس براتون توضیح میدم )

1 - فایل زیرنویس فارسی فیلمتون رو که با پسوند srt هست رو انتخاب کنید
    2 - محل فایل خروجی رو انخاب کنید ( توصیه میکنم یک پوشه بسازید و اون پوشه رو از اینجا انتخاب کنید )
    3 - همراه نرم افزار 3Dsubtitler یک فایل به اسم BDSup2Sub.jar هست اونو از اینجا انتخاب کنید
    4 - فونت خروجی رو به Arial تغییر بدین
    5 - ( Arabic ( 1256 رو انتخاب کنید
    6 - نوع فیلم سه بعدیتون رو انتخاب کنید ( اینکه پهلو به پهلو هستش یا بالا و پایین )
    7- ( persian ( fa/fas رو انتخاب کنید
    8 - تنظیمات مربوط به رنگ زیرنویس. توصیه میکنم این قسمت رو دست نزنید (ولی اگه رنگ دیگه ای دوست داشتین این قسمت رو به سلیقه ی خودتون تغییر بدین )
    9 - Vob Sub idx/sub رو تیک بزنید
    10 - یادم رفته شماره ی 10 رو توی عکس بذارم
    11 - check input رو بزنین ( اگه تا اینجا مراحل رو درست رفته باشین توی عکس نرم افزار اولین زیرنویس فایلتون نمایش داده میشه )
    12 - اگه تا اینجا مراحل رو درست رفته باشین اولین زیرنویس فایلتون نمایش داده میشه
    13 - convert رو بزنین
    14 - براتون مینویسه که تبدیل زیرنویستون تو چه مرحله ایه ( صبر کنید تا تبدیل زیرنویستون تموم شه )

[فقط کاربران عضو سایت می توانند مشاهده نمایند. ]

-------------------------------------------

تا اینجا زیرنویستون رو به زیرنویس سه بعدی تبدیل کردین ( سه تا فایل با پسوند های idx و sub و xml )
    ولی این زیرنویس سه بعدی توی دستگاه های بلو ری و تلویزیون های سه بعدی نمایش داده نمیشه ( یا به صورت چند تا خط به هم ریخته نمایش داده میشه )

نکته همینجاست
    نکته ای که مدت ها به دنبالش بودم
    اینکه زیرنویسی که تا اینجا درست کردین با سیستم ntsc و برای دستگاه های امریکایی ساخته شده و دستگاه بلو ری و تلویزیون سه بعدی شما با سیستم pal که برای اسیا ساخته شده کار میکنه

اینجاست که باید زیرنویس سه بعدی ای که تا اینجا ساختید از ntsc به pal تبدیل کنید

برای این کار به نرم افزار BDSup2Sub.jar نیاز دارید ( همون فایلی که همراه نرم افزار 3Dsubtitler بود و توی این نرم افزار انتخابش کردین )

با دو بار کلیک روی فایل BDSup2Sub.jar فایل رو اجرا کنید

مرجله ی دوم توضیح با عکس :

از قسمت File گزینه ی Load رو انتخاب کنید ( فلش قرمز رنگ ) و از همون سه تا فایل زیرنویس سه بعدی ای که ساختین اونی رو که با پسوند idx هست رو انتخاب کنید

بعد از انتخاب یک پنجره باز میشه . تیک Convert resolution رو بزنید ( فلش بنفش رنگ )
    و گزینه ی ( PAL (720x576 رو انتخاب کنید ( فلش آبی رنگ )
    و بعد ok رو بزنید
    اگه تا اینجا درست رفته باشین زیرنویس فارسی توی کادر های ابی رنگ به نماش در میاد
    بعد دوباره از قسمت نوار بالا گزینه ی File رو زده و گزینه ی Save / export رو انخاب کنید
    یک پنجره باز میشه که کلید Browse رو بزنید و یک پوشه ی خالی برای فایل خروجی انتخاب کنید . گزینه ی save رو بزنین و صبر کنید نرم افزار فایلتون رو به Pal تبدیل کنه
    در این مرحله نرم افزار 2 تا فایل خروجی بهتون میده . یکی با پسوند idx و یکی با پسوند sub

-----------------------------

و مرحله ی اخر که باید این زیرنویس سه بعدی رو به فیلمتون بچسبونید
    برای این کار نرم افزار mkvtoolnix رو بعد از نصب اجرا کنید

کلید add رو که با فش آبی رنگ مشخص شده رو بزنید
    فایل فیلمتون رو انتخاب کنید
    دوباره همون کلید add رو بزنید و از پوشه ی زیرنویس سه بعدی pal فایلی که با پسوند idx هستش رو انتخاب کنید
    تا اینجا دو تا فایل در کادری ابی رنگی که مشخص کردم دیده میشه
    در کادر قرمز رنگ زیر شاخه های فیلم و زیرنویستونه
    کادر سبز رنگ همون زیرنویس سه بعدیتونه که داخلش نوشته شده subtitles که باید این گزینه تیک دار باشه . اگه بالای این کادر باز هم گزینه ی subtitles داشت تیک اونارو بردارین تا فیلمتون فقط یک زیرنویس سه بعدی داشته باشه و فایل نهاییتون چند زیرنویسه نشه

کلید Browse رو بزنید و محل خروجی فایل نهایی رو مشخص کنید ( فلش قرمز رنگ )
    و در اخر کلید Start muxing رو بزنید تا زیرنویس رو به فیلمتون بچسبونه ( فلش صورتی رنگ )
    مرحله ی چسبوندن زیرنویس به فیلم زیاد طول نمیکشه و بین 1 دقیقه تا 15 دقیقه طول میکشه ( بستگی به حجم فیلمتون داره )

و در نهایت فیلم که همون فایل نهایی باشه رو بریزید روی فلش و از دیدن فیلم سه بعدیتون با زیرنویس فارسی لذت ببرین

2. خرید آنتی ویروس ناد 32
  • 5 کاربر زیر از 3dsaz برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده اند :

عضو جدید
    از ایشان 0 بار
    در 0 پست تشکر شده

اقا سلام این کارایی که فرمودید رو انجام دادم ولی زیرنویس در تلویزیون نشون داده نمیشه و فقط در کامپیوتر پخش میشه
    فکر میکنید ایراد کار کجاست؟

عضو جدید
    از ایشان 0 بار
    در 0 پست تشکر شده

دوست عزیز اگر اینجا رو میبینی لطفا بیا یه راهنمایی بکن. من کارا رو انجام دادم ولی زیر نویس بصورت دوتایی کنار هم یعنی یکی سمته چب و یکی سمته راست نمایش داده میشه و تقریبا وسط صفحه هست زیر نویس. لطفا اگر کسی راه حل رو میدونه بگه

عضو جدید
    از ایشان 2 بار در 1 پست
    تشکرشده

سلام دوستان . اگر می شود یک برنامه خوب و با کاربرد برای گذاشتن زیرنویس روی فیلم های ساده به من توصیه کنید. من aegiusb را نصب کردم ولی خیلی به کار من نیا مد بهتر است بگم اصلا کار نکرد. اگر برنامه بهتری سراغ دارید لطفا ان را به من بگویید. باتشکر

عضو جدید
    از ایشان %1$s بار در 1 پست
    تشکرشده

سلام من همه ی کارهایی ک گفته بودید رو انجام دادم ولی درآخر فقط یک فایل xml ایجاد کرد.مشکل از کجاست؟

• کاربر زیر از دوست گرامی جناب dark.light برای ارسال این پست سپاسگزاری کرده است :

عضو جدید
    از ایشان 0 بار
    در 0 پست تشکر شده

سلام من هم همین مشکل رو دارم فقط یه فایل .xml تولید میشه مشکل از گجاست؟؟